Results for Späckhuggarsim 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag 09.30
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Späckhuggarsim | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eslöv Mix | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:19.31 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Axel Andrén | 2001 | 35.92 | 1:09.16 | |||||||
Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 35.80 | 1:44.96 | |||||||
Ludwig Saurow | 2004 | 34.35 | 2:19.31 | |||||||
2 | Rønne Mix 1 | 0 | Rønne Svømme Klub | 2:21.10 | ||||||
Emilia Steen | 2002 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Nikolaj Almeborg | 2000 | 35.96 | 1:12.61 | |||||||
Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 30.28 | 1:42.89 | |||||||
William Studsgaard | 2004 | 38.21 | 2:21.10 | |||||||
3 | Landskrona 2004 Simsällskap | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:32.31 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Laura Dorenda | 2001 | 39.59 | 1:19.92 | |||||||
Dzevad Celikovic | 2001 | 35.39 | 1:55.31 | |||||||
Markus Rydgren | 2003 | 37.00 | 2:32.31 | |||||||
4 | Landskrona 1906 Simsällskap | 1906 | Landskrona Simsällskap | 2:33.69 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 45.11 | 1:22.06 | |||||||
Oliver Larsson | 2001 | 33.89 | 1:55.95 | |||||||
Alexander Tengberg | 2003 | 37.74 | 2:33.69 | |||||||
5 | Kbss Lag 1 | 1990 | Kungsbacka Simsällskap | 2:35.44 | ||||||
Filip Schill-Örne | 1998 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Ebba Bylund | 2003 | 44.16 | 1:17.81 | |||||||
Philip Koca | 2001 | 34.63 | 1:52.44 | |||||||
Ida Ivansson | 2004 | 43.00 | 2:35.44 | |||||||
6 | Landskrona 2003 Simsällskap | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:38.24 | ||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 45.40 | 45.40 | |||||||
Hanna Lundius | 2001 | 40.71 | 1:26.11 | |||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 37.59 | 2:03.70 | |||||||
Jesper Ring | 2003 | 34.54 | 2:38.24 | |||||||
7 | Rønne Mix 2 | 0 | Rønne Svømme Klub | 2:38.29 | ||||||
Mette Toftte Jørgensen | 2003 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Frida Toudal | 2001 | 40.51 | 1:22.23 | |||||||
Oliver Steen | 1997 | 31.55 | 1:53.78 | |||||||
Hjalte Kofoed Billing | 2005 | 44.51 | 2:38.29 | |||||||
8 | Rønne Mix 3 | 0 | Rønne Svømme Klub | 2:38.30 | ||||||
Mille Bergmann | 2004 | 45.91 | 45.91 | |||||||
Karl Christiansen | 2000 | 41.10 | 1:27.01 | |||||||
Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 33.78 | 2:00.79 | |||||||
Alberte Studsgaard | 2004 | 37.51 | 2:38.30 | |||||||
9 | Yss Mix | 0 | Ystads Simsällskap | 2:39.13 | ||||||
Axel Björnsson | 2005 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Aron Persson | 2004 | 47.04 | 1:31.23 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsso | 2004 | 37.07 | 2:08.30 | |||||||
Emma Stanciu | 2000 | 30.83 | 2:39.13 | |||||||
10 | Eslöv Mix 2 | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:40.39 | ||||||
Filip Salbrink | 2002 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 41.57 | 1:16.47 | |||||||
David Barjosef | 1999 | 34.78 | 1:51.25 | |||||||
Maja Lindahl-Andersson | 2005 | 49.14 | 2:40.39 | |||||||
11 | Eslöv Mix 4 | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:45.91 | ||||||
Oskar Strandqvist | 2004 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Emely Nilsson | 2001 | 44.17 | 1:28.57 | |||||||
Erik Andrén | 1998 | 31.35 | 1:59.92 | |||||||
Isabelle Blûcher | 2003 | 45.99 | 2:45.91 | |||||||
- | Kbss Lag 2 | 1990 | Kungsbacka Simsällskap | 2:25.84 | EXTRA | |||||
Emma Wetteskog | 2001 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Richard Ekholm | 2002 | 40.54 | 1:16.59 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 33.19 | 1:49.78 | |||||||
Izabella Svensson | 2003 | 36.06 | 2:25.84 | |||||||
- | Eslöv Mix 3 | 0 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |