Tulokset Kronborg Open Kort 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer 1 | 0 | 1:47.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 30.11 | 58.62 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 24.39 | 1:23.01 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 24.49 | 1:47.50 | |||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | 1:52.37 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Armando Isaac Sànchez | 1997 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Tobias Niestroy | 1997 | 31.15 | 1:01.29 | |||||||
Maurice Ingenrieth | 2000 | 27.02 | 1:28.31 | |||||||
Fredrik Gaugg | 1996 | 24.06 | 1:52.37 | |||||||
3 | Frederikssund Drenge | 0 | 1:57.58 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 34.42 | 1:04.22 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.52 | 1:31.74 | |||||||
Oliver Larsen | 2000 | 25.84 | 1:57.58 | |||||||
4 | Søllerød Boys | 1999 | 1:58.37 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 32.46 | 1:01.25 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.54 | 1:30.79 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 27.58 | 1:58.37 | |||||||
5 | Herlev Herrer | 0 | 2:00.33 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Lasse Termark Brock | 1997 | 31.71 | 1:04.37 | |||||||
Tobias Düring | 1989 | 29.49 | 1:33.86 | |||||||
Nicklas Holleufer | 1990 | 26.47 | 2:00.33 | |||||||
6 | Helsingør Herrer 3 | 0 | 2:00.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Vilmar | 1998 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.14 | 1:06.80 | |||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 25.82 | 1:32.62 | |||||||
William Schwab | 2000 | 28.21 | 2:00.83 | |||||||
7 | Ängelholms Simsällskap | 0 | 2:01.46 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Petter Hellzén | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Mattias Andersson | 1996 | 34.17 | 1:06.33 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 27.00 | 1:33.33 | |||||||
Max Ekelund | 2001 | 28.13 | 2:01.46 | |||||||
8 | 2. Mannschaft | 0 | 2:07.50 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Sullyvan Seefluth | 2003 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Lukas Schultze | 2001 | |||||||||
Moritz Blanke | 2001 | |||||||||
Anthony Leon Scharries | 2001 | 2:07.50 | 2:07.50 | |||||||
9 | Hørsholm Drenge | 2001 | 2:13.52 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.86 | 1:10.30 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 31.87 | 1:42.17 | |||||||
Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 31.35 | 2:13.52 | |||||||
10 | Helsingør K3 Drenge 2 | 0 | 2:21.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 42.85 | 1:16.79 | |||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 34.91 | 1:51.70 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 29.81 | 2:21.51 | |||||||
11 | Værløse Drenge 1 | 0 | 2:23.66 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 39.26 | 1:15.20 | |||||||
Mathias Persson | 2001 | 34.71 | 1:49.91 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 33.75 | 2:23.66 | |||||||
12 | Vest Talent Drenge 1 | 2001 | 2:24.70 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Kasper Bo Davidsen | 1999 | 33.79 | 1:14.01 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 35.91 | 1:49.92 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 34.78 | 2:24.70 | |||||||
13 | Helsingør K3 Drenge 3 | 0 | 2:28.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 42.47 | 1:21.30 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 36.79 | 1:58.09 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 30.58 | 2:28.67 | |||||||
14 | Søllerød Boys 2 | 2003 | 2:40.49 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
William Kristensen | 2003 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 39.89 | 1:23.18 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 43.21 | 2:06.39 | |||||||
Janus Rosholm | 2002 | 34.10 | 2:40.49 | |||||||
15 | Birkerød Ag3 Drenge | 2004 | 2:42.92 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 51.20 | 1:31.53 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 36.22 | 2:07.75 | |||||||
0 | 35.17 | 2:42.92 | ||||||||
16 | Vest Talent Drenge 2 | 2002 | 2:43.44 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 45.58 | 1:27.15 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 41.53 | 2:08.68 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 34.76 | 2:43.44 | |||||||
17 | Allerøds Stærke Drenge 2 | 0 | 2:47.47 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Legaard | 2003 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 46.10 | 1:28.57 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 40.74 | 2:09.31 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 38.16 | 2:47.47 | |||||||
18 | The Few | 0 | 2:54.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 46.64 | 46.64 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 48.89 | 1:35.53 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 44.45 | 2:19.98 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 34.43 | 2:54.41 | |||||||
19 | Værløse Drenge 2 | 0 | 2:58.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Lindy Zhy | 2002 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Andreas Bank Hyldal | 2002 | 47.80 | 1:34.13 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 48.41 | 2:22.54 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 35.89 | 2:58.43 | |||||||
20 | Vest Minitalent Drenge | 2004 | 3:35.19 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 45.03 | 45.03 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 59.96 | 1:44.99 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 1:04.26 | 2:49.25 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 45.94 | 3:35.19 | |||||||
- | Allerøds Stærke Drenge 1 | 0 | DSQ | Start forkert heat | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Helsingør Herrer 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 3. Svømmer | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 31.29 | 31.29 | |||||||
- | Helsingør K3 Drenge 1 | 0 | DSQ | 2 flyben efter 75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 35.99 | 35.99 | |||||||
- | Søllerød Boys 1 | 2001 | DSQ | 3.svøm forl. ikke ba | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar Solok | 2001 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |