2020-01-29   15:59:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viriilit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982    660          26.26   
  Cetus Espoo                   
Tommy Rundgren  1968    848          27.02   
  Speedo Masters Finland C                   
Teppo Paajanen  1975    696          27.23   
  Speedo Masters Finland C                   
Tero Matkaniemi  1972    670          27.58   
  Speedo Masters Finland C                   
Mikael Koponen  1986    610          27.73   
  Helsingin Uimarit                   
Ville Lindfors  1976    623          27.76   
  Vanders                   
Lari Sirnelä  1982    553          27.85   
  Speedo Masters Finland C                   
Frans Veck  1979    597          28.17   
  Speedo Masters Finland C                   
Emil Svartström  1985    529          28.27   
  Helsingin Uimarit                   
10  Kimmo Käkelä  1971    593          28.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Ville Alopaeus  1971    544          29.57   
  Cetus Espoo                   
12  Juha Iivonen  1959    714          29.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Jussi Kujala  1980    497          29.93   
  Vanders                   
14  Markku Ahonen  1981    439          30.08   
  UPOT                   
15  Lasse Lahtinen  1971    513          30.15   
  Vanders                   
16  Valtteri Rahkonen  1975    499          30.42   
  Cetus Espoo                   
17  Jussi Koivisto  1979    472          30.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Markus Salmela  1983    423          30.45   
  Gamla Polare urheiluseura                   
19  Veijo Tolonen  1967    583          30.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
20  Timo Narumo  1969    582          30.63   
  Cetus Espoo                   
21  Mika Ruusunen  1970    581          30.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Ossi Ilveskoski  1976    460          30.72   
  Cetus Espoo                   
23  Jussi Rauhala  1977    446          31.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
24  Mika Meller  1967    559          31.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Tom Unnérus  1972    463          31.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Sami Wahlman  1973    438          31.77   
  Vanders                   
27  Jaakko Lyytinen  1976    413          31.85   
  Helsingin Uimarit                   
27  Simo-Pekka Torsti  1960    572          31.85   
  Cetus Espoo                   
29  Janne Soininen  1966    506          32.08   
  Cetus Espoo                   
30  Mikko Mäki  1978    402          32.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
31  Tero Nordström  1968    489          32.45   
  Aurajoen Uinti                   
32  Jarno Lehto  1974    409          32.50   
  Octopus Lohja                   
33  Jani Myllymäki  1976    385          32.58   
  Cetus Espoo                   
34  Antti Wihanto  1962    460          33.00   
  Aurajoen Uinti                   
35  Ari Korhonen  1972    383          33.22   
  Raision Urheilijat                   
36  Tuomas Iivanainen  1970    446          33.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
37  Jussi Kyröhonka  1979    340          33.98   
  ORCA Helsinki                   
38  Matti Hurula  1961    397          34.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
39  Jussi Luokkakallio  1971    333          34.80   
  Octopus Lohja                   
40  Ismo Voutilainen  1965    343          36.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Sami Uitti  1971    290          36.43   
  Cetus Espoo                   
42  Taito Nurmi  1961    324          37.10   
  Aurajoen Uinti                   
43  Jukka-pekka Niskanen  1978    251          37.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
44  Jouni Liljander  1959    329          38.30   
  Octopus Lohja                   
45  Lauri Malk  1937    611          38.79   
  Cetus Espoo                   
46  Vesa Laakso  1968    249          40.64   
  Aurajoen Uinti                   
47  Karl-Gustav Lönnberg  1942    426          41.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
48  Vladimir Brodski  1946    319          42.30   
  Cetus Espoo                   
49  Ossi Vallemaa  1954    232          44.77   
  U-Club Tallinn                   
50  Matti Voitto Saraneva  1970    160          47.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
51  Ralf Sund  1955    178          48.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
52  Matti Väätänen  1947    143          55.18   
  Cetus Espoo                   
Ari Outinen  1964              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975    861          29.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Mari Ääri  1980    817          30.24   
  Aurajoen Uinti                   
Satu Rahkonen  1977    727          31.44   
  Cetus Espoo                   
Ulla Hurula  1965    781          31.76   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Johanna Salmela  1976    696          31.90   
  Tuusulan Uimaseura                   
Maiju Kuurto  1985    661          31.92   
  Octopus Lohja                   
Heini Bargum  1981    649          32.12   
  Vanders                   
Anu Ilander  1968    687          32.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
Johanna Kara  1965    669          33.44   
  Cetus Espoo                   
10  Sandra Aspholm  1990    526          33.54   
  IF Åland                   
11  Maarit Vainio  1980    590          33.70   
  Aurajoen Uinti                   
12  Riikka Kovanen  1986    476          34.66   
  Octopus Lohja                   
13  Jenni Harjuoja  1977    525          35.04   
  Cetus Espoo                   
14  Anne Ruuskanen  1973    485          35.87   
  Cetus Espoo                   
15  Eeva Järvenpää  1984    458          36.06   
  Octopus Lohja                   
16  Sari Heine-Koskinen  1989    403          36.64   
  Cetus Espoo                   
17  Annika Aspholm  1963    491          37.06   
  IF Åland                   
18  Veera Alanko  1973    435          37.19   
  Keravan Uimarit                   
19  Sanna Hokkanen  1977    432          37.40   
  Cetus Espoo                   
20  Salla Laakso  1980    395          38.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Heta Tenno  1975    385          38.73   
  Vanders                   
22  Inga-maria Vaara  1979    370          39.38   
  Hydra Platypus                   
23  Meri Kaarlonen  1964    378          40.45   
  Cetus Espoo                   
24  Maikki Torsti  1963    362          41.02   
  Cetus Espoo                   
25  Hanna Rosti  1978    289          42.77   
  Keravan Uimarit                   
26  Marjut Hyvönen  1966    272          44.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
27  Kaarina Markkula  1952    381          44.72   
  Cetus Espoo                   
28  Miisa Weuro  1970    232          46.88   
  IF Åland                   
29  Sirpa Visakoski  1952    323          47.25   
  Aurajoen Uinti                   
Tiina Tihlman  1959              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
Bodil Karlsson  1965              DSQ   
  IF Åland                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982    782          26.92   
  Cetus Espoo                   
Mikael Koponen  1986    552          29.91   
  Helsingin Uimarit                   
Janne Virtanen  1964    763          29.94   
  Speedo Masters Finland C                   
Kalle Lintula  1986    543          30.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Tero Matkaniemi  1972    596          30.33   
  Speedo Masters Finland C                   
Tommy Rundgren  1968    694          30.51   
  Speedo Masters Finland C                   
Ville Lindfors  1976    597          30.54   
  Vanders                   
Lari Sirnelä  1982    477          31.74   
  Speedo Masters Finland C                   
Jussi Koivisto  1979    517          32.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Emil Svartström  1985    460          32.12   
  Helsingin Uimarit                   
11  Frans Veck  1979    509          32.20   
  Speedo Masters Finland C                   
12  Juha Iivonen  1959    693          32.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Mika Ruusunen  1970    553          32.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Markus Salmela  1983    413          33.30   
  Gamla Polare urheiluseura                   
15  Sami Wahlman  1973    448          33.36   
  Vanders                   
16  Markku Ahonen  1981    408          33.43   
  UPOT                   
17  Ahti Uusivuori  1960    631          33.81   
  Cetus Espoo                   
18  Veijo Tolonen  1967    506          33.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Janne Soininen  1966    499          34.05   
  Cetus Espoo                   
20  Tuomas Iivanainen  1970    488          34.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Jussi Rauhala  1977    389          35.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Ari Korhonen  1972    369          35.58   
  Raision Urheilijat                   
23  Ville Alopaeus  1971    359          35.92   
  Cetus Espoo                   
24  Mikko Mäki  1978    365          35.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
25  Jussi Kujala  1980    363          36.03   
  Vanders                   
26  Jani Myllymäki  1976    358          36.22   
  Cetus Espoo                   
27  Timo Narumo  1969    408          36.41   
  Cetus Espoo                   
28  Teppo Paajanen  1975    342          36.50   
  Speedo Masters Finland C                   
29  Lasse Lahtinen  1971    334          36.79   
  Vanders                   
30  Jarno Lehto  1974    333          36.81   
  Octopus Lohja                   
31  Pedro Diaz Sanmartin  1986    289          37.09   
  ORCA Helsinki                   
32  Tom Nylund  1959    454          37.73   
  Rauman Uimaseura                   
33  Matti Hurula  1961    363          38.32   
  Kemin Työväen Uimarit                   
34  Jussi Kyröhonka  1979    300          38.39   
  ORCA Helsinki                   
35  Mika Meller  1967    347          38.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
36  Jussi Luokkakallio  1971    276          39.21   
  Octopus Lohja                   
37  Taito Nurmi  1961    319          40.01   
  Aurajoen Uinti                   
38  Antti Wihanto  1962    302          40.76   
  Aurajoen Uinti                   
39  Ismo Voutilainen  1965    284          41.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Sami Uitti  1971    218          42.41   
  Cetus Espoo                   
41  Lauri Malk  1937    562          43.02   
  Cetus Espoo                   
42  Vesa Laakso  1968    243          43.25   
  Aurajoen Uinti                   
43  Karl-Gustav Lönnberg  1942    393          45.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
44  Ralf Sund  1955    270          45.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
45  Vladimir Brodski  1946    268          47.05   
  Cetus Espoo                   
46  Ossi Vallemaa  1954    248          47.15   
  U-Club Tallinn                   
47  Martti Lahti  1937    303          52.86   
  Cetus Espoo                   
48  Matti Väätänen  1947    121          1:01.18   
  Cetus Espoo                   
49  Pentti Keränen  1935    239          1:01.43   
  Cetus Espoo                   
50  Juhani Soininen  1941    84          1:16.34   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975    925          30.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Mari Ääri  1980    679          31.99   
  Aurajoen Uinti                   
Satu Rahkonen  1977    599          33.37   
  Cetus Espoo                   
Johanna Salmela  1976    587          33.58   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ulla Hurula  1965    723          34.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Anu Ilander  1968    678          34.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
Johanna Kara  1965    693          34.54   
  Cetus Espoo                   
Maiju Kuurto  1985    499          34.56   
  Octopus Lohja                   
Heini Bargum  1981    467          35.34   
  Vanders                   
Jenni Harjuoja  1977    504          35.34   
  Cetus Espoo                   
11  Sari Heine-Koskinen  1989    494          35.78   
  Cetus Espoo                   
12  Maarit Vainio  1980    458          36.49   
  Aurajoen Uinti                   
13  Anne Ruuskanen  1973    541          36.76   
  Cetus Espoo                   
14  Riikka Kovanen  1986    429          37.50   
  Octopus Lohja                   
15  Sandra Aspholm  1990    412          38.01   
  IF Åland                   
16  Eeva Järvenpää  1984    371          38.17   
  Octopus Lohja                   
17  Veera Alanko  1973    415          40.16   
  Keravan Uimarit                   
18  Bodil Karlsson  1965    428          40.57   
  IF Åland                   
19  Sanna Hokkanen  1977    298          42.09   
  Cetus Espoo                   
20  Heta Tenno  1975    305          44.47   
  Vanders                   
21  Annika Aspholm  1963    321          44.63   
  IF Åland                   
22  Maikki Torsti  1963    319          44.73   
  Cetus Espoo                   
23  Marjut Hyvönen  1966    290          45.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
24  Miisa Weuro  1970    277          46.35   
  IF Åland                   
25  Anu Lajunen  1966    249          48.03   
  Swimming Jyväskylä                   
26  Meri Kaarlonen  1964    251          48.42   
  Cetus Espoo                   
27  Sirpa Visakoski  1952    297          49.47   
  Aurajoen Uinti                   
28  Kaarina Markkula  1952    295          49.57   
  Cetus Espoo                   
29  Pauliina Harjanne  1989    136          54.94   
  Raision Urheilijat                   
30  Leena Siren-Nikkanen  1955    72          1:19.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972    791          30.84   
  Speedo Masters Finland C                   
Emil Svartström  1985    649          31.30   
  Helsingin Uimarit                   
Frans Veck  1979    669          31.76   
  Speedo Masters Finland C                   
Ville Lindfors  1976    648          32.10   
  Vanders                   
Tommy Rundgren  1968    723          32.16   
  Speedo Masters Finland C                   
Teemu Hellas  1982    569          32.70   
  Cetus Espoo                   
Teppo Paajanen  1975    610          33.64   
  Speedo Masters Finland C                   
Tuomas Iivanainen  1970    597          34.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
Markku Ahonen  1981    492          34.32   
  UPOT                   
10  Lari Sirnelä  1982    492          34.34   
  Speedo Masters Finland C                   
11  Jussi Rauhala  1977    518          34.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Juha Iivonen  1959    673          34.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Mikael Koponen  1986    477          34.93   
  Helsingin Uimarit                   
14  Mika Ruusunen  1970    527          35.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Sami Wahlman  1973    506          35.78   
  Vanders                   
16  Jussi Koivisto  1979    463          35.90   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Markus Salmela  1983    426          36.02   
  Gamla Polare urheiluseura                   
18  Jarno Lehto  1974    489          36.21   
  Octopus Lohja                   
19  Ville Alopaeus  1971    472          36.64   
  Cetus Espoo                   
20  Jussi Kyröhonka  1979    425          36.94   
  ORCA Helsinki                   
21  Jussi Kujala  1980    423          37.02   
  Vanders                   
22  Timo Narumo  1969    471          37.08   
  Cetus Espoo                   
23  Tero Nordström  1968    468          37.17   
  Aurajoen Uinti                   
24  Mikko Mäki  1978    416          37.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
25  Veijo Tolonen  1967    462          37.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
26  Jani Myllymäki  1976    411          37.35   
  Cetus Espoo                   
27  Antti Wihanto  1962    490          37.84   
  Aurajoen Uinti                   
28  Tom Nylund  1959    520          37.92   
  Rauman Uimaseura                   
29  Janne Soininen  1966    437          38.03   
  Cetus Espoo                   
30  Lasse Lahtinen  1971    420          38.07   
  Vanders                   
31  Ari Korhonen  1972    415          38.22   
  Raision Urheilijat                   
32  Tom Unnérus  1972    398          38.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
33  Jussi Luokkakallio  1971    363          39.96   
  Octopus Lohja                   
34  Lauri Toikka  1984    294          40.77   
  Aurajoen Uinti                   
35  Matti Voitto Saraneva  1970    347          41.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
36  Jens Söderholm  1972    330          41.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
37  Vladimir Brodski  1946    552          41.27   
  Cetus Espoo                   
38  Ismo Voutilainen  1965    373          41.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
39  Matti Hurula  1961    365          41.75   
  Kemin Työväen Uimarit                   
40  Ossi Vallemaa  1954    445          42.10   
  U-Club Tallinn                   
41  Timo Kaltio  1965    341          42.69   
  Aurajoen Uinti                   
42  Sami Uitti  1971    272          44.00   
  Cetus Espoo                   
43  Taito Nurmi  1961    297          44.68   
  Aurajoen Uinti                   
44  Ralf Sund  1955    350          45.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
45  Ari Outinen  1964    256          46.98   
  Helsingin Uimarit                   
46  Pekka Purra  1946    362          47.47   
  Cetus Espoo                   
47  Lauri Malk  1937    481          49.82   
  Cetus Espoo                   
48  Martti Lahti  1937    456          50.71   
  Cetus Espoo                   
49  Karl-Gustav Lönnberg  1942    268          55.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
50  Matti Väätänen  1947    165          1:01.64   
  Cetus Espoo                   
51  Pentti Keränen  1935    281          1:03.19   
  Cetus Espoo                   
52  Juhani Soininen  1941    177          1:03.74   
  Cetus Espoo                   
Jukka-pekka Niskanen  1978              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mika Meller  1967              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Petteri Niininen  1972              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vesa Laakso  1968              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980    714          35.65   
  Aurajoen Uinti                   
Raakel Luoto  1975    716          35.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Satu Rahkonen  1977    692          36.03   
  Cetus Espoo                   
Sandra Aspholm  1990    602          36.11   
  IF Åland                   
Heini Bargum  1981    625          37.07   
  Vanders                   
Johanna Kara  1965    755          37.29   
  Cetus Espoo                   
Anu Ilander  1968    735          37.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lotta Koskinen  1974    629          37.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
Annika Aspholm  1963    693          38.36   
  IF Åland                   
10  Ulla Hurula  1965    622          39.78   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Maiju Kuurto  1985    506          39.79   
  Octopus Lohja                   
12  Sanna Hokkanen  1977    506          39.97   
  Cetus Espoo                   
13  Riikka Kovanen  1986    442          40.03   
  Octopus Lohja                   
14  Johanna Salmela  1976    499          40.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Sari Heine-Koskinen  1989    409          41.07   
  Cetus Espoo                   
16  Salla Laakso  1980    459          41.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Maarit Vainio  1980    455          41.42   
  Aurajoen Uinti                   
18  Veera Alanko  1973    445          42.15   
  Keravan Uimarit                   
19  Anna Lyytikäinen  1989    373          42.37   
  Cetus Espoo                   
20  Katja Anttila  1978    419          42.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Jenni Harjuoja  1977    378          44.05   
  Cetus Espoo                   
22  Eeva Järvenpää  1984    361          44.52   
  Octopus Lohja                   
23  Bodil Karlsson  1965    417          45.45   
  IF Åland                   
24  Inga-maria Vaara  1979    341          45.59   
  Hydra Platypus                   
25  Meri Kaarlonen  1964    376          47.04   
  Cetus Espoo                   
26  Heta Tenno  1975    312          47.43   
  Vanders                   
27  Jenni Hakala  1979    298          47.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
28  Kaarina Markkula  1952    515          48.13   
  Cetus Espoo                   
29  Katja Jokela-Ulenius  1971    278          49.30   
  Octopus Lohja                   
30  Marjut Hyvönen  1966    276          51.87   
  Tuusulan Uimaseura                   
31  Sirpa Visakoski  1952    375          53.50   
  Aurajoen Uinti                   
32  Miisa Weuro  1970    248          53.75   
  IF Åland                   
33  Katrin Müürsepp  1973    180          56.94   
  Aurajoen Uinti                   
34  Pauliina Harjanne  1989    103          1:04.86   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tommy Rundgren  1968    881          24.67   
  Speedo Masters Finland C                   
Ville Lindfors  1976    622          25.21   
  Vanders                   
Lari Sirnelä  1982    660          25.24   
  Speedo Masters Finland C                   
Janne Virtanen  1964    785          25.34   
  Speedo Masters Finland C                   
Tero Matkaniemi  1972    746          25.42   
  Speedo Masters Finland C                   
Frans Veck  1979    587          25.70   
  Speedo Masters Finland C                   
Teemu Hellas  1982    610          25.91   
  Cetus Espoo                   
Mikael Koponen  1986    564          26.07   
  Helsingin Uimarit                   
Kimmo Käkelä  1971    686          26.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Valtteri Rahkonen  1975    682          26.19   
  Cetus Espoo                   
11  Emil Svartström  1985    579          26.36   
  Helsingin Uimarit                   
12  Kalle Lintula  1986    541          26.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Teppo Paajanen  1975    655          26.54   
  Speedo Masters Finland C                   
14  Tom Unnérus  1972    641          26.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Markus Salmela  1983    537          27.03   
  Gamla Polare urheiluseura                   
16  Lasse Lahtinen  1971    612          27.15   
  Vanders                   
17  Juha Iivonen  1959    736          27.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Ville Alopaeus  1971    592          27.45   
  Cetus Espoo                   
19  Ossi Ilveskoski  1976    473          27.63   
  Cetus Espoo                   
20  Mikko Mäki  1978    472          27.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Jussi Koivisto  1979    467          27.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
22  Markku Ahonen  1981    495          27.78   
  UPOT                   
23  Jussi Kujala  1980    465          27.79   
  Vanders                   
24  Timo Narumo  1969    615          27.80   
  Cetus Espoo                   
25  Sami Wahlman  1973    556          28.04   
  Vanders                   
26  Tuomas Iivanainen  1970    597          28.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
27  Simo-Pekka Torsti  1960    663          28.32   
  Cetus Espoo                   
28  Jussi Rauhala  1977    438          28.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Mika Meller  1967    578          28.38   
  Tuusulan Uimaseura                   
30  Veijo Tolonen  1967    578          28.39   
  Tuusulan Uimaseura                   
31  Matti Hurula  1961    541          28.69   
  Kemin Työväen Uimarit                   
32  Petteri Niininen  1972    516          28.74   
  ORCA Helsinki                   
33  Mika Ruusunen  1970    552          28.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
34  Pedro Diaz Sanmartin  1986    412          28.94   
  ORCA Helsinki                   
35  Jani Myllymäki  1976    397          29.28   
  Cetus Espoo                   
36  Ari Korhonen  1972    478          29.49   
  Raision Urheilijat                   
37  Antti Wihanto  1962    497          29.50   
  Aurajoen Uinti                   
38  Janne Soininen  1966    514          29.51   
  Cetus Espoo                   
39  Jaakko Lyytinen  1976    387          29.53   
  Helsingin Uimarit                   
40  Tero Nordström  1968    513          29.54   
  Aurajoen Uinti                   
41  Tom Nylund  1959    584          29.55   
  Rauman Uimaseura                   
42  Jussi Luokkakallio  1971    469          29.67   
  Octopus Lohja                   
43  Ismo Voutilainen  1965    467          30.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
44  Janne Alanne  1970    468          30.46   
  Vanders                   
45  Jarno Lehto  1974    429          30.56   
  Octopus Lohja                   
46  Jussi Kyröhonka  1979    345          30.69   
  ORCA Helsinki                   
47  Taito Nurmi  1961    405          31.60   
  Aurajoen Uinti                   
48  Lauri Toikka  1984    329          31.82   
  Aurajoen Uinti                   
49  Jouni Liljander  1959    422          32.91   
  Octopus Lohja                   
50  Lauri Malk  1937    766          32.94   
  Cetus Espoo                   
51  Vesa Laakso  1968    362          33.16   
  Aurajoen Uinti                   
52  Timo Kaltio  1965    348          33.22   
  Aurajoen Uinti                   
53  Sami Uitti  1971    332          33.30   
  Cetus Espoo                   
54  Jukka-pekka Niskanen  1978    266          33.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
55  Karl-Gustav Lönnberg  1942    494          35.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
56  Ossi Vallemaa  1954    324          36.24   
  U-Club Tallinn                   
57  Ralf Sund  1955    316          36.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
58  Ari Outinen  1964    244          37.40   
  Helsingin Uimarit                   
59  Vladimir Brodski  1946    316          37.60   
  Cetus Espoo                   
60  Matti Väätänen  1947    265          39.88   
  Cetus Espoo                   
61  Pentti Keränen  1935    418          42.96   
  Cetus Espoo                   
62  Martti Lahti  1937    289          45.58   
  Cetus Espoo                   
63  Juhani Soininen  1941    140          53.25   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975    864          27.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Satu Rahkonen  1977    660          28.82   
  Cetus Espoo                   
Maiju Kuurto  1985    681          29.06   
  Octopus Lohja                   
Heini Bargum  1981    673          29.17   
  Vanders                   
Mari Ääri  1980    633          29.23   
  Aurajoen Uinti                   
Anu Ilander  1968    711          29.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
Johanna Salmela  1976    585          30.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
Riikka Kovanen  1986    608          30.00   
  Octopus Lohja                   
Sari Heine-Koskinen  1989    608          30.00   
  Cetus Espoo                   
10  Sandra Aspholm  1990    593          30.24   
  IF Åland                   
11  Ulla Hurula  1965    740          30.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
12  Maarit Vainio  1980    551          30.61   
  Aurajoen Uinti                   
13  Lotta Koskinen  1974    592          31.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Johanna Kara  1965    681          31.44   
  Cetus Espoo                   
15  Sanna Hokkanen  1977    504          31.53   
  Cetus Espoo                   
16  Anne Ruuskanen  1973    539          32.03   
  Cetus Espoo                   
17  Jenni Harjuoja  1977    464          32.41   
  Cetus Espoo                   
18  Suvi Sintonen  1979    461          32.49   
  Cetus Espoo                   
19  Eeva Järvenpää  1984    472          32.83   
  Octopus Lohja                   
20  Anna Lyytikäinen  1989    463          32.84   
  Cetus Espoo                   
21  Veera Alanko  1973    498          32.88   
  Keravan Uimarit                   
22  Bodil Karlsson  1965    571          33.34   
  IF Åland                   
23  Annika Aspholm  1963    561          33.53   
  IF Åland                   
24  Heta Tenno  1975    463          33.69   
  Vanders                   
25  Salla Laakso  1980    388          34.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Maikki Torsti  1963    518          34.45   
  Cetus Espoo                   
27  Katja Anttila  1978    378          34.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
28  Hanna Rosti  1978    356          35.41   
  Keravan Uimarit                   
29  Inga-maria Vaara  1979    351          35.56   
  Hydra Platypus                   
30  Meri Kaarlonen  1964    448          36.15   
  Cetus Espoo                   
31  Minna Karhama  1966    376          36.51   
  Vanders                   
32  Marjut Hyvönen  1966    358          37.12   
  Tuusulan Uimaseura                   
33  Kaarina Markkula  1952    475          37.45   
  Cetus Espoo                   
34  Miisa Weuro  1970    329          38.17   
  IF Åland                   
35  Tiina Tihlman  1959    405          38.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Katja Jokela-Ulenius  1971    303          38.79   
  Octopus Lohja                   
37  Sirpa Visakoski  1952    427          38.80   
  Aurajoen Uinti                   
38  Anu Lajunen  1966    311          38.90   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Jenni Hakala  1979    235          40.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Katrin Müürsepp  1973    225          42.82   
  Aurajoen Uinti                   
41  Pauliina Harjanne  1989    119          51.57   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  10 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:09 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  21:34   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982    645  27.55        1:02.18   
  Cetus Espoo                   
                     
Tero Matkaniemi  1972    754  29.92        1:03.03   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tommy Rundgren  1968    746  29.63        1:03.57   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Emil Svartström  1985    594  30.21        1:03.94   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kalle Lintula  1986    543  28.80        1:05.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mikael Koponen  1986    538  29.88        1:05.74   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Frans Veck  1979    629  30.59        1:05.76   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Lari Sirnelä  1982    541  30.14        1:05.93   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Ville Lindfors  1976    612  30.98        1:06.36   
  Vanders                   
                     
10  Markku Ahonen  1981    473  31.99        1:08.98   
  UPOT                   
                     
11  Markus Salmela  1983    457  32.20        1:09.75   
  Gamla Polare urheiluseura                   
                     
12  Sami Wahlman  1973    539  32.29        1:10.51   
  Vanders                   
                     
13  Mika Ruusunen  1970    536  32.10        1:10.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Ville Alopaeus  1971    523  33.23        1:11.19   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Juha Iivonen  1959    693  32.84        1:11.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Jussi Rauhala  1977    484  34.29        1:11.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Veijo Tolonen  1967    513  33.08        1:12.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Janne Soininen  1966    502  33.39        1:12.57   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Tuomas Iivanainen  1970    499  34.72        1:12.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Mikko Mäki  1978    460  34.20        1:12.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Teppo Paajanen  1975    485  33.33        1:13.00   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
22  Jussi Kujala  1980    459  33.93        1:13.03   
  Vanders                   
                     
23  Lasse Lahtinen  1971    484  33.70        1:13.07   
  Vanders                   
                     
24  Jani Myllymäki  1976    440  35.56        1:14.05   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Ossi Ilveskoski  1976    440  34.04        1:14.05   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Tero Nordström  1968    442  34.77        1:15.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Mika Meller  1967    441  35.34        1:15.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Jarno Lehto  1974    429  35.89        1:16.05   
  Octopus Lohja                   
                     
29  Ari Korhonen  1972    421  34.68        1:16.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Tom Nylund  1959    555  36.94        1:17.24   
  Rauman Uimaseura                   
                     
31  Jussi Kyröhonka  1979    375  37.45        1:18.11   
  ORCA Helsinki                   
                     
32  Antti Wihanto  1962    471  37.55        1:18.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Matti Hurula  1961    467  37.82        1:18.52   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
34  Simo-Pekka Torsti  1960    520  35.40        1:18.92   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Jussi Luokkakallio  1971    381  36.68        1:19.12   
  Octopus Lohja                   
                     
36  Jaakko Lyytinen  1976    336  38.65        1:21.01   
  Helsingin Uimarit                   
                     
37  Jens Söderholm  1972    325  39.12        1:23.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Ismo Voutilainen  1965    380  40.41        1:24.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Taito Nurmi  1961    331  39.62        1:28.04   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Vesa Laakso  1968    239  42.91        1:32.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Sami Uitti  1971    234  42.77        1:33.09   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Lauri Malk  1937    567  42.21        1:35.16   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Ossi Vallemaa  1954    321  46.41        1:35.64   
  U-Club Tallinn                   
                     
44  Ralf Sund  1955    310  47.07        1:36.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Karl-Gustav Lönnberg  1942    439  44.94        1:37.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
46  Ari Outinen  1964    239  46.66        1:38.17   
  Helsingin Uimarit                   
                     
47  Vladimir Brodski  1946    355  50.90        1:38.70   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Matti Väätänen  1947    157  1:01.96        2:09.44   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Juhani Soininen  1941    108  1:22.12        2:36.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Timo Narumo  1969              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Jussi Koivisto  1979              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  21:34 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Viriilit    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  21:34   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 tammikuu 2015         
 
 
Laji 10, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975    867  31.07        1:07.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mari Ääri  1980    747  31.64        1:09.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Satu Rahkonen  1977    717  33.58        1:10.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Ulla Hurula  1965    791  33.90        1:13.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Anu Ilander  1968    695  34.22        1:14.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Johanna Salmela  1976    602  34.15        1:14.81   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Heini Bargum  1981    581  35.50        1:14.89   
  Vanders                   
                     
Johanna Kara  1965    739  34.83        1:15.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Maiju Kuurto  1985    556  34.82        1:15.99   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Sandra Aspholm  1990    547  35.87        1:16.12   
  IF Åland                   
                     
11  Maarit Vainio  1980    531  36.28        1:17.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Riikka Kovanen  1986    507  36.50        1:18.09   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Jenni Harjuoja  1977    505  35.89        1:19.30   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Sanna Hokkanen  1977    457  39.67        1:21.99   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Eeva Järvenpää  1984    437  38.25        1:22.38   
  Octopus Lohja                   
                     
16  Veera Alanko  1973    453  39.94        1:23.62   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Annika Aspholm  1963    522  41.31        1:24.80   
  IF Åland                   
                     
18  Katja Anttila  1978    387  41.20        1:26.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Bodil Karlsson  1965    417  41.50        1:31.39   
  IF Åland                   
                     
20  Meri Kaarlonen  1964    385  44.95        1:33.82   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Marjut Hyvönen  1966    318  45.20        1:36.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
22  Hanna Rosti  1978    271  46.23        1:37.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Miisa Weuro  1970    297  46.21        1:38.33   
  IF Åland                   
                     
24  Kaarina Markkula  1952    417  46.87        1:40.46   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Sirpa Visakoski  1952    387  49.57        1:42.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tiina Tihlman  1959              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  21:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner