2020-09-22   16:42:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Årgangsklasse Gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold Årgang, Gruppe 1    Udskriftsdato  31 januar 2015   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  HSK & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2015         
 
 
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Haderslev Herrer    481          4:14.16   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Frederik Oxenvad  1999        1:03.25      1:03.25   
  Emil Knudsen  1999                 
  Magnus Stender Berg  1999                 
  Victor Kristensen  1999        4:14.16      4:14.16   
                     
Agf Herrer 9    479          4:14.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  David Hjort  2000        1:02.50      1:02.50   
  Magnus Gertz  2000                 
  August Stamp Kirkeby  1999                 
  Jonas Hørslev Sørensen  1999        4:14.52      4:14.52   
                     
Rsk Drenge    434          4:23.03   
  Ringe Svømme Klub                   
  Kristoffer Desmareth  2000        1:05.89      1:05.89   
  Lasse Lundstrøm  1999                 
  Oliver Broholm  1999                 
  August Korsgaard  1999        4:23.03      4:23.03   
                     
Kolding Herrer    396          4:31.03   
  Kolding SK                   
  Andreas Jørgensen  2000        1:07.81      1:07.81   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000                 
  Kasper Jørgensen  2000                 
  Rasmus Ulka Nielsen  1999        4:31.03      4:31.03   
                     
Horsens Drenge 2    318          4:51.70   
  Horsens Svømmeklub                   
  Alexander Fenger  1999        1:15.30      1:15.30   
  Andreas Grønkjær Frost  2001                 
  Viktor Bull Kramer  2000                 
  Frederik Juhl Leiszner  1999        4:51.70      4:51.70   
                     
Delta Herrer Disk    298          4:57.87   
  Delta Svøm                   
  Oliver Gravgaard  2000      38.51  1:19.84      1:19.84   
  Martin Broch  2001      39.64  1:27.06      2:46.90   
  Daniel Jensen  2001      31.77  1:11.06      3:57.96   
  Kristoffer L Madsen  2001      27.94  59.91      4:57.87   
                     
Nyborg Drenge    213          5:32.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003        1:19.39      1:19.39   
  Mingus Okkerholm  2002                 
  Carl M Gadegaard  2001                 
  Thomas Kristensen  2000        5:32.97      5:32.97   
                     
Odder Drenge    181          5:51.69   
  Odder IGF                   
  Kasper Johnsen  2003        1:26.52      1:26.52   
  Benjamin B Nielsen  2001                 
  Jacob Lyse Søe  2003                 
  Nicholas Bundgaard  2002        5:51.69      5:51.69   
                     
Delta Super Knægte              DSQ  2 armt u vand e 125m 
  Delta Svøm                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  31 januar 2015 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark