2020-01-21   18:59:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Magnus Kuitunen  2004    177          39.88   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilho Verronen  2004    114          46.16   
  Rauman Uimaseura                   
Alex Kortesalmi  2004    71          53.93   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oliver Kela  2002    189          39.02   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Esa Hyrynkangas  2002    151          42.06   
  Oulun Lohet                   
Väinö-Pekka Niemelä  2002    144          42.77   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jaakko Hietikko  2002    138          43.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
Mikael Ryynänen  2003    133          43.89   
  Oulun Lohet                   
Iiro Ervasti  2003    69          54.53   
  Oulun Lohet                   
Matias Mikkonen  2003    65          55.65   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    488          28.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aukusti Ylitervo  1999    425          29.83   
  Oulun Lohet                   
Miikka Huotari  2000    404          30.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jere Ojakippola  1999    402          30.38   
  Vieskan Uimarit                   
Atte Moilanen  2001    397          30.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Eelis Hukka  1999    389          30.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Elmeri Ekström  2000    352          31.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mikko Luopajärvi  1999    328          32.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noa Mäkelä  2001    316          32.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Jere Kerttula  1999    309          33.15   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Kosti Kaaresvirta  1999    308          33.21   
  Swimming Club Vuokatti                   
12  Petteri Maijala  2001    284          34.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Anton Ylihannu  2001    274          34.51   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Eetu Elorinne  2000    264          34.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Hugo Mattola  2001    198          38.43   
  Haapajärven Kiilat                   
16  Kalle Karhunen  2001    193          38.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Otto Luokkala  2001    86          50.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Riku Silvennoinen  2001    76          52.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    639          26.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Erkinaro  1992    599          26.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Laukkanen  1996    588          26.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
Håkon Brennhagen  1993    559          27.22   
  Stavanger Svømme Club                   
Sami Aaltomaa  1992    555          27.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Joonas Sihvonen  1989    515          27.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Edvard Fagervik  1997    507          28.12   
  Stavanger Svømme Club                   
Elias Jämsä  1990    505          28.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Teppola  1994    495          28.35   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Tuukka Korpela  1990    469          28.86   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Santeri Leppälä  1998    463          28.98   
  Kemin Uimaseura                   
12  Kaius Kejonen  1998    450          29.27   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Riku Raikio  1997    436          29.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Tuomas Lohiniva  1997    429          29.74   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Tuomas Järvelä  1994    416          30.03   
  Oulun Lohet                   
16  Lauri Tapio  1998    406          30.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Toni Kapiainen  1996    401          30.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Antti Kiviaho  1996    333          32.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner