Results for Vestdanske Langbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 631 | 31.76 | 1:09.64 | 1:53.12 | 2:27.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 627 | 31.05 | 1:10.45 | 1:53.52 | 2:27.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Vest Tolstrup | 1995 | 623 | 31.15 | 1:10.29 | 1:53.61 | 2:27.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 621 | 32.18 | 1:10.55 | 1:54.13 | 2:27.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 604 | 31.83 | 1:10.67 | 1:56.03 | 2:29.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | 594 | 33.28 | 1:12.46 | 1:55.13 | 2:29.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Blanch | 1996 | 592 | 32.66 | 1:11.99 | 1:55.74 | 2:30.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 582 | 31.39 | 1:10.41 | 1:55.42 | 2:31.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 579 | 32.85 | 1:12.49 | 1:55.38 | 2:31.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 553 | 34.71 | 1:16.55 | 1:57.92 | 2:33.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Jackie Gade | 1998 | 552 | 32.32 | 1:13.66 | 1:59.72 | 2:33.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | 548 | 33.41 | 1:14.25 | 1:59.94 | 2:34.14 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Emma H. Christiansen | 1999 | 547 | 32.46 | 1:12.74 | 1:59.57 | 2:34.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Julie Oxenvad | 1997 | 540 | 32.64 | 1:13.48 | 1:59.45 | 2:34.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Stinne Sørensen | 1999 | 540 | 33.18 | 1:13.21 | 2:00.17 | 2:34.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 538 | 32.40 | 1:16.01 | 2:00.78 | 2:35.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 522 | 34.89 | 1:17.39 | 2:01.66 | 2:36.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Trine Guldberg | 1999 | 499 | 33.71 | 1:15.62 | 2:03.37 | 2:39.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofia Zachariassen | 1999 | 487 | 35.50 | 1:15.20 | 2:02.52 | 2:40.26 | Deltager ikke i finalen | ||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Snæfridur Sol | 2000 | 487 | 33.78 | 1:15.69 | 2:03.98 | 2:40.29 | Deltager ikke i finalen | ||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Martha Moeslund | 1998 | 486 | 34.48 | 1:16.50 | 2:04.04 | 2:40.35 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Michelle Franow | 2001 | 484 | 34.75 | 1:16.82 | 2:02.89 | 2:40.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 483 | 35.10 | 1:18.56 | 2:02.91 | 2:40.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 475 | 37.99 | 1:20.52 | 2:03.87 | 2:41.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 464 | 34.50 | 1:16.14 | 2:04.09 | 2:42.84 | |||
Berns Swim Team | ||||||||||
26 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 458 | 37.09 | 1:20.31 | 2:07.35 | 2:43.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 457 | 36.35 | 1:18.60 | 2:05.81 | 2:43.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 456 | 34.90 | 1:17.86 | 2:03.53 | 2:43.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Ane Wildenschild | 2000 | 454 | 35.11 | 1:18.65 | 2:07.51 | 2:44.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Sand Majlund | 1999 | 452 | 36.51 | 1:19.31 | 2:07.39 | 2:44.33 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Bonde | 1999 | 443 | 36.51 | 1:18.89 | 2:07.71 | 2:45.38 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
32 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 441 | 35.11 | 1:21.90 | 2:06.64 | 2:45.65 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Freya Ellehus | 2000 | 437 | 33.67 | 1:17.94 | 2:06.49 | 2:46.19 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Maria M. Porsmose | 2000 | 434 | 37.95 | 1:18.90 | 2:08.33 | 2:46.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 431 | 34.55 | 1:17.63 | 2:07.63 | 2:46.90 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Kirstine Feldinger | 1996 | 430 | 35.12 | 1:18.05 | 2:08.29 | 2:47.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Dianna Au | 2000 | 425 | 36.00 | 1:23.77 | 2:09.60 | 2:47.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 423 | 36.51 | 1:20.50 | 2:09.40 | 2:48.05 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mette Høgild Svane | 2000 | 421 | 36.01 | 1:19.83 | 2:11.08 | 2:48.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Cecilie Dalgas | 2000 | 420 | 37.29 | 1:22.88 | 2:10.68 | 2:48.35 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
41 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 419 | 34.97 | 1:20.27 | 2:10.18 | 2:48.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:01 |