Resultater for Kronborg Open Kort 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 35.42 | 1:12.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 40.13 | 1:21.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nina Schlichting | 2003 | 39.89 | 1:22.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 40.37 | 1:22.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sille Andersen | 2003 | 41.39 | 1:24.02 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 44.20 | 1:30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 44.14 | 1:30.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nadine Reetz | 2004 | 44.88 | 1:31.38 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Mathilde Hedager | 2004 | 45.65 | 1:32.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Kaavé | 2003 | 45.43 | 1:32.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 46.38 | 1:32.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 45.94 | 1:33.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 47.91 | 1:35.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Lea Sonneck | 2004 | 46.38 | 1:35.72 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Silja Østerbye | 2003 | 47.04 | 1:36.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 48.20 | 1:38.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 47.70 | 1:38.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Johanne Weber | 2005 | 48.55 | 1:38.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Nørskov | 2004 | 48.20 | 1:38.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pauline Drucker | 2004 | 49.15 | 1:39.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 48.22 | 1:39.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 50.15 | 1:40.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 49.01 | 1:41.12 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 48.84 | 1:43.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Signe Henriksen | 2004 | 51.10 | 1:46.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Ida Jacobsen | 2005 | 58.30 | 1:53.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 58.71 | 2:01.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte K. Andersen | 2006 | 1:03.71 | 2:03.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 1:02.70 | 2:06.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Agnete Boelt | 2006 | 1:03.47 | 2:10.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:08.06 | 2:17.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kathrine Holm | 2005 | 1:10.08 | 2:27.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:13.44 | 2:33.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josefine Westergaard | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Annika Egenhardt | 2003 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ida Mogensen | 2006 | DSQ | Svøm på made v. 75m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nelkop | 2004 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Hindsgaul | 2005 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 33.87 | 1:10.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 35.37 | 1:12.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Laigaard | 2002 | 36.05 | 1:14.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 36.56 | 1:15.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | 36.98 | 1:16.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 37.81 | 1:16.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 37.12 | 1:17.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 38.28 | 1:18.76 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | 38.34 | 1:19.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 39.44 | 1:21.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 40.56 | 1:23.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Fiedler | 2001 | 40.89 | 1:24.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Caroline Meyer | 2002 | 43.31 | 1:27.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sofie Slotved | 2002 | 42.71 | 1:27.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Frida Roed | 2001 | 45.52 | 1:31.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 46.25 | 1:34.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Zofia Kulon | 2001 | 49.64 | 1:42.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 32.42 | 1:07.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 34.60 | 1:10.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Aanestad | 2000 | 34.95 | 1:11.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Arentoft | 2000 | 34.94 | 1:12.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Annie Jensen | 1999 | 34.81 | 1:12.92 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 35.40 | 1:13.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | 35.88 | 1:14.31 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Freja A. Skov | 2000 | 35.94 | 1:15.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 38.27 | 1:18.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 38.33 | 1:20.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 39.89 | 1:21.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 29.39 | 1:00.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 33.03 | 1:09.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 34.35 | 1:11.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | 35.31 | 1:12.48 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 39.53 | 1:21.05 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 42.68 | 1:27.28 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |