Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 23 oktober 2008 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Kolding & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 31.19 | 1:04.38 | 1:38.01 | 2:11.18 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 31.92 | 1:06.50 | 1:42.05 | 2:17.52 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 33.63 | 1:09.09 | 1:45.14 | 2:20.40 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 33.17 | 1:08.68 | 1:44.79 | 2:20.62 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Eliana Jørgensen | 1993 | 32.95 | 1:07.89 | 1:44.01 | 2:20.68 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christine M. Pedersen | 1993 | 33.38 | 1:09.11 | 1:45.73 | 2:22.22 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 33.88 | 1:09.16 | 1:45.93 | 2:22.45 | ||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | 33.63 | 1:09.91 | 1:46.59 | 2:23.01 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 33.84 | 1:10.37 | 1:47.47 | 2:23.13 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Munk Andersen | 1991 | 34.14 | 1:10.12 | 1:47.02 | 2:24.03 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 34.66 | 1:11.14 | 1:48.61 | 2:24.89 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Natascha Rasmussen | 1989 | 35.01 | 1:11.25 | 1:48.33 | 2:25.10 | ||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
13 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 33.90 | 1:11.15 | 1:48.98 | 2:26.42 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | 35.19 | 1:12.29 | 1:49.80 | 2:26.80 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Caroline Grønlund | 1993 | 33.67 | 1:10.28 | 1:48.67 | 2:26.87 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 34.49 | 1:11.14 | 1:48.87 | 2:26.88 | ||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
17 | Marina Heller Hansen | 1994 | 35.06 | 1:11.74 | 1:49.54 | 2:26.89 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
18 | Line Møller Pedersen | 1989 | 34.29 | 1:11.16 | 1:48.95 | 2:27.21 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Mia Gersly | 1991 | 34.58 | 1:11.42 | 1:49.65 | 2:27.36 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Monique Johansen | 1994 | 34.76 | 1:11.85 | 1:49.76 | 2:27.54 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 34.20 | 1:11.05 | 1:49.71 | 2:27.59 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Erika Tuvike | 1991 | 34.42 | 1:11.88 | 1:50.22 | 2:28.37 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Annelouise Dolleris | 1995 | 34.82 | 1:12.55 | 1:50.49 | 2:28.39 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Eskildsen | 1995 | 34.90 | 1:12.62 | 1:51.19 | 2:28.52 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 34.37 | 1:11.47 | 1:49.67 | 2:28.55 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Yasmin Saud | 1994 | 33.65 | 1:10.29 | 1:48.64 | 2:28.88 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 34.38 | 1:11.22 | 1:50.10 | 2:28.91 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 35.21 | 1:13.29 | 1:51.39 | 2:29.26 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Hansen | 1995 | 35.24 | 1:13.95 | 1:52.85 | 2:29.45 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Pedersen | 1993 | 34.10 | 1:11.27 | 1:50.38 | 2:29.51 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
31 | Katja Løje | 1993 | 34.89 | 1:13.03 | 1:51.66 | 2:29.79 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
32 | Diana Rank | 1991 | 34.61 | 1:11.70 | 1:50.37 | 2:29.81 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Pernille Mouritzen | 1993 | 34.51 | 1:11.73 | 1:50.83 | 2:30.04 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 36.04 | 1:13.94 | 1:52.06 | 2:30.04 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Christine Pedersen | 1993 | 34.27 | 1:12.16 | 1:51.97 | 2:30.65 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
36 | Klara Strand Olesen | 1995 | 34.64 | 1:12.92 | 1:52.79 | 2:30.83 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Kamma Christensen | 1994 | 34.50 | 1:12.32 | 1:52.62 | 2:32.61 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
38 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 35.21 | 1:13.31 | 1:53.02 | 2:33.58 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 35.98 | 1:15.39 | 1:54.99 | 2:34.64 | ||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
40 | Cecilia Jespersen | 1993 | 36.96 | 1:15.53 | 1:55.38 | 2:34.86 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 36.25 | 1:15.03 | 1:54.99 | 2:34.91 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Cathrine Kallestrup | 1993 | 37.43 | 1:16.75 | 1:55.78 | 2:35.19 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
43 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 36.35 | 1:15.37 | 1:55.93 | 2:37.12 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
44 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | 35.96 | 1:14.85 | 1:56.75 | 2:39.59 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Kolding SK |