Resultater for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 662 | 29.84 | 1:04.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 662 | 30.76 | 1:04.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 656 | 30.29 | 1:04.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 630 | 31.11 | 1:05.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Signe Vest Tolstrup | 1995 | 618 | 31.18 | 1:05.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 605 | 31.07 | 1:06.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Blanch | 1996 | 578 | 32.23 | 1:07.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Hansen | 1995 | 576 | 31.29 | 1:07.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 567 | 32.53 | 1:07.73 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | 538 | 32.30 | 1:08.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 534 | 32.23 | 1:09.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 523 | 32.60 | 1:09.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Jensen | 1998 | 494 | 32.74 | 1:10.87 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
14 | Julie Oxenvad | 1997 | 480 | 33.60 | 1:11.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mette Flaskager | 1999 | 479 | 33.00 | 1:11.63 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lenette Nielsen | 1997 | 469 | 33.11 | 1:12.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Lærke Nehmdal | 1999 | 465 | 32.89 | 1:12.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nikoline Østerberg | 2000 | 463 | 33.47 | 1:12.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 461 | 33.42 | 1:12.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Tollerup | 1998 | 450 | 34.30 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 450 | 34.56 | 1:13.11 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christina Blaaberg | 1998 | 450 | 35.26 | 1:13.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 445 | 33.96 | 1:13.38 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 440 | 34.87 | 1:13.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Amalie Pedersen | 2000 | 436 | 34.56 | 1:13.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 432 | 33.23 | 1:14.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 418 | 34.42 | 1:14.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Stine Mary Vissing | 1997 | 413 | 33.94 | 1:15.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Emma A Andersen | 2000 | 412 | 35.60 | 1:15.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mai Heilmann | 2000 | 412 | 35.38 | 1:15.32 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Laura Blendstrup | 1999 | 400 | 34.98 | 1:16.05 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
32 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 399 | 35.68 | 1:16.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Stine Madsen | 1999 | 395 | 33.27 | 1:16.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Clara Franck | 1999 | 390 | 34.66 | 1:16.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 390 | 35.98 | 1:16.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Bonde | 1999 | 382 | 36.34 | 1:17.20 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kristine Lønne | 2000 | 374 | 35.13 | 1:17.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Sille Ibsen | 2001 | 366 | 34.41 | 1:18.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 364 | 36.07 | 1:18.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Asta Hermansen | 1999 | 358 | 37.17 | 1:18.93 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Ida Kusk | 1999 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:20 |