Results for Limfjords Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stvne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangr | Struer Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 januar 2015 |
Lb 14, 100m Frisvmning, Finaler rg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Jonas Kjr | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 32.40 | 1:07.32 | |||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svmmeklubben S 68 | 34.05 | 1:09.87 | |||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | 1:10.57 | |||||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.69 | 1:12.72 | |||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 35.16 | 1:13.32 | |||||
6 | Alexander L. Bjrn | 2003 | Ikast Svmmeklub | 35.76 | 1:14.26 | |||||
7 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 37.11 | 1:18.07 | |||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.73 | 1:18.20 | |||||
9 | Alex Sndergaard | 2003 | Thisted Svmmeklub | 38.53 | 1:18.76 | |||||
10 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 38.29 | 1:19.18 | |||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 38.79 | 1:20.12 | |||||
12 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svmmeklub | 38.00 | 1:20.81 | |||||
13 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svmmeklub | 39.16 | 1:22.39 | |||||
14 | Noah Lebk Andersen | 2003 | Holstebro Svmme Club | 39.81 | 1:23.01 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svmme Club | 40.91 | 1:23.04 | |||||
16 | Casper Puggaard | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | 1:23.16 | |||||
17 | Mathias Marbk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 40.31 | 1:23.59 | |||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 41.40 | 1:23.78 | |||||
19 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 42.40 | 1:23.93 | |||||
20 | Niklas Hjbjerg | 2003 | Svmmeklubben S 68 | 40.22 | 1:24.50 | |||||
21 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svmmeklub Poseidon | 41.32 | 1:25.02 | |||||
22 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svmmeklub Poseidon | 40.91 | 1:25.10 | |||||
23 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 41.74 | 1:28.91 | |||||
24 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 42.28 | 1:29.26 | |||||
25 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 43.26 | 1:29.30 | |||||
26 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 41.73 | 1:29.38 | |||||
27 | Kristian Sabroe Srensen | 2005 | Horsens Svmmeklub | 44.55 | 1:31.00 | |||||
28 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 43.24 | 1:31.95 | |||||
29 | Kasper Nrskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 41.43 | 1:32.59 | |||||
30 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 44.08 | 1:33.29 | |||||
31 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 44.09 | 1:33.39 | |||||
32 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 43.58 | 1:33.46 | |||||
33 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 43.96 | 1:34.48 | |||||
34 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 45.15 | 1:34.92 | |||||
35 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svmmeklubben S 68 | 47.25 | 1:37.89 | |||||
36 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 44.54 | 1:37.90 | |||||
37 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svmmeklub | 46.40 | 1:39.92 | |||||
38 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svmmeklub Poseidon | 52.62 | 1:57.72 | |||||
Lb 14, 100m Frisvmning, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 29.81 | 1:01.52 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svmmeklub | 29.93 | 1:01.87 | |||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svmmeklub | 29.96 | 1:01.89 | |||||
4 | Valdemar Kjrgaard | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 29.81 | 1:02.65 | |||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svmme Klub | 30.00 | 1:02.83 | |||||
6 | Oliver Mlby | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 30.08 | 1:03.09 | |||||
7 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 30.24 | 1:03.13 | |||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.06 | 1:03.18 | |||||
9 | Alexander Str | 2001 | Swim Team Neptun | 30.57 | 1:03.77 | |||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.09 | 1:03.89 | |||||
11 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svmme Club | 30.58 | 1:04.01 | |||||
12 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 31.85 | 1:05.31 | |||||
13 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 31.54 | 1:05.49 | |||||
14 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svmme Klub | 31.32 | 1:05.77 | |||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svmmeklub | 31.61 | 1:05.88 | |||||
16 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 31.37 | 1:05.92 | |||||
17 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 32.33 | 1:06.39 | |||||
18 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 32.52 | 1:08.04 | |||||
19 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 32.02 | 1:08.10 | |||||
20 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 32.74 | 1:08.35 | |||||
21 | William Vig Strmose | 2002 | Frem Odense | 33.19 | 1:08.71 | |||||
22 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.83 | 1:09.03 | |||||
23 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 33.18 | 1:09.91 | |||||
24 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 34.07 | 1:10.09 | |||||
25 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svmmeklub | 33.52 | 1:10.31 | |||||
26 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 34.09 | 1:10.76 | |||||
27 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svmme Club | 34.42 | 1:11.31 | |||||
28 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svmme Club | 34.86 | 1:11.68 | |||||
29 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 35.19 | 1:11.76 | |||||
30 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svmmeklub | 34.64 | 1:11.92 | |||||
31 | Arthur Hansen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:12.73 | |||||
32 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svmmeklub | 35.73 | 1:14.03 | |||||
33 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svmme Club | 36.04 | 1:14.25 | |||||
34 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svmme Klub | 36.35 | 1:14.36 | |||||
35 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 35.68 | 1:14.44 | |||||
36 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svmme Club | 36.52 | 1:15.49 | |||||
37 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svmmeklub | 36.38 | 1:15.82 | |||||
38 | Rasmus Randall sterholt | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.78 | 1:17.31 | |||||
39 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.92 | 1:17.48 | |||||
40 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svmmeklub | 36.95 | 1:17.69 | |||||
41 | Philip Hrup | 2001 | Skive Svmmeklub Poseidon | 37.06 | 1:18.04 | |||||
42 | Gustav Chappel | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.39 | 1:18.66 | |||||
43 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svmmeklub | 37.67 | 1:19.24 | |||||
44 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svmmeklub | 37.12 | 1:19.33 | |||||
45 | Mikkel Sby | 2001 | Holstebro Svmme Club | 36.30 | 1:19.66 | |||||
46 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.55 | 1:21.14 | |||||
47 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 39.12 | 1:21.67 | |||||
48 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svmmeklub | 38.90 | 1:22.79 | |||||
49 | Christian Jrgensen | 2002 | Struer Svmmeklub | 38.81 | 1:24.17 | |||||
50 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 44.54 | 1:32.45 | |||||
Lb 14, 100m Frisvmning, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svmmeklub | 26.25 | 55.17 | |||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svmmeklub | 28.55 | 59.05 | |||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 29.04 | 1:01.15 | |||||
4 | Mathias Kr | 1999 | Struer Svmmeklub | 29.67 | 1:01.63 | |||||
5 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 31.63 | 1:06.19 | |||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svmmeklub Poseidon | 32.60 | 1:06.89 | |||||
7 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svmmeklubben Koral | 33.44 | 1:08.30 | |||||
8 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svmme Klub | 32.95 | 1:08.34 | |||||
9 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svmmeklub | 33.28 | 1:08.86 | |||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 34.25 | 1:10.94 | |||||
11 | Marcus Hrup | 1999 | Skive Svmmeklub Poseidon | 34.47 | 1:12.45 | |||||
12 | Tobias Mllegaard | 2000 | Viborg Svmme Klub | 34.69 | 1:13.20 | |||||
13 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svmning | 37.73 | 1:20.50 | |||||
14 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 41.08 | 1:28.21 | |||||
Lb 14, 100m Frisvmning, Finaler rg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svmmeafdeling | 25.53 | 52.95 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svmmeklubben S 68 | 26.10 | 53.70 | |||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 26.14 | 54.74 | |||||
4 | Oskar Jrgensen | 1998 | Odder Svmmeklub | 26.70 | 54.91 | |||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 26.54 | 55.09 | |||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svmmeafdeling | 27.00 | 55.23 | |||||
7 | Simon Snderriis | 1997 | Lyseng IF | 26.69 | 55.38 | |||||
8 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svmmeklub | 27.02 | 55.78 | |||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 27.28 | 56.10 | |||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svmmeklub | 27.11 | 56.34 | |||||
11 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svmmeklub | 27.12 | 57.18 | |||||
12 | Lukas Lindstrm | 1998 | Horsens Svmmeklub | 28.61 | 59.01 | |||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 28.33 | 59.13 | |||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svmmeklub | 28.80 | 59.65 | |||||
15 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 29.37 | 1:00.54 | |||||
16 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 28.56 | 1:00.63 | |||||
17 | Christian Koch | 1998 | Svmmeklubben Koral | 30.05 | 1:01.27 | |||||
18 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svmmeklub | 29.79 | 1:01.31 | |||||
19 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svmmeklub | 29.51 | 1:02.81 | |||||
20 | Alexander Roe | 1997 | Svmmeklubben Koral | 31.60 | 1:03.88 | |||||
21 | Martin Holmershj | 1998 | Ikast Svmmeklub | 31.21 | 1:04.91 | |||||
22 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svmmeklubben Koral | 31.09 | 1:04.99 | |||||
23 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svmmeklubben Koral | 33.44 | 1:09.75 | |||||
24 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svmning | 32.30 | 1:09.82 | |||||
25 | Martin Lnstrup | 1993 | Struer Svmmeklub | 33.17 | 1:09.88 | |||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svmmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |