Tulokset Nuorisouinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:24 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 254 | 46.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saara Niemi | 2005 | 215 | 49.16 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Miina Torvikoski | 2006 | 182 | 51.97 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Elina Turunen | 2005 | 167 | 53.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lotta Moilanen | 2006 | 157 | 54.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 154 | 54.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Oona Luokkala | 2005 | 141 | 56.54 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 129 | 58.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Sonja Molander | 2005 | 123 | 59.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Anna Kortesalmi | 2006 | 122 | 59.38 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
11 | Vilja Säntti | 2008 | 121 | 59.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Amanda Riuttanen | 2005 | 120 | 59.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Laura Rajavaara | 2005 | 119 | 59.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Lidia Evans | 2005 | 115 | 1:00.45 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Vilma Inget | 2005 | 114 | 1:00.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 113 | 1:00.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Martta Ryynänen | 2005 | 109 | 1:01.53 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 104 | 1:02.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Oona Lipponen | 2006 | 100 | 1:03.45 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Pinja Junttari | 2006 | 96 | 1:04.30 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
21 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 92 | 1:05.11 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 79 | 1:08.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Emma Autio | 2007 | 70 | 1:11.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 384 | 40.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kiia Junttari | 2004 | 250 | 46.75 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Anastasia Parfenova | 2004 | 241 | 47.37 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 228 | 48.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sofia Nurkkala | 2004 | 219 | 48.90 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
6 | Siiri Tiilikka | 2004 | 197 | 50.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Alva Andersson | 2004 | 187 | 51.48 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
8 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 175 | 52.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 164 | 53.84 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
10 | Ella Hulkki | 2004 | 158 | 54.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Henna Moilanen | 2004 | 148 | 55.66 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Siiri Rahikkala | 2004 | 142 | 56.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Ella Halvari | 2004 | 129 | 58.29 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
14 | Anniina Haarala | 2004 | 126 | 58.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Iida Heiko | 2004 | 122 | 59.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Emilia Karppinen | 2004 | 121 | 59.49 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenna Salonen | 2004 | 113 | 1:00.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Petra Laukkanen | 2004 | 105 | 1:02.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Matilda Hietala | 2004 | 104 | 1:02.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Emma Tolonen | 2004 | 99 | 1:03.60 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
21 | Riina Leinonen | 2004 | 96 | 1:04.33 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Vilma Louhi | 2004 | 88 | 1:06.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Matilda Rajasaari | 2004 | 82 | 1:07.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Petra Honkala | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 557 | 35.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 415 | 39.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emma Laatikainen | 2003 | 366 | 41.20 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Iiris Jurmu | 2003 | 317 | 43.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Tara Korkiakoski | 2003 | 310 | 43.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Veera Paasovaara | 2003 | 310 | 43.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Emma Hämäläinen | 2003 | 288 | 44.59 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Iida Saraniemi | 2003 | 256 | 46.39 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
9 | Liina Rajaniemi | 2003 | 237 | 47.61 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
10 | Sini Lassila | 2003 | 227 | 48.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Ninni Eriksson | 2003 | 216 | 49.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Maija Björkholm | 2003 | 213 | 49.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Petra Kivi | 2003 | 209 | 49.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Nita Poutiainen | 2003 | 204 | 50.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Kaisla Leskelä | 2003 | 198 | 50.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Janina Valkola | 2003 | 195 | 50.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 193 | 50.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Miina Laukka | 2003 | 186 | 51.61 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Emmi Eskelinen | 2003 | 185 | 51.65 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Iiris Isokoski | 2003 | 184 | 51.80 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
21 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 177 | 52.46 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
22 | Sanna Pajula | 2003 | 163 | 53.92 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Aino Jerohin | 2003 | 153 | 55.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 144 | 56.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Viona Mönttinen | 2003 | 136 | 57.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Ella Jämsä | 2003 | 126 | 58.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Tanja Uusitalo | 2003 | 126 | 58.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 764 | 32.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Reetta Pahkala | 1997 | 622 | 34.52 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nadja Åman | 1996 | 538 | 36.24 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 518 | 36.69 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Lotta Kuulasmaa | 1994 | 518 | 36.70 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Sonja Rajakangas | 1997 | 457 | 38.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Tytti Karjalainen | 1998 | 448 | 38.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Saara Ruti | 1997 | 439 | 38.77 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Vilma Rapakko | 1999 | 436 | 38.87 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
10 | Fanny Vuollet | 1999 | 422 | 39.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Carita Heikkala | 1998 | 422 | 39.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Iida Laukka | 1998 | 417 | 39.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Jutta Kesti | 1996 | 414 | 39.54 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
14 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 408 | 39.72 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
15 | Rosa Sahlström | 1997 | 399 | 40.03 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
16 | Minna Ingi | 2002 | 384 | 40.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Jonna Laukkanen | 1998 | 376 | 40.81 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Emilia Kinnunen | 2000 | 369 | 41.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Noora Siltari | 2000 | 362 | 41.33 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Moa Gustavsson | 2001 | 360 | 41.41 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
21 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 353 | 41.71 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
22 | Milla Lackman | 1997 | 351 | 41.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Senni Keisu | 2001 | 346 | 41.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Sarah Jonsson | 2001 | 330 | 42.64 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
25 | Tiia Pudas | 1999 | 325 | 42.85 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
26 | Laura Vierikko | 2000 | 307 | 43.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Pauliina Haarala | 2000 | 304 | 43.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Amalia Siekkinen | 2002 | 299 | 44.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Iida Kunnari | 2000 | 297 | 44.18 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
30 | Emma Pajuluoma | 2001 | 291 | 44.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Ronja Nätynki | 2002 | 278 | 45.14 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
32 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 278 | 45.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Tova Rasmuson | 2001 | 271 | 45.50 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
34 | Tuva Larsson | 2002 | 248 | 46.87 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
35 | Felicia Sikström | 1999 | 240 | 47.39 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
36 | Elisa Husso | 2001 | 233 | 47.90 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
37 | Ellen Vuollet | 2001 | 218 | 48.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
38 | Almiina Ketola | 2001 | 196 | 50.68 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
39 | Neea Myllymäki | 2002 | 191 | 51.16 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
40 | Paula Kivi | 2002 | 189 | 51.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Sandra Engström | 2002 | 189 | 51.36 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
42 | Katariina Niemelä | 2001 | 185 | 51.70 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
43 | Pinja Sipovaara | 2002 | 176 | 52.58 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
44 | Lotta Pakanen | 2001 | 167 | 53.47 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
44 | Lova Lindvall | 2000 | 167 | 53.47 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
46 | Vanessa Ventelä | 2002 | 137 | 57.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
47 | Ninni Koponen | 2002 | 134 | 57.59 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
- | Savanna Kauppila | 2001 | DSQ | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:24 |