Results for UGP 1 Eslöv
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 25 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.15 | 1:20.20 | 2:04.69 | 2:49.56 | |||
2 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.83 | 1:25.27 | 2:12.32 | 2:59.94 | |||
3 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 41.03 | 1:28.67 | 2:17.81 | 3:06.98 | |||
4 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 43.19 | 1:32.92 | 2:24.66 | 3:17.00 | |||
5 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 44.47 | 1:35.00 | 2:27.37 | 3:21.11 | |||
6 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.75 | 1:36.71 | 2:30.44 | 3:23.86 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborgs Sim | 39.06 | 1:23.57 | 2:09.63 | 2:55.93 | |||
2 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborgs Sim | 41.68 | 1:29.01 | 2:16.93 | 3:03.90 | |||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 44.24 | 1:32.66 | 2:23.65 | 3:14.88 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.75 | 1:29.00 | 2:18.34 | 3:10.46 | |||
2 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborgs Sim | 45.31 | 1:34.88 | 2:23.89 | 3:12.08 | |||
3 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 44.53 | 1:35.72 | 2:27.35 | 3:15.50 | |||
4 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.42 | 1:33.96 | 2:25.60 | 3:15.56 | |||
5 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.91 | 1:35.37 | 2:27.27 | 3:19.74 | |||
6 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 45.55 | 1:36.40 | 2:28.90 | 3:22.46 | |||
7 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 45.77 | 1:37.12 | 2:30.65 | 3:25.11 | |||
8 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | Trelleborgs Sim | 46.47 | 1:39.44 | 2:34.02 | 3:25.96 | |||
9 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 49.66 | 1:49.44 | 2:52.08 | 3:53.66 | |||
10 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 51.05 | 1:51.98 | 2:54.02 | 3:55.17 | |||
- | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.91 | 1:22.55 | 2:09.11 | 2:54.34 | |||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.69 | 1:29.29 | 2:18.76 | 3:06.99 | |||
3 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.59 | 1:34.00 | 2:24.70 | 3:14.51 | |||
4 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 43.83 | 1:36.02 | 2:27.18 | 3:17.69 | |||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.81 | 1:35.01 | 2:28.29 | 3:20.56 | |||
6 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.75 | 1:42.07 | 2:38.02 | 3:32.20 | |||
7 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 49.60 | 1:46.18 | 2:43.02 | 3:38.94 | |||
8 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.61 | 1:45.95 | 2:43.03 | 3:40.42 | |||
9 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 50.10 | 1:47.30 | 2:46.72 | 3:45.04 | |||
10 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 50.03 | 1:50.16 | 2:51.75 | 3:50.02 | |||
- | Denise Khalidy | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2015 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |