Resultater for Nuorisouinnit 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:17 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 261 | 38.57 | 1:21.18 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Simon Ravals | 2003 | 196 | 44.27 | 1:29.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 195 | 43.79 | 1:29.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Teemu Oksakari | 2003 | 195 | 44.11 | 1:29.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Toni Lipponen | 2003 | 193 | 45.13 | 1:29.76 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Albin Eriksson | 2003 | 187 | 43.68 | 1:30.80 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
7 | Theo Ylipää | 2004 | 174 | 44.33 | 1:32.89 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
8 | Elias Kalliokoski | 2003 | 172 | 1:33.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Leevi Sipilä | 2003 | 169 | 45.58 | 1:33.94 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Eemeli Korhonen | 2003 | 162 | 46.08 | 1:35.12 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Benjamin Evans | 2003 | 162 | 46.61 | 1:35.19 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
12 | Lauri Saarela | 2003 | 162 | 45.17 | 1:35.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Tuukka Harju | 2003 | 160 | 47.25 | 1:35.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Mikael Ryynänen | 2003 | 157 | 46.96 | 1:36.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Onni Haikonen | 2003 | 151 | 47.51 | 1:37.50 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Emil Saha | 2003 | 145 | 49.54 | 1:38.74 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Iiro Ervasti | 2003 | 145 | 49.03 | 1:38.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Karlo Kilpinen | 2003 | 91 | 55.70 | 1:55.46 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Sihan Yu | 2003 | 90 | 52.96 | 1:55.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Olli Talus | 2005 | 66 | 1:03.07 | 2:08.31 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 332 | 36.96 | 1:14.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | 253 | 39.81 | 1:22.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | 250 | 40.24 | 1:22.34 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Toivo Haikonen | 2002 | 245 | 40.00 | 1:22.97 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Aleksi Romsi | 2002 | 232 | 41.66 | 1:24.42 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Matias Rajavaara | 2002 | 217 | 40.90 | 1:26.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Robin Söderholm | 2002 | 210 | 43.93 | 1:27.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Niko Kuhna | 2002 | 202 | 42.79 | 1:28.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Oliver Kela | 2002 | 201 | 42.43 | 1:28.54 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 194 | 43.33 | 1:29.63 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Niklas Raesalmi | 2002 | 193 | 43.15 | 1:29.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Veeti Taimisto | 2002 | 187 | 44.93 | 1:30.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Henrik Siltari | 2002 | 166 | 45.93 | 1:34.49 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Casper Loo | 2002 | 162 | 1:35.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | 158 | 47.72 | 1:35.95 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
16 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 148 | 47.19 | 1:38.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Jasu Pulliainen | 2002 | 133 | 46.42 | 1:41.54 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 129 | 51.84 | 1:42.61 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Ville Korpilähde | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Keskiaho | 2001 | 286 | 38.27 | 1:18.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Hugo Mattola | 2001 | 284 | 38.09 | 1:18.96 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
3 | Anton Ylihannu | 2001 | 260 | 39.62 | 1:21.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 240 | 41.54 | 1:23.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Samuli Laitila | 2001 | 240 | 40.00 | 1:23.49 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Kalle Karhunen | 2001 | 223 | 41.44 | 1:25.65 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Otso Rimpiläinen | 2001 | 174 | 44.95 | 1:33.00 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Riku Silvennoinen | 2001 | 104 | 52.24 | 1:50.44 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Huotari | 2000 | 381 | 35.20 | 1:11.64 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Onni Kartimo | 2000 | 365 | 34.97 | 1:12.63 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Hermanni Taimisto | 2000 | 295 | 37.74 | 1:17.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Rasmus Andreasson | 2000 | 239 | 41.06 | 1:23.65 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
5 | Joona Oksakari | 2000 | 219 | 41.37 | 1:26.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Eetu Elorinne | 2000 | DNS | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eelis Hukka | 1999 | 467 | 33.03 | 1:06.91 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | 567 | 30.30 | 1:02.75 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Juho Röytiö | 1998 | 429 | 33.59 | 1:08.85 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 407 | 33.29 | 1:10.07 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
- | Tapio Siltari | 1963 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:17 |