2020-09-19   04:44:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    492  37.90  1:22.25  2:10.27    2:56.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Iiris Jurmu  2003    277  49.60  1:46.22  2:42.70    3:33.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Miina Laukka  2003    234  52.66  1:49.14  2:48.14    3:45.51   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Riina Leinonen  2004    122  1:05.88  2:16.31  3:29.68    4:40.31   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helene Baxter  2000    552  39.02  1:21.01  2:05.22    2:49.55   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Lise Chevalier  2000    521  39.15  1:23.92  2:08.91    2:52.81   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Heidi Kivioja  2000    478  39.30  1:24.68  2:11.87    2:57.90   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    446  40.65  1:27.52  2:14.95    3:02.04   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riika Huttula  2001    441  42.91  1:30.00  2:17.64    3:02.72   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    435  40.45  1:26.77  2:14.95    3:03.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alina Huotari  2002    406  43.85  1:31.16  2:20.79    3:07.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Senni Jouhten  2002    368  41.42  1:32.09  2:24.90    3:14.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    353  45.14  1:35.46  2:27.15    3:16.68   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Elizaveta Parfenova  2001    350  45.82  1:36.38  2:28.63    3:17.36   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
11  Amalia Siekkinen  2002    347  45.80  1:36.81  2:28.03    3:17.85   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Julia Kinnunen  2000    288  48.31  1:41.54  2:36.59    3:30.56   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
13  Noora Sipilä  2002    278  49.14  1:46.10  2:42.21    3:33.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Emma Koivusilta  2001    265  49.22  1:44.91  2:41.58    3:36.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    597  36.04  1:18.82  2:02.30    2:45.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Rajakangas  1997    556  38.38  1:21.27  2:05.15    2:49.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    545  38.61  1:23.20  2:07.16    2:50.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Maren Øie  1997    473  41.17  1:25.49  2:11.35    2:58.46   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jonna Siilin  1997    409  41.62  1:28.77  2:18.02    3:07.35   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Pinja Partinen  1999    408  41.98  1:30.76  2:20.36    3:07.49   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    380  42.84  1:32.69  2:22.17    3:11.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Röytiö  1998              DSQ  2 potkua 
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:26 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:40   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö-Pekka Niemelä  2002    160  51.96  1:52.11  2:52.65    3:53.89   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Roope Pesälä  2003    114  59.89  2:06.64  3:15.78    4:21.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Kalle Huttunen  2002    107  57.85  2:05.67  3:17.81    4:27.12   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    525  36.01  1:16.61  1:58.20    2:37.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anton Ukkola  2000    476  37.02  1:20.01  2:03.23    2:42.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joona Oksakari  2000    472  38.28  1:20.62  2:02.71    2:43.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    439  37.50  1:20.16  2:03.47    2:47.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miikka Huotari  2000    427  38.91  1:22.75  2:07.74    2:48.54   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    424  39.38  1:23.02  2:06.48    2:48.95   
  Oulun Lohet                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    403  38.67  1:22.80  2:07.85    2:51.81   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Nikita Soldatov  1999    391  39.81  1:24.07  2:09.78    2:53.60   
  Kostamus                   
                     
Roope Ruohtula  2000    385  39.08  1:22.65  2:08.42    2:54.44   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Aaron Joki  1999    378  37.76  1:22.27  2:09.43    2:55.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Vladimir Belusov  2000    372  40.60  1:24.74  2:11.17    2:56.49   
  Kostamus                   
                     
12  Juho Anttila  2000    372  38.89  1:24.63  2:12.48    2:56.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Iakov Rusanov  2001    356  42.24  1:28.76  2:14.28    2:59.18   
  Kostamus                   
                     
14  Jere Kerttula  1999    344  40.89  1:26.01  2:13.92    3:01.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Mikko Luopajärvi  1999    326  39.82  1:27.94  2:16.45    3:04.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Otto Luokkala  2001    200  48.76  1:43.33  2:41.36    3:37.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Riku Silvennoinen  2001    196  50.38  1:44.77  2:42.58    3:38.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Kris Shpotin  2001    143  52.95  1:54.78  2:58.61    4:02.83   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Håkon Brennhagen  1993    607  36.26  1:14.02  1:51.59    2:29.93   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    599  33.72  1:11.67  1:50.94    2:30.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Janne Kainulainen  1995    402  38.41  1:21.60  2:06.34    2:52.05   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Nikita Konvoev  1998    308  43.16  1:30.88  2:20.57    3:08.02   
  Kostamus                   
                     
Vladimir Brodski  1946    217  52.82  1:47.37  2:41.28    3:31.24   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:02   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    411  37.15        1:18.11   
  Oulun Lohet                   
                     
Heta Veikkola  2003    362  38.83        1:21.50   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Henna Hökkä  2003    348  39.90        1:22.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    326  41.17        1:24.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Helmi Jouhten  2004    321  40.35        1:24.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Venla Säntti  2003    318  41.53        1:25.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    307  42.91        1:26.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    262  44.04        1:30.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aada Heiskanen  2004    259  44.59        1:31.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Anni Ranta-Valkama  2004    251  47.54        1:32.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Mathilda Puutio  2003    250  45.16        1:32.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Inka Lytz  2004    238  45.09        1:33.70   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Reeta Kallunki  2003    235  45.57        1:34.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Iida Nissilä  2003    223  47.17        1:35.74   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Veera Paasovaara  2003    216  47.31        1:36.80   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Viona Mönttinen  2003    212  46.93        1:37.33   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Viivi Nurmela  2004    203  48.08        1:38.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Jenni Kiviniemi  2003    201  48.00        1:39.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Henna Moilanen  2004    185  49.33        1:41.82   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Kiia Junttari  2004    185  48.29        1:41.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
21  Essi Vilhelmiina Virta  2005    185  48.56        1:41.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Anniina Kanste  2004    181  49.97        1:42.71   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
23  Hanna-Maria Korpilähde  2004    180  48.85        1:42.75   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
24  Seela Kari  2003    180  50.70        1:42.77   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Anastasia Parfenova  2004    180  48.77        1:42.92   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
26  Riina Niemi  2005    179  50.27        1:43.05   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
27  Clara-Sophie Scheib  2003    178  50.12        1:43.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Viivi Tonteri  2004    171  49.40        1:44.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Reetta Piira  2004    140  51.57        1:51.78   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
30  Jatta Nurmela  2004    139  53.44        1:52.09   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
31  Oona Inkeri Luokkala  2005    104  1:02.05        2:03.26   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
32  Venla Ylisuvanto  2003    61  1:09.79        2:26.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Veera Pulkkinen  2004              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida-Maria Laine  2001    477  35.98        1:14.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    473  36.48        1:14.57   
  Oulun Lohet                   
                     
Aino Mononen  2001    472  36.57        1:14.63   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Mari Hekkala  2000    445  35.62        1:16.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    436  36.44        1:16.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petra Heikkinen  2002    409  37.90        1:18.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heta Järvenpää  2001    397  37.67        1:19.07   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Jonna Airisniemi  2000    382  38.35        1:20.09   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Katariina Jyrälä  2000    375  39.09        1:20.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Amanda Kankkunen  2000    363  38.50        1:21.47   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
11  Senni Salonen  2001    361  38.54        1:21.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Isa Vehkaoja  2002    342  41.07        1:23.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Jenni Moisio  2002    334  40.45        1:23.71   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Enni-Sofia Perätalo  2002    326  41.32        1:24.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Milla Kortetjärvi  2000    297  42.47        1:27.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Sofia Saukko  2001    295  41.16        1:27.23   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
17  Liisa Ryhänen  2002    273  43.05        1:29.49   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
18  Viveca Meriläinen  2001    238  46.69        1:33.73   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
19  Vanessa Ventelä  2002    177  48.86        1:43.49   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Katariina Niemelä  2001              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Ronja Nätynki  2002              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna-Riikka Räihä  1998    585  33.70        1:09.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Niemelä  1999    532  34.69        1:11.70   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Fanny Vuollet  1999    474  36.28        1:14.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Risteelä  1993    463  35.92        1:15.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nina Ilola  1995    458  35.81        1:15.36   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Fält  1998    450  36.72        1:15.81   
  Oulun Lohet                   
                     
Andrea Marki Mork  1998    446  36.51        1:16.04   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jenna Miettinen  1999    446  36.19        1:16.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    413  37.80        1:18.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Noora Angelva  1999    408  36.31        1:18.35   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
11  Tiia Pudas  1999    361  39.22        1:21.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Iida Ahonen  1999    348  40.12        1:22.56   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Martta Rautiainen  1998    333  40.97        1:23.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Sanni Suomalainen  1999    262  43.62        1:30.73   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:02 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    336  36.90        1:14.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    297  37.33        1:17.77   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    270  39.53        1:20.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    268  39.06        1:20.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elias Juntunen  2002    252  41.00        1:22.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    228  40.76        1:24.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juhani Tapio  2002    221  42.51        1:25.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Kasper Lytz  2003    210  43.47        1:27.31   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Oliver Kela  2002    199  44.15        1:28.85   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Veeti Verronen  2002    194  42.78        1:29.62   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Matias Rajavaara  2002    178  43.80        1:32.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Leevi Sipilä  2003    168  46.27        1:33.98   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Eemeli Korhonen  2003    157  47.49        1:36.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Aleksi Rajaniemi  2002    155  47.42        1:36.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Lauri Saarela  2003    155  45.80        1:36.55   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Iiro Ervasti  2003    150  47.76        1:37.73   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Jeremia Saarinen  2002    136  48.86        1:40.83   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
18  Miro Nurmela  2002    114  53.14        1:47.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Sihan Yu  2003    105  52.34        1:49.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Johannes Ylimäki  2005    58  1:10.22        2:13.52   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Ville Korpilähde  2002              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eelis Hukka  1999    452  32.83        1:07.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Topias Nygård  2000    441  33.60        1:08.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    424  33.41        1:09.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Somero  1999    405  34.21        1:10.16   
  Lahden Kaleva                   
                     
Magnus Ravndal  1999    390  33.98        1:11.05   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Onni Kartimo  2000    373  34.60        1:12.13   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    364  36.04        1:12.74   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Claes Fjellström  2001    349  36.14        1:13.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    339  35.62        1:14.47   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Emil Fiskå  1999    333  36.33        1:14.91   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
11  Viktor Thodin  2000    330  35.04        1:15.11   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Perttu Somero  2001    317  35.22        1:16.16   
  Lahden Kaleva                   
                     
13  Noa Mäkelä  2001    295  37.34        1:18.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Hugo Mattola  2001    267  38.14        1:20.62   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
15  Veikko Romppainen  2000    267  39.25        1:20.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Lukas Kalliokoski  2001    221  41.43        1:25.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Eero Ryhänen  2000    168  45.24        1:34.13   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Laukkanen  1996    548  31.22        1:03.47   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Roman Nemyshev  1998    538  31.31        1:03.85   
  Kostamus                   
                     
Janne Lantto  1994    535  32.13        1:03.95   
  Oulun Lohet                   
                     
Thomas Brustveit  1993    506  31.99        1:05.18   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Juho Röytiö  1998    452  32.69        1:07.67   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Aleksi Kanste  1998    445  32.53        1:08.01   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Kasperi Kuulasmaa  1996    433  33.43        1:08.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Miikka Willman  1998    373  34.80        1:12.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Olli Kapiainen  1997    303  37.89        1:17.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    198          42.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    144          47.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Saara Niemi  2005    143          47.89   
  Haukiputaan Heitto                   
Anna Kortesalmi  2006    124          50.16   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Riina Niemi  2005    105          53.04   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Pihla Äkkinen  2005    82          57.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teresa Pulkkinen  2005    46          1:09.95   
  Oulun Lohet                   
Santra Peuralahti  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    515          31.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kärkkäinen  2003    360          35.21   
  Oulun Lohet                   
Pinja Taskila  2004    249          39.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Eevi Peltonen  2004    198          42.96   
  Oulun Lohet                   
Laura Markuksela  2004    195          43.17   
  Oulun Lohet                   
Olga Emilia Mattila  2004    189          43.66   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Paasovaara  2003    188          43.74   
  Oulun Lohet                   
Lilja Ukkola  2004    185          43.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Siiri Keisu  2003    150          47.08   
  Oulun Lohet                   
10  Jatta Nurmela  2004    137          48.61   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Anniina Kanste  2004    134          48.90   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Essi Juntunen  2003    130          49.37   
  Haukiputaan Heitto                   
13  Hanna-Maria Korpilähde  2004    117          51.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Kaisla Leskelä  2003    98          54.23   
  Oulun Lohet                   
15  Venla Kuoppala  2003    83          57.45   
  Kemin Työväen Uimarit                   
16  Johanna Maria Seppälä  2003    60          1:03.71   
  Muhoksen Voitto                   
Nanna Savolainen  2004              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Reetta Piira  2004              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    512          31.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elisa Vakkuri  2002    452          32.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Seela Peuralahti  2001    448          32.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Ina Pollari  2002    438          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Petra Äkkinen  2000    424          33.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Henna Haipus  2001    404          33.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
Iida Lasanen  2000    374          34.77   
  Joensuun Uimaseura                   
Aino Raappana  2001    363          35.14   
  Oulun Lohet                   
Senni Jouhten  2002    361          35.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Angelica Kuoksa  2001    354          35.42   
  Oulun Lohet                   
11  Anni Willman  2001    346          35.68   
  Oulun Lohet                   
12  Heta Järvenpää  2001    336          36.03   
  Haapajärven Kiilat                   
13  Anna-Sofia Brännkärr  2001    325          36.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
14  Jonna Airisniemi  2000    319          36.69   
  Kemijärven Kaiku                   
15  Pauliina Lohilahti  2002    313          36.91   
  Oulun Lohet                   
16  Ella Takalo  2000    298          37.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
17  Roosa Leinonen  2001    255          39.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Jessi Nurmela  2002    242          40.19   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Iina Elorinne  2002    231          40.81   
  Kempeleen Pyrintö                   
20  Pinja Sipovaara  2002    195          43.22   
  Haukiputaan Heitto                   
21  Elizaveta Parfenova  2001    184          44.05   
  Kemijärven Kaiku                   
22  Laura Heikkilä  2002    161          46.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Fanny Pesonen  2000              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Julia Kinnunen  2000              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Röytiö  1998    570          30.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Elina Kontio  1989    537          30.83   
  Oulun Uinti 1906                   
Marie Sveingard  1999    525          31.07   
  Stavanger Svømme Club                   
Sofia Rönkkö  1999    518          31.21   
  Kuopion Uimaseura                   
Linda Luoma-Kyyny  1996    500          31.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Enni Hukka  1997    486          31.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Denize Korkiakoski  1999    466          32.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ida-Maria Juntunen  1999    457          32.54   
  Kempeleen Pyrintö                   
Jonna Siilin  1997    450          32.71   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Andrea Marki Mork  1998    449          32.72   
  Stavanger Svømme Club                   
11  Tessa Francisca Janssen  1999    419          33.49   
  Stavanger Svømme Club                   
12  Pinja Partinen  1999    415          33.59   
  Joensuun Uimaseura                   
13  Henna Virtanen  1989    415          33.61   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Karoliina Pulkkinen  1998    395          34.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Kristin Xin Øie  1999    394          34.19   
  Stavanger Svømme Club                   
16  Synnøve Døskeland  1998    370          34.89   
  Stavanger Svømme Club                   
17  Tiia Pudas  1999    329          36.28   
  Vieskan Uimarit                   
18  Elina Pulkkinen  1999    321          36.59   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Nora Ijäs  1999    298          37.51   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Jemina Pesonen  1998    291          37.79   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Magnus Kuitunen  2004    177          39.88   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilho Verronen  2004    114          46.16   
  Rauman Uimaseura                   
Alex Kortesalmi  2004    71          53.93   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oliver Kela  2002    189          39.02   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Esa Hyrynkangas  2002    151          42.06   
  Oulun Lohet                   
Väinö-Pekka Niemelä  2002    144          42.77   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jaakko Hietikko  2002    138          43.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
Mikael Ryynänen  2003    133          43.89   
  Oulun Lohet                   
Iiro Ervasti  2003    69          54.53   
  Oulun Lohet                   
Matias Mikkonen  2003    65          55.65   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    488          28.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aukusti Ylitervo  1999    425          29.83   
  Oulun Lohet                   
Miikka Huotari  2000    404          30.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jere Ojakippola  1999    402          30.38   
  Vieskan Uimarit                   
Atte Moilanen  2001    397          30.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Eelis Hukka  1999    389          30.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Elmeri Ekström  2000    352          31.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mikko Luopajärvi  1999    328          32.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noa Mäkelä  2001    316          32.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Jere Kerttula  1999    309          33.15   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Kosti Kaaresvirta  1999    308          33.21   
  Swimming Club Vuokatti                   
12  Petteri Maijala  2001    284          34.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Anton Ylihannu  2001    274          34.51   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Eetu Elorinne  2000    264          34.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Hugo Mattola  2001    198          38.43   
  Haapajärven Kiilat                   
16  Kalle Karhunen  2001    193          38.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Otto Luokkala  2001    86          50.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Riku Silvennoinen  2001    76          52.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    639          26.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Erkinaro  1992    599          26.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Laukkanen  1996    588          26.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
Håkon Brennhagen  1993    559          27.22   
  Stavanger Svømme Club                   
Sami Aaltomaa  1992    555          27.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Joonas Sihvonen  1989    515          27.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Edvard Fagervik  1997    507          28.12   
  Stavanger Svømme Club                   
Elias Jämsä  1990    505          28.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Teppola  1994    495          28.35   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Tuukka Korpela  1990    469          28.86   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Santeri Leppälä  1998    463          28.98   
  Kemin Uimaseura                   
12  Kaius Kejonen  1998    450          29.27   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Riku Raikio  1997    436          29.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Tuomas Lohiniva  1997    429          29.74   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Tuomas Järvelä  1994    416          30.03   
  Oulun Lohet                   
16  Lauri Tapio  1998    406          30.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Toni Kapiainen  1996    401          30.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Antti Kiviaho  1996    333          32.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    470  1:11.92  2:30.34  3:49.30    5:07.19   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Hökkä  2003    468  1:11.74  2:31.13  3:51.15    5:07.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    397  1:16.06  2:39.37  4:03.16    5:24.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    387  1:18.06  2:42.09  4:06.28    5:27.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    382  1:14.59  2:38.56  4:03.90    5:28.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    377  1:19.18  2:43.97  4:08.27    5:30.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Taskila  2004    320  1:22.26  2:52.25  4:23.08    5:49.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heta Veikkola  2003    308  1:21.59  2:52.69  4:23.87    5:53.64   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Reeta Kallunki  2003    291  1:24.41  2:57.30  4:31.50    6:00.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Aada Heiskanen  2004    264  1:22.30  2:58.15  4:36.20    6:11.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Emma Laatikainen  2003    245  1:27.19  3:07.05  4:48.86    6:21.36   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Anni Ranta-Valkama  2004    234  1:33.25  3:16.66  4:57.72    6:27.34   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Inka Lytz  2004    225  1:32.99  3:17.00  4:59.66    6:32.32   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Iiris Jurmu  2003    212  1:33.88  3:18.95  5:04.32    6:40.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Inka Elamaa  2004    206  1:33.84  3:17.12  5:03.13    6:43.99   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Clara-Sophie Scheib  2003    200  1:32.67  3:18.34  5:05.96    6:48.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Aino Rantala  2004    187  1:33.81  3:22.30  5:12.15    6:57.30   
  A4 Idrottsförening                   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emily Lane  2000    629  1:07.11  2:17.84  3:28.83    4:38.65   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Helene Baxter  2000    543  1:10.04  2:24.70  3:39.26    4:52.77   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Katri Hurskainen  2000    509  1:10.14  2:26.23  3:42.73    4:58.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Milja Mielty  2000    484  1:08.16  2:25.80  3:45.31    5:04.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenni Louhimo  2001    462  1:10.69  2:29.59  3:49.29    5:08.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    447  1:10.89  2:29.84  3:51.00    5:12.36   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    428  1:11.31  2:32.05  3:55.29    5:16.78   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Katriina Korpi  2000    421  1:15.49  2:37.52  3:59.89    5:18.65   
  Oulun Lohet                   
                     
Heta Järvenpää  2001    386  1:14.57  2:40.95  4:06.90    5:27.99   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
10  Anna-Sofia Brännkärr  2001    369  1:16.02  2:39.95  4:06.50    5:32.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Ronja Nätynki  2002    337  1:19.87  2:47.78  4:16.37    5:43.13   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Sofia Ervasti  2001    322  1:21.10  2:51.93  4:21.98    5:48.18   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Viveca Meriläinen  2001    272  1:27.68  3:02.79  4:38.12    6:08.21   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
14  Emma Koivusilta  2001    219  1:32.67  3:15.91  4:59.82    6:35.79   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    643  1:04.02  2:13.60  3:25.35    4:36.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    617  1:05.47  2:17.08  3:29.18    4:40.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Hirvonen  1998    556  1:07.97  2:21.27  3:35.90    4:50.36   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Aino Erkinaro  1995    552  1:07.10  2:20.67  3:36.07    4:51.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    483  1:10.02  2:28.27  3:46.15    5:04.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Karoliina Pulkkinen  1998    466  1:08.71  2:26.79  3:47.54    5:07.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Riikka Korpi  1998    461  1:12.39  2:31.88  3:51.58    5:09.13   
  Oulun Lohet                   
                     
Sonja Rajakangas  1997    460  1:10.03  2:28.94  3:49.93    5:09.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Milla Henriksson  1999    388  1:14.45  2:38.25  4:03.24    5:27.42   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:26 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:45   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    359  1:12.05  2:31.66  3:51.73    5:09.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    354  1:12.11  2:32.76  3:53.72    5:10.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002    314  1:14.07  2:36.23  4:00.36    5:23.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mikael Nurmela  2002    223  1:22.42  2:56.48  4:33.41    6:02.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Kasper Lytz  2003    200  1:27.36  3:04.71  4:44.75    6:16.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Eemeli Korhonen  2003    181  1:30.02  3:08.85  4:49.87    6:28.54   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Sihan Yu  2003    126  1:34.98  3:28.05  5:25.45    7:18.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roope Hyvärinen  2003    115  1:40.46  3:36.51  5:34.68    7:31.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Matias Rajavaara  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jens Petter Turøy  1999    553  1:01.59  2:08.93  3:18.04    4:27.99   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Sondre Henningsen  1999    521  1:01.89  2:11.96  3:22.93    4:33.45   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jere Ojakippola  1999    465  1:05.37  2:18.47  3:32.27    4:43.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Claes Fjellström  2001    422  1:10.06  2:24.28  3:40.04    4:53.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    398  1:11.97  2:30.04  3:45.53    4:59.02   
  Oulun Lohet                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    394  1:08.63  2:25.44  3:44.09    5:00.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jere Keskiaho  2001    393  1:10.25  2:27.05  3:45.47    5:00.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viktor Thodin  2000    360  1:09.31  2:27.79  3:48.45    5:09.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Roope Ruohtula  2000    309  1:11.80  2:34.80  4:00.92    5:25.24   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Hugo Mattola  2001    226  1:22.37  2:57.83  4:31.81    6:00.81   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
11  Kris Shpotin  2001    196  1:24.09  3:00.82  4:39.02    6:18.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Severi Lieto  1998    471  1:04.57  2:16.70  3:31.20    4:42.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ole Jørmeland  1998    465  1:08.21  2:21.41  3:34.45    4:43.93   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Miikka Willman  1998    448  1:08.38  2:22.49  3:36.42    4:47.51   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:45 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:22   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emily Lane  2000    605  1:11.72  2:33.68  4:06.67    5:17.28   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Henna Haipus  2001    482  1:20.84  2:44.51  4:25.88    5:42.27   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Seela Peuralahti  2001    474  1:19.13  2:46.65  4:24.77    5:44.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    474  1:18.56  2:44.78  4:30.01    5:44.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anni Willman  2001    422  1:29.12  3:01.80  4:42.00    5:57.76   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Äkkinen  2000    421  1:22.42  2:50.26  4:32.33    5:58.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aino Mononen  2001    402  1:21.29  2:51.03  4:42.64    6:03.55   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    301  1:41.69  3:23.16  5:13.49    6:40.11   
  Oulun Lohet                   
                     
Ronja Nätynki  2002    298  1:42.35  3:30.81  5:17.44    6:41.53   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Kuulasmaa  1994    608  1:16.97  2:39.23  4:07.96    5:16.82   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ida-Maria Juntunen  1999    511  1:17.29  2:42.36  4:21.24    5:35.68   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jenna Miettinen  1999    480  1:21.21  2:50.37  4:24.53    5:42.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:22 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:36   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lasse Pulkkinen  2002    311  1:26.80  2:58.88  4:40.61    5:59.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elias Juntunen  2002    298  1:30.15  3:00.73  4:47.27    6:04.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Topias Nygård  2000    441  1:15.87  2:35.87  4:10.08    5:20.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eelis Hukka  1999    437  1:15.09  2:36.52  4:08.17    5:21.24   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Somero  1999    435  1:16.74  2:38.68  4:11.17    5:21.58   
  Lahden Kaleva                   
                     
Miikka Huotari  2000    406  1:20.35  2:45.00  4:16.19    5:29.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Onni Kartimo  2000    392  1:14.54  2:39.27  4:20.49    5:33.13   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Claes Fjellström  2001    387  1:18.68  2:41.74  4:20.04    5:34.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    363  1:12.41  2:41.36  4:24.13    5:41.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joona Oksakari  2000    348  1:18.07  2:54.55  4:28.88    5:46.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Perttu Somero  2001    320  1:27.60  2:51.94  4:36.10    5:56.45   
  Lahden Kaleva                   
                     
