Results for Arena Lyngby Open Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 23 januar 2015 |
Lb 7, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerd | 34.41 | ||||||
2 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svmme Klub | 34.64 | ||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | ||||||
4 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svmme Klub | 35.50 | ||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.65 | ||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbk IF Af 1939 | 35.70 | ||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 36.69 | ||||||
8 | Laura Andersen | 1997 | Kge Svmmeklub | 36.77 | ||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 36.81 | ||||||
10 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 37.17 | ||||||
11 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerd Svmmeklub | 37.25 | ||||||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svmmeklub | 37.26 | ||||||
13 | Amanda Hjberg | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 37.98 | ||||||
14 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 38.60 | ||||||
15 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svmmeklub | 38.83 | ||||||
16 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerd | 38.91 | ||||||
17 | Rebecca Grnlund | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.25 | ||||||
18 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svmmeklub | 39.37 | ||||||
19 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 39.47 | ||||||
20 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 39.72 | ||||||
21 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 40.04 | ||||||
22 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 40.34 | ||||||
23 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 40.49 | ||||||
- | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | 2 flyben i start | |||||
Lb 7, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.27 | ||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svmmeklub | 34.99 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Kge Svmmeklub | 35.47 | ||||||
4 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 36.13 | ||||||
5 | Josefine Sgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 36.40 | ||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.41 | ||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svmmeklub | 36.75 | ||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 36.88 | ||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.22 | ||||||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 37.28 | ||||||
12 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 37.75 | ||||||
13 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingr Svmmeklub | 37.83 | ||||||
14 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.94 | ||||||
15 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 37.96 | ||||||
16 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 38.08 | ||||||
17 | Sofie Strandby | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | ||||||
18 | Helena Hjsted Eriksen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 38.44 | ||||||
19 | Nadia Nrskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 38.70 | ||||||
20 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svmning | 38.83 | ||||||
21 | Cecilie Hgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerd | 39.03 | ||||||
22 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerd | 39.50 | ||||||
23 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 39.66 | ||||||
24 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 39.69 | ||||||
25 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 40.64 | ||||||
26 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svmning | 40.71 | ||||||
27 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 41.11 | ||||||
28 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svmmeklub | 41.16 | ||||||
29 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 41.21 | ||||||
30 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksvrk Svmmeklub | 41.52 | ||||||
31 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svmning | 41.70 | ||||||
32 | Caroline Hst Lorenzen | 1999 | Helsingr Svmmeklub | 41.90 | ||||||
33 | Mette Hegelund | 2000 | Kge Svmmeklub | 42.30 | ||||||
34 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 42.33 | ||||||
35 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svmning | 42.34 | ||||||
36 | Frederikke Jensen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 44.97 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksvrk Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |