Resultater for Oulun Uinnit 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 22 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 helmikuu 2015 |
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | 183 | 46.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Vilho Verronen | 2004 | 172 | 47.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Veikka Ijäs | 2004 | 169 | 48.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Jimi Kenttälä | 2004 | 101 | 57.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Johannes Ylimäki | 2005 | DSQ | SW 7.1 kädet ohittiv | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 281 | 40.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kasper Lytz | 2003 | 165 | 48.49 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 156 | 49.35 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Jeremia Saarinen | 2002 | 150 | 50.04 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Jasu Pulliainen | 2002 | 104 | 56.51 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Tuukka Alatalo | 2003 | 85 | 1:00.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Roope Hyvärinen | 2003 | 39 | 1:18.02 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Esa Hyrynkangas | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 499 | 33.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 453 | 34.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Miika Nurmi | 1999 | 435 | 35.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Vladimir Belusov | 2000 | 404 | 35.99 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
5 | Mikko Luopajärvi | 1999 | 394 | 36.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Joonas Kuitunen | 2000 | 389 | 36.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Nikita Soldatov | 1999 | 366 | 37.20 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
8 | Roope Ruohtula | 2000 | 346 | 37.90 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jere Kerttula | 1999 | 344 | 37.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Iakov Rusanov | 2001 | 337 | 38.25 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
11 | Elmeri Ekström | 2000 | 248 | 42.34 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 217 | 44.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Juho Kallunki | 2001 | 177 | 47.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Atte Kärkkäinen | 2001 | 127 | 52.94 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 737 | 29.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 631 | 31.02 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Håkon Brennhagen | 1993 | 605 | 31.46 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
4 | Toni Kapiainen | 1996 | 561 | 32.27 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 534 | 32.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Antti Kiviaho | 1996 | 524 | 33.01 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Kaius Kejonen | 1998 | 515 | 33.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Joonatan Lehtonen | 1993 | 507 | 33.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Santeri Leppälä | 1998 | 502 | 33.49 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Janne Kainulainen | 1995 | 392 | 36.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Ole Jørmeland | 1998 | 367 | 37.15 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
12 | Juho Röytiö | 1998 | 359 | 37.43 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Nikita Konvoev | 1998 | 352 | 37.70 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
14 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 349 | 37.79 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 22 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:03 |