Tulokset Vestdanske Langbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 666 | 35.70 | 1:13.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 659 | 35.42 | 1:14.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Julie D. Hald | 1996 | 644 | 34.94 | 1:14.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 634 | 33.91 | 1:15.01 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 625 | 36.12 | 1:15.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 607 | 36.14 | 1:16.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 576 | 36.99 | 1:17.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 565 | 36.01 | 1:17.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 564 | 36.94 | 1:17.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 556 | 37.72 | 1:18.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 546 | 36.52 | 1:18.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 540 | 37.50 | 1:19.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | 539 | 36.91 | 1:19.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 538 | 37.12 | 1:19.20 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Hansen | 1998 | 535 | 37.34 | 1:19.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Sofie Poulsen | 1999 | 535 | 37.78 | 1:19.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Cebula | 1997 | 533 | 37.41 | 1:19.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kathrine Fog | 2000 | 524 | 37.53 | 1:19.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 522 | 37.40 | 1:20.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 520 | 38.53 | 1:20.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe B. Thomasen | 1996 | 518 | 37.58 | 1:20.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Nørgaard | 1997 | 509 | 38.61 | 1:20.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 495 | 38.46 | 1:21.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 492 | 38.53 | 1:21.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Asta Blanch | 1996 | 482 | 39.56 | 1:22.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marie Eske | 1999 | 481 | 38.52 | 1:22.25 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 478 | 39.16 | 1:22.39 | |||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 474 | 38.35 | 1:22.62 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Silke Meyer | 1998 | 474 | 39.41 | 1:22.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 472 | 38.89 | 1:22.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 470 | 39.16 | 1:22.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Michelle Franow | 2001 | 467 | 38.99 | 1:23.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Rask | 1999 | 465 | 39.63 | 1:23.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Stella Krogh Lund | 2000 | 463 | 39.21 | 1:23.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Amalie Pedersen | 2000 | 460 | 39.18 | 1:23.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 456 | 38.14 | 1:23.68 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
37 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 455 | 38.77 | 1:23.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 455 | 38.51 | 1:23.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
39 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 442 | 40.72 | 1:24.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Karen Krogh Lund | 1996 | 432 | 40.39 | 1:25.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Snæfridur Sol | 2000 | 431 | 40.38 | 1:25.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Lærke Nehmdal | 1999 | 429 | 39.13 | 1:25.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Sille Ibsen | 2001 | 427 | 40.16 | 1:25.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emma Kjær | 1999 | 424 | 40.22 | 1:25.77 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
45 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 421 | 41.50 | 1:25.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 421 | 40.64 | 1:25.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 420 | 38.91 | 1:26.03 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
48 | Caroline Christensen | 1999 | 419 | 39.75 | 1:26.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
49 | Dianna Au | 2000 | 414 | 41.52 | 1:26.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Anne-Kathrine Jørgensen | 2000 | 413 | 40.08 | 1:26.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
51 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 413 | 41.36 | 1:26.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 413 | 40.76 | 1:26.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 410 | 40.32 | 1:26.70 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
54 | Mette Baack | 2000 | 408 | 40.97 | 1:26.85 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
55 | Freya Ellehus | 2000 | 408 | 40.85 | 1:26.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
56 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 405 | 41.93 | 1:27.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
57 | Camilla D. Hansen | 2000 | 393 | 41.49 | 1:27.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
58 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 377 | 42.34 | 1:29.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
59 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 375 | 42.01 | 1:29.36 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Klaudia W. Mogensen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:05 |