Resultater for Limfjords Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.75 | ||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.86 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.24 | ||||||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
6 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
7 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.31 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
9 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.11 | ||||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.72 | ||||||
11 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | ||||||
12 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | ||||||
13 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 37.16 | ||||||
14 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.31 | ||||||
15 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.42 | ||||||
16 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.70 | ||||||
17 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.23 | ||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.28 | ||||||
19 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.34 | ||||||
20 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
21 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 39.93 | ||||||
22 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 40.17 | ||||||
23 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.88 | ||||||
24 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | ||||||
25 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.40 | ||||||
26 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.54 | ||||||
27 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | ||||||
28 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.16 | ||||||
29 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
30 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.70 | ||||||
31 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 43.48 | ||||||
32 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.42 | ||||||
33 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.05 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | ||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 27.96 | ||||||
3 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 28.67 | ||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.10 | ||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.16 | ||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 29.29 | ||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.51 | ||||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.61 | ||||||
12 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.74 | ||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.07 | ||||||
14 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.19 | ||||||
15 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.20 | ||||||
16 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.35 | ||||||
17 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.37 | ||||||
18 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | ||||||
19 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | ||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.93 | ||||||
21 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | ||||||
22 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
23 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.47 | ||||||
24 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.54 | ||||||
25 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.71 | ||||||
26 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.75 | ||||||
27 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.38 | ||||||
28 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 32.40 | ||||||
29 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
30 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.65 | ||||||
31 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | ||||||
32 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | ||||||
33 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.08 | ||||||
34 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 34.17 | ||||||
35 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 34.37 | ||||||
36 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
37 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.52 | ||||||
38 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 34.73 | ||||||
39 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.84 | ||||||
40 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.04 | ||||||
41 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
42 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
43 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.38 | ||||||
44 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.05 | ||||||
45 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.17 | ||||||
46 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.34 | ||||||
47 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 36.89 | ||||||
48 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.91 | ||||||
49 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | ||||||
50 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.39 | ||||||
51 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 37.81 | ||||||
52 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.28 | ||||||
- | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 24.84 | ||||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 27.58 | ||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 27.59 | ||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.18 | ||||||
5 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 28.24 | ||||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.30 | ||||||
7 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.26 | ||||||
8 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 29.56 | ||||||
9 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 29.93 | ||||||
10 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | ||||||
11 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 31.11 | ||||||
12 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 31.31 | ||||||
13 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.78 | ||||||
14 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.21 | ||||||
15 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 35.87 | ||||||
16 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 39.62 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 23.77 | ||||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 24.28 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 24.39 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 25.05 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 25.42 | ||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.43 | ||||||
7 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 25.61 | ||||||
8 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 25.65 | ||||||
8 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.65 | ||||||
10 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 25.79 | ||||||
11 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 26.42 | ||||||
12 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 26.60 | ||||||
13 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 26.65 | ||||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.72 | ||||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.10 | ||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.14 | ||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 27.60 | ||||||
18 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.76 | ||||||
19 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 27.88 | ||||||
20 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 28.39 | ||||||
21 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 28.49 | ||||||
22 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 28.70 | ||||||
23 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.81 | ||||||
24 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 29.92 | ||||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.36 | ||||||
26 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 30.49 | ||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |