2020-01-29   08:54:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    274  43.61  1:35.70  2:30.45    3:14.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    226  46.18  1:39.50  2:41.44    3:27.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Saara Niemi  2005    224  46.00  1:40.60  2:41.80    3:27.66   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Elina Turunen  2005    145  53.62  1:57.10  3:04.44    4:00.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santra Peuralahti  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Rajavaara  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Taskila  2004    380  40.58  1:26.76  2:12.59    2:54.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Ansaranta  2004    361  37.64  1:22.83  2:15.86    2:57.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    301  43.35  1:32.12  2:26.36    3:08.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida Roponen  2004    280    1:30.23  2:31.45    3:12.81   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Aada Heiskanen  2004    251  45.33  1:34.55  2:35.98    3:19.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kiia Junttari  2004    242  44.77  1:38.42  2:37.39    3:22.22   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Inka Elamaa  2004    242  47.61  1:38.90  2:36.43    3:22.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Inka Lytz  2004    231  48.84  1:41.01  2:41.67    3:25.54   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    228  46.89  1:40.28  2:41.39    3:26.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Viivi Kylkisalo  2004    226  50.58  1:46.16  2:42.18    3:27.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Ella Hulkki  2004    224  44.98  1:36.20  2:40.08    3:27.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Eevi Peltonen  2004    210  45.00  1:38.57  2:42.36    3:31.99   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Viivi Tonteri  2004    192  47.62  1:42.13  2:50.09    3:38.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Siiri Tiilikka  2004    189  51.49  1:44.50  2:49.36    3:39.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Jatta Nurmela  2004    189  48.25  1:48.74  2:50.46    3:39.77   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Hanna-Maria Korpilähde  2004              DSQ  RU 
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    534  30.88  1:13.63  1:58.19    2:35.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    431  35.28  1:16.91  2:08.06    2:46.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    404  38.26  1:22.40  2:12.81    2:50.60   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003    399  38.01  1:23.53  2:13.20    2:51.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sabina Alman  2003    348  39.93  1:26.09  2:19.88    2:59.30   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Martta Nygård  2003    346  40.34  1:26.17  2:19.87    2:59.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    344  38.03  1:24.29  2:17.62    2:59.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mathilda Puutio  2003    317  42.10  1:30.02  2:24.67    3:04.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heta Veikkola  2003    317  40.35  1:26.68  2:22.31    3:04.99   
  Lapuan Virkiä                   
                     
10  Petra Kivi  2003    275  44.35  1:33.31  2:29.06    3:13.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Maija Björkholm  2003    264  44.72  1:33.60  2:34.37    3:16.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Iiris Jurmu  2003    240  46.60  1:39.86  2:34.98    3:22.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Reeta Kallunki  2003    239  46.67  1:37.47  2:37.20    3:23.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Malla Juutinen  2003    237  49.90  1:39.83  2:38.39    3:23.59   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Ninni Eriksson  2003    224  48.45  1:40.58  2:40.62    3:27.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Janina Valkola  2003    215  48.70  1:44.12  2:44.00    3:30.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Clara-Sophie Scheib  2003    212  49.93  1:45.66  2:44.81    3:31.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Aino Jerohin  2003    209  47.69  1:43.01  2:46.40    3:32.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Sini Lassila  2003    206  49.41  1:46.67  2:47.73    3:33.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
20  Emmi Palo  2003    193  50.35  1:46.24  2:50.07    3:38.01   
  Kemin Uimaseura                   
                     
21  Miina Laukka  2003    179  54.34  1:54.54  2:56.15    3:43.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
22  Ella Jämsä  2003    171  51.26  1:52.20  2:56.87    3:46.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Viona Mönttinen  2003    143  55.13  1:59.83  3:08.45    4:01.11   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    455  33.30  1:17.96  2:05.80    2:43.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Senni Jouhten  2002    385  35.92  1:22.90  2:13.90    2:53.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Petra Heikkinen  2002    364  37.40  1:21.64  2:15.62    2:56.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    332  36.23  1:22.09  2:23.97    3:02.09   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Alva Gonzalez-Glanberg  2002    329  41.76  1:32.27  2:24.49    3:02.69   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Hanna Rantanen  2002    313  41.81  1:31.24  2:27.19    3:05.79   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Elida Hansson  2002    307  39.37  1:30.52  2:26.48    3:06.84   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
Viivi Koivisto  2002    290  42.36  1:33.43  2:29.77    3:10.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tina Ylipää  2002    288  43.98  1:32.40  2:28.38    3:10.82   
  Luleå Simsällskap                   
                     
10  Iina Elorinne  2002    279  42.31  1:28.42  2:30.29    3:12.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Jessi Nurmela  2002    270  41.83  1:30.72  2:30.58    3:15.11   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
12  Eliza Happonen  2002    248  43.62  1:35.44  2:33.67    3:20.71   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
13  Vivian Halmelinna  2002    246  41.53  1:33.99  2:34.41    3:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Paula Kivi  2002    243  43.08  1:34.62  2:36.11    3:22.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Pinja Sipovaara  2002    228  42.68  1:41.13  2:42.90    3:26.22   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
16  Moa Seppälä-Innala  2002    216  46.14  1:42.69  2:40.82    3:30.25   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
17  Joanna Lehto  2002    215  50.15  1:45.79  2:44.68    3:30.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Senja Aho  2002    214  49.01  1:46.83  2:46.99    3:30.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Kesia Rahkola  2002    210  44.41  1:43.67  2:42.30    3:32.04   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
20  Maria Brännmark  2002    193  52.87  1:48.56  2:47.53    3:37.93   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
21  Ida Rantala  2002    193  50.06  1:45.09  2:48.80    3:38.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Noora Sipilä  2002    178  52.84  1:56.20  2:53.67    3:43.87   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Katariina Kourula  2002              DNF   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Alevtina Lebedeva  2002              DSQ  su 
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Linnéa Nygård  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Seela Peuralahti  2001    447  34.33  1:17.06  2:05.62    2:44.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    441  36.14  1:19.02  2:08.62    2:45.61   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    383  35.66  1:19.27  2:12.30    2:53.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    376  37.78  1:23.20  2:14.02    2:54.73   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Heta Järvenpää  2001    371  38.15  1:23.50  2:17.35    2:55.47   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Sara Brännström  2001    357  37.99  1:24.65  2:20.26    2:57.72   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Silja Vilmilä  2001    341  37.72  1:23.46  2:17.46    3:00.43   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Moa Gustavsson  2001    317  41.33  1:31.29  2:22.98    3:04.98   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Viveca Meriläinen  2001    273  46.38  1:35.65  2:30.90    3:14.45   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Karolina Arola  2001    272  41.88  1:31.02  2:31.32    3:14.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Anniina Kylkisalo  2001    251  42.46  1:34.24  2:35.54    3:19.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Pipsa Remes  2001    251  42.43  1:38.73  2:38.77    3:19.84   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
13  Elisa Husso  2001    246  41.84  1:31.88  2:33.35    3:21.30   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
14  Lotta Rinne  2001    238  47.52  1:41.42  2:38.38    3:23.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Katariina Niemelä  2001    214  46.02  1:40.07  2:42.38    3:30.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Fanni Kosunen  2001    180  54.20  1:49.18  2:53.79    3:43.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Inga-Maarit Viitanen  2001    177  51.37  1:49.38  2:52.46    3:44.42   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
18  Thelma Koskinen  2001    175  49.14  1:50.02  2:52.00    3:45.23   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    541  32.68  1:13.01  1:58.06    2:34.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    491  34.28  1:16.11  2:02.39    2:39.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    485  34.66  1:15.38  2:04.28    2:40.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Äkkinen  2000    474  36.13  1:15.04  2:04.41    2:41.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Katriina Korpi  2000    474  36.56  1:18.54  2:03.86    2:41.78   
  Oulun Lohet                   
                     
Noora Siltari  2000    403  37.74  1:19.05  2:11.75    2:50.76   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    390  36.88  1:18.39  2:14.21    2:52.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sara Kitti  2000    325  38.11  1:25.45  2:21.21    3:03.47   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
Pauliina Haarala  2000    288  41.26  1:29.13  2:24.96    3:10.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Julia Kinnunen  2000    268  42.32  1:36.76  2:34.32    3:15.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Silja Kanto  2000              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Kuulasmaa  1994    640  31.85  1:09.38  1:52.22    2:26.33   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    634  32.78  1:12.40  1:51.61    2:26.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Saara Ruti  1997    575  32.69  1:10.97  1:56.30    2:31.68   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sonja Portin  1998    567  32.79  1:10.70  1:57.10    2:32.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta Pahkala  1997    539  33.85  1:12.94  1:58.24    2:34.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Risteelä  1993    505  33.02  1:16.42  2:00.62    2:38.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Carita Heikkala  1998    505  34.39  1:13.87  2:00.79    2:38.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenna Miettinen  1999    482  33.85  1:14.89  2:02.31    2:40.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rosa Sahlström  1997    480  35.81  1:15.08  2:03.42    2:41.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
10  Eveliina Palo  1999    455  35.62  1:17.01  2:07.09    2:43.90   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Niina Pelkonen  1997    414  34.76  1:17.31  2:09.92    2:49.15   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Laura Känsäkangas  1999    407  39.28  1:20.75  2:12.32    2:50.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Venla Niemelä  1999    392  37.15  1:20.29  2:12.18    2:52.34   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Heidi Ruonavaara  1996    339  38.33  1:27.20  2:19.08    3:00.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
15  Annika Mäenpää  1999    311  41.63  1:31.13  2:24.29    3:06.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner