Results for Nuorisouinnit 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ji An Wang | 2003 | 256 | 42.87 | 1:32.02 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 238 | 45.75 | 1:34.30 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Sihan Yu | 2003 | 192 | 47.06 | 1:41.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elias Kalliokoski | 2003 | 183 | 48.30 | 1:42.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Toni Lipponen | 2003 | 182 | 48.35 | 1:43.12 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Teemu Oksakari | 2003 | 180 | 49.81 | 1:43.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Tuukka Harju | 2003 | 179 | 51.29 | 1:43.72 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Kasper Lytz | 2003 | 170 | 50.83 | 1:45.52 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Simon Ravals | 2003 | 168 | 49.73 | 1:45.88 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Matias Mikkonen | 2003 | 144 | 54.86 | 1:51.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Leevi Sipilä | 2003 | 133 | 55.90 | 1:54.39 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Mikael Ryynänen | 2003 | 124 | 55.98 | 1:57.07 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Jimi Kenttälä | 2004 | 114 | 57.24 | 2:00.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Roope Pesälä | 2003 | 113 | 57.59 | 2:00.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Karlo Kilpinen | 2003 | 109 | 58.58 | 2:02.26 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Ilari Raesalmi | 2005 | 104 | 58.00 | 2:04.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Tuomas Romsi | 2005 | 102 | 1:00.08 | 2:05.09 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
18 | Tuukka Alatalo | 2003 | 84 | 1:00.69 | 2:13.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Benjamin Evans | 2003 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Saarela | 2002 | 336 | 40.56 | 1:24.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 266 | 43.46 | 1:30.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Keränen | 2002 | 264 | 43.78 | 1:31.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Aleksi Romsi | 2002 | 210 | 46.46 | 1:38.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Kirill Helsing | 2002 | 202 | 46.79 | 1:39.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Niko Kuhna | 2002 | 196 | 47.73 | 1:40.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Rasmus Kullas | 2002 | 196 | 46.61 | 1:40.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Veeti Taimisto | 2002 | 151 | 51.54 | 1:49.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Joonas Järvi | 2002 | 151 | 52.39 | 1:49.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | 150 | 51.32 | 1:49.82 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
11 | Olli Halvari | 2002 | 147 | 53.91 | 1:50.56 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
12 | Kalle Huttunen | 2002 | 96 | 1:00.74 | 2:07.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Julius Kuitunen | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Matias Rajavaara | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 462 | 35.52 | 1:15.59 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 408 | 37.66 | 1:18.76 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | 380 | 38.49 | 1:20.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Ivar Malm | 2001 | 380 | 37.18 | 1:20.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Kalle Tankka | 2001 | 307 | 40.91 | 1:26.62 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Claes Fjellström | 2001 | 301 | 40.94 | 1:27.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 296 | 40.96 | 1:27.63 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Kalle Karhunen | 2001 | 294 | 41.85 | 1:27.85 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Juuso Syrjälä | 2001 | 256 | 43.58 | 1:31.96 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Samuli Laitila | 2001 | 203 | 46.51 | 1:39.34 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
11 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 181 | 47.45 | 1:43.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Elias Vainio | 2001 | 170 | 50.94 | 1:45.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Riku Silvennoinen | 2001 | 169 | 50.90 | 1:45.59 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Otso Rimpiläinen | 2001 | 151 | 52.63 | 1:49.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Atte Kärkkäinen | 2001 | 134 | 53.45 | 1:54.02 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Jere Keskiaho | 2001 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Henri Korpela | 2001 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Huotari | 2000 | 464 | 36.31 | 1:15.47 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Joonas Kuitunen | 2000 | 438 | 35.97 | 1:16.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Anttila | 2000 | 388 | 37.56 | 1:20.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Antti Hirvonen | 2000 | 282 | 42.82 | 1:29.05 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
5 | Hermanni Taimisto | 2000 | 277 | 42.26 | 1:29.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Elmeri Ekström | 2000 | 266 | 42.36 | 1:30.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Arttu Kojonen | 2000 | 242 | 45.22 | 1:33.80 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Rasmus Andreasson | 2000 | 209 | 46.34 | 1:38.44 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eelis Hukka | 1999 | 462 | 35.49 | 1:15.58 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 434 | 36.63 | 1:17.19 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Jere Kerttula | 1999 | 374 | 38.65 | 1:21.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | 340 | 38.78 | 1:23.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Altti Ekorre | 1999 | 255 | 43.50 | 1:32.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Juho Larinen | 1999 | 237 | 44.73 | 1:34.43 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Felix Ollus | 1999 | 222 | 45.45 | 1:36.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | 619 | 31.99 | 1:08.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Antti Kiviaho | 1996 | 513 | 33.91 | 1:13.02 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 446 | 36.23 | 1:16.49 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Herva | 1998 | 429 | 36.21 | 1:17.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Niko Blankenstein | 1996 | 369 | 38.42 | 1:21.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Tapio Siltari | 1963 | 245 | 44.33 | 1:33.33 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:07 |