10  Kalle Karhunen  2001    253  1:32.86  3:11.51  4:58.39    6:25.34   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Petteri Maijala  2001    214  1:40.84  3:24.48  5:20.66    6:47.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasperi Kuulasmaa  1996    488  1:06.62  2:30.29  3:58.05    5:09.56   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Juho Röytiö  1998    396  1:19.19  2:40.49  4:15.14    5:31.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Vladimir Brodski  1946    138  2:08.04  4:16.99  6:12.44    7:51.41   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:36 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    220          44.77   
  Oulun Uinti 1906                   
Riina Niemi  2005    194          46.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    177          48.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Saara Niemi  2005    177          48.19   
  Haukiputaan Heitto                   
Elina Turunen  2005    160          49.75   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Rajavaara  2005    147          51.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Molander  2005    146          51.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilma Inget  2005    136          52.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Sofia Valkama  2005    119          54.97   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Vilja Säntti  2008    119          55.00   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Oona Inkeri Luokkala  2005    108          56.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
12  Vilmiina Grekula  2005    99          58.36   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Teresa Pulkkinen  2005    92          59.82   
  Oulun Lohet                   
14  Emma Autio  2007    81          1:02.41   
  Oulun Lohet                   
15  Amanda Riuttanen  2005    66          1:06.64   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Emma Olivia Mattila  2007    64          1:07.65   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    431          35.81   
  Oulun Lohet                   
Roosa Kärkkäinen  2003    363          37.90   
  Oulun Lohet                   
Heta Veikkola  2003    358          38.08   
  Lapuan Virkiä                   
Helmi Jouhten  2004    346          38.51   
  Kempeleen Pyrintö                   
Eevi Peltonen  2004    232          44.02   
  Oulun Lohet                   
Iiris Jurmu  2003    213          45.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
Filippa Rieppo  2003    207          45.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Anastasia Parfenova  2004    198          46.41   
  Kemijärven Kaiku                   
Kreetta Somero  2004    198          46.41   
  Lahden Kaleva                   
10  Viona Mönttinen  2003    191          46.97   
  Oulun Lohet                   
11  Tanja Uusitalo  2003    177          48.12   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Essi Juntunen  2003    163          49.47   
  Haukiputaan Heitto                   
13  Venla Kuoppala  2003    163          49.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
14  Iida Heiko  2004    163          49.53   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Saga Alisa Bruun  2003    162          49.62   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Miina Laukka  2003    148          51.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
17  Matilda Hietala  2004    143          51.68   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Siiri Rahikkala  2004    138          52.33   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Juulia Alarvo  2004    117          55.25   
  Oulun Lohet                   
20  Riina Leinonen  2004    116          55.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
21  Johanna Maria Seppälä  2003    97          58.84   
  Muhoksen Voitto                   
22  Venla Ylisuvanto  2003    58          1:09.84   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida-Maria Laine  2001    453          35.21   
  Oulun Lohet                   
Fanny Pesonen  2000    431          35.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Riika Huttula  2001    423          36.02   
  Oulun Lohet                   
Katariina Jyrälä  2000    415          36.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Jonna Airisniemi  2000    409          36.44   
  Kemijärven Kaiku                   
Heta Järvenpää  2001    396          36.83   
  Haapajärven Kiilat                   
Heidi Kivioja  2000    394          36.91   
  Vieskan Uimarit                   
Senni Salonen  2001    388          37.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pauliina Lohilahti  2002    383          37.23   
  Oulun Lohet                   
10  Jenni Moisio  2002    377          37.44   
  Nokian Pyry                   
11  Petra Heikkinen  2002    377          37.45   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Senni Jouhten  2002    344          38.60   
  Kempeleen Pyrintö                   
13  Nelle Ojakippola  2001    343          38.65   
  Vieskan Uimarit                   
14  Maria Perälä  2002    334          39.00   
  Iisalmen Uimarit                   
15  Elisa Vakkuri  2002    327          39.25   
  Kemin Työväen Uimarit                   
16  Sofia Saukko  2001    319          39.60   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Jessi Nurmela  2002    314          39.78   
  Haukiputaan Heitto                   
18  Iina Elorinne  2002    313          39.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Milla Kortetjärvi  2000    306          40.13   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Enni-Sofia Perätalo  2002    300          40.40   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Iida Lasanen  2000    274          41.62   
  Joensuun Uimaseura                   
22  Laura Heikkilä  2002    254          42.71   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Elizaveta Parfenova  2001    240          43.49   
  Kemijärven Kaiku                   
24  Roosa Leinonen  2001    236          43.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
25  Viveca Meriläinen  2001    225          44.49   
  Kemijärven Kaiku                   
26  Katariina Niemelä  2001    201          46.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
27  Julia Kinnunen  2000    197          46.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
28  Pinja Sipovaara  2002    193          46.77   
  Haukiputaan Heitto                   
29  Lotta Pakanen  2001    168          48.97   
  Haukiputaan Heitto                   
30  Anette Kinnunen  2002    165          49.32   
  Oulun Lohet                   
31  Noora Sipilä  2002    133          52.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
Vanessa Ventelä  2002              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    617          31.78   
  Oulun Uinti 1906                   
Lotta Kuulasmaa  1994    527          33.50   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Noora Angelva  1999    524          33.56   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Venla Niemelä  1999    509          33.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Nina Ilola  1995    499          34.10   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Andrea Marki Mork  1998    483          34.47   
  Stavanger Svømme Club                   
Sofia Risteelä  1993    480          34.55   
  Oulun Uinti 1906                   
Denize Korkiakoski  1999    477          34.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Fanny Vuollet  1999    477          34.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Linda Luoma-Kyyny  1996    470          34.78   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Marie Sveingard  1999    435          35.70   
  Stavanger Svømme Club                   
12  Emma-Rita Neuvonen  1997    397          36.79   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Malla Huusko  1999    382          37.29   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Martta Rautiainen  1998    356          38.15   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Tiia Pudas  1999    348          38.46   
  Vieskan Uimarit                   
16  Elina Pulkkinen  1999    346          38.52   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Jemina Pesonen  1998    319          39.57   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Sanni Suomalainen  1999    242          43.41   
  Iisalmen Uimarit                   
19  Nora Ijäs  1999    218          44.91   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:00 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:08   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilho Verronen  2004    171          43.28   
  Rauman Uimaseura                   
Magnus Kuitunen  2004    154          44.84   
  Oulun Uinti 1906                   
Casper Vikeväinen  2004    106          50.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Elmeri Kauppila  2004    105          50.82   
  Oulun Lohet                   
Alex Kortesalmi  2004    88          53.95   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Jami Kenttälä  2004    83          54.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Jimi Kenttälä  2004    78          56.07   
  Oulun Uinti 1906                   
Ilari Raesalmi  2005    72          57.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Johannes Ylimäki  2005    70          58.17   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    323          35.03   
  Oulun Lohet                   
Paavo Erkinaro  2003    255          37.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Ville Korpilähde  2002    226          39.46   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Valtteri Taskinen  2002    218          39.93   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002    217          39.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    205          40.71   
  Oulun Lohet                   
Juhani Tapio  2002    187          42.00   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jaakko Hietikko  2002    168          43.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
Leevi Sipilä  2003    152          44.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Jeremia Saarinen  2002    130          47.36   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Roope Pesälä  2003    124          48.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Joona Suorsa  2003    122          48.45   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Roope Hyvärinen  2003    85          54.61   
  Kemin Työväen Uimarit                   
14  Matias Utunen  2003    72          57.77   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    469          30.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaron Joki  1999    444          31.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Magnus Ravndal  1999    412          32.29   
  Stavanger Svømme Club                   
Jere Ojakippola  1999    357          33.88   
  Vieskan Uimarit                   
Viktor Thodin  2000    312          35.41   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Noa Mäkelä  2001    289          36.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
Hugo Mattola  2001    276          36.88   
  Haapajärven Kiilat                   
Juho Anttila  2000    265          37.40   
  Oulun Uinti 1906                   
Veikko Romppainen  2000    257          37.78   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Eetu Elorinne  2000    254          37.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Kris Shpotin  2001    216          40.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Eero Ryhänen  2000    159          44.37   
  Iisalmen Uimarit                   
13  Otto Luokkala  2001    137          46.63   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    595          28.57   
  Oulun Lohet                   
Jesse Laukkanen  1996    577          28.86   
  Swimming Club Vuokatti                   
Thomas Brustveit  1993    530          29.70   
  Stavanger Svømme Club                   
Sami Aaltomaa  1992    502          30.23   
  Oulun Uinti 1906                   
Roman Nemyshev  1998    495          30.38   
  Kostamus                   
Adam Vik  1996    484          30.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Erkinaro  1992    476          30.77   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksi Kanste  1998    429          31.87   
  Haukiputaan Heitto                   
Kaius Kejonen  1998    420          32.10   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Edvard Fagervik  1997    374          33.36   
  Stavanger Svømme Club                   
11  Antti Kiviaho  1996    333          34.66   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Janne Kainulainen  1995    324          34.99   
  Joensuun Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:08 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wendela Vuorinen  2000    415  37.38  1:18.86  2:03.16    2:43.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ina Pollari  2002    343  36.12  1:19.82  2:08.35    2:53.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Takalo  2000    261  41.76  1:30.65  2:21.30    3:10.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristin Xin Øie  1999    415  36.12  1:16.23  1:59.44    2:43.23   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Ida-Maria Juntunen  1999    414  36.34  1:18.50  2:01.33    2:43.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    383  36.44  1:19.65  2:04.21    2:47.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tessa Francisca Janssen  1999    319  37.77  1:20.52  2:10.35    2:58.22   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Synnøve Døskeland  1998    244  39.14  1:29.84  2:22.59    3:14.85   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:30 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:20   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jens Petter Turøy  1999    396  30.98  1:07.27  1:48.59    2:31.76   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Jere Ojakippola  1999    350  34.74  1:13.97  1:56.37    2:38.14   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Elmeri Ekström  2000    294  35.13  1:20.32  2:05.16    2:47.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001    292  39.51  1:22.87  2:08.21    2:47.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    256  37.85  1:21.75  2:10.61    2:55.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:20 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:35   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    531  37.61        1:19.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    420  41.97        1:25.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Taskila  2004    380  42.05        1:28.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    366  43.02        1:29.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Emma Laatikainen  2003    337  44.75        1:32.41   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Venla Säntti  2003    273  46.96        1:39.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    272  49.42        1:39.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    270  47.88        1:39.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veera Paasovaara  2003    263  48.82        1:40.33   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Lilja Ukkola  2004    262  47.55        1:40.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Heta Veikkola  2003    239  50.46        1:43.61   
  Lapuan Virkiä                   
                     
12  Kiia Junttari  2004    232  50.23        1:44.59   
  Tornion Uimaseura                   
                     
13  Reetta Kari  2003    214  49.78        1:47.56   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Jenni Kiviniemi  2003    212  51.30        1:47.89   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Reeta Kallunki  2003    210  49.84        1:48.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Anastasia Parfenova  2004    197  53.67        1:50.48   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
17  Clara-Sophie Scheib  2003    196  52.63        1:50.68   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Aada Heiskanen  2004    188  55.07        1:52.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Kaisla Leskelä  2003    183  52.53        1:53.16   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Jatta Nurmela  2004    168  57.21        1:56.45   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
21  Venla Kuoppala  2003    165  56.43        1:57.18   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Oona Inkeri Luokkala  2005    135  58.22        2:05.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
23  Venla Ylisuvanto  2003    91  1:06.72        2:22.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Viivi Tonteri  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lise Chevalier  2000    515  37.84        1:20.23   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    464  39.15        1:23.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Riika Huttula  2001    430  41.85        1:25.25   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    417  40.42        1:26.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Äkkinen  2000    402  41.61        1:27.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alina Huotari  2002    371  44.27        1:29.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    358  42.56        1:30.56   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    343  45.30        1:31.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elizaveta Parfenova  2001    328  45.48        1:33.25   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Jonna Airisniemi  2000    317  45.83        1:34.31   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
11  Ella Takalo  2000    304  47.40        1:35.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Sofia Saukko  2001    267  47.91        1:39.85   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Noora Sipilä  2002    259  50.12        1:40.92   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Pinja Sipovaara  2002    166  56.16        1:56.89   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
15  Lotta Pakanen  2001    159  54.16        1:58.62   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
16  Jenni Pyörälä  2002    126  1:01.94        2:08.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Louhimo  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    660  33.91        1:13.90   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Marie Sveingard  1999    529  36.70        1:19.53   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Maren Øie  1997    481  38.36        1:22.08   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Anna Röytiö  1998    451  40.30        1:23.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Pinja Partinen  1999    431  40.29        1:25.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Andrea Marki Mork  1998    426  39.96        1:25.47   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Karoliina Pulkkinen  1998    278  47.73        1:38.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:35 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:11   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    363  38.60        1:21.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    266  44.71        1:30.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    245  44.64        1:33.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Keränen  2002    241  45.28        1:33.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Veeti Verronen  2002    197  46.97        1:40.42   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sihan Yu  2003    191  47.02        1:41.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kasper Lytz  2003    164  50.52        1:46.78   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Väinö-Pekka Niemelä  2002    160  50.63        1:47.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Matias Mikkonen  2003    147  54.52        1:50.72   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Juhani Tapio  2002    101  1:00.98        2:05.26   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Kalle Huttunen  2002    93  59.84        2:08.89   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Ukkola  2000    494  35.31        1:13.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    422  37.36        1:17.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miikka Huotari  2000    421  37.50        1:17.99   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    418  37.02        1:18.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Roope Ruohtula  2000    404  37.43        1:19.06   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    383  37.37        1:20.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nikita Soldatov  1999    377  39.86        1:20.89   
  Kostamus                   
                     
Vladimir Belusov  2000    372  38.56        1:21.24   
  Kostamus                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    359  39.00        1:22.25   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Kosti Kaaresvirta  1999    352  38.93        1:22.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Iakov Rusanov  2001    346  42.01        1:23.22   
  Kostamus                   
                     
12  Topias Nygård  2000    339  40.75        1:23.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Juho Anttila  2000    335  39.25        1:24.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Emil Fiskå  1999    295  40.03        1:27.81   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
15  Veikko Romppainen  2000    239  45.33        1:34.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Atte Roivainen  1999    218  45.27        1:37.06   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
17  Otto Luokkala  2001    170  50.20        1:45.45   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Kris Shpotin  2001    138  53.42        1:52.89   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Håkon Brennhagen  1993    629  32.66        1:08.21   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
Toni Kapiainen  1996    578  32.91        1:10.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    573  32.58        1:10.35   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Antti Kiviaho  1996    520  33.86        1:12.67   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Miikka Willman  1998    451  36.78        1:16.21   
  Oulun Lohet                   
                     
Janne Kainulainen  1995    396  37.26        1:19.56   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Nikita Konvoev  1998    333  41.94        1:24.33   
  Kostamus                   
                     
Vladimir Brodski  1946    234  47.55        1:34.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Santeri Teppola  1994              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:11 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  21 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:31   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 helmikuu 2015         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    486  31.48        1:06.21   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    462  31.81        1:07.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Hökkä  2003    456  32.25        1:07.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    345  35.62        1:14.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    331  36.46        1:15.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    321  36.22        1:16.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Helmi Jouhten  2004    308  36.97        1:17.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Laura Markuksela  2004    307  36.14        1:17.12   
  Oulun Lohet