Resultat för UGP1-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:32 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:32 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
59.67 |
2:04.17 |
3:09.86 |
4:15.52 |
8:33.53 |
|
|
|
|
|
|
5:20.97 |
6:25.87 |
7:30.81 |
|
|
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.69 |
2:07.37 |
3:14.07 |
4:21.16 |
8:49.12 |
|
|
|
|
|
|
5:28.99 |
6:37.11 |
7:44.06 |
|
|
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.91 |
2:09.20 |
3:16.63 |
4:23.84 |
8:53.76 |
|
|
|
|
|
|
5:31.23 |
6:39.43 |
7:47.77 |
|
|
|
4 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:02.83 |
2:10.50 |
3:17.86 |
4:25.60 |
8:54.74 |
|
|
|
|
|
|
5:32.53 |
6:40.03 |
7:47.54 |
|
|
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:03.27 |
2:10.96 |
3:18.92 |
4:27.05 |
9:01.22 |
|
|
|
|
|
|
5:35.47 |
6:44.57 |
7:53.72 |
|
|
|
6 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.57 |
2:15.80 |
3:26.01 |
4:37.77 |
9:23.56 |
|
|
|
|
|
|
5:49.66 |
7:01.45 |
8:13.15 |
|
|
|
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.04 |
2:18.60 |
3:32.32 |
4:46.33 |
9:41.34 |
|
|
|
|
|
|
6:00.15 |
7:15.02 |
8:29.38 |
|
|
|
8 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.87 |
2:19.77 |
3:33.71 |
4:48.32 |
9:44.33 |
|
|
|
|
|
|
6:03.12 |
7:17.79 |
8:32.67 |
|
|
|
9 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.86 |
2:23.03 |
3:37.81 |
4:53.10 |
9:49.96 |
|
|
|
|
|
|
6:06.06 |
7:21.73 |
8:37.32 |
|
|
|
10 |
Jonas Fellman |
1999 |
IF Åland |
|
1:02.73 |
2:16.52 |
3:34.95 |
4:57.47 |
10:34.20 |
|
|
|
|
|
|
6:22.93 |
7:49.18 |
9:15.01 |
|
|
|
11 |
Eddie Eriksson |
1999 |
IF Åland |
|
1:11.90 |
2:34.48 |
3:59.85 |
5:26.93 |
11:13.51 |
|
|
|
|
|
|
6:54.49 |
8:21.67 |
9:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.98 |
2:16.97 |
3:28.89 |
4:41.62 |
9:30.35 |
|
|
|
|
|
|
5:54.45 |
7:07.41 |
8:20.13 |
|
|
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.02 |
2:19.78 |
3:33.59 |
4:47.36 |
9:30.90 |
|
|
|
|
|
|
6:00.61 |
7:11.89 |
8:21.77 |
|
|
|
3 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.04 |
2:20.49 |
3:33.69 |
4:47.63 |
9:35.60 |
|
|
|
|
|
|
6:01.06 |
7:13.25 |
8:25.23 |
|
|
|
4 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.93 |
2:22.91 |
3:36.29 |
4:49.94 |
9:37.03 |
|
|
|
|
|
|
6:03.71 |
7:13.84 |
8:26.60 |
|
|
|
5 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.84 |
2:24.52 |
3:37.72 |
4:51.86 |
9:43.66 |
|
|
|
|
|
|
6:06.22 |
7:19.86 |
8:33.74 |
|
|
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.46 |
2:19.50 |
3:32.66 |
4:46.47 |
9:43.85 |
|
|
|
|
|
|
6:00.16 |
7:13.57 |
8:28.35 |
|
|
|
7 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.36 |
2:30.73 |
3:51.85 |
5:13.70 |
10:33.04 |
|
|
|
|
|
|
6:35.25 |
7:55.29 |
9:16.06 |
|
|
|
8 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:13.39 |
2:32.88 |
3:53.36 |
5:15.25 |
10:35.29 |
|
|
|
|
|
|
6:36.54 |
7:58.40 |
9:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.26 |
2:10.85 |
3:18.54 |
4:26.54 |
9:08.78 |
|
|
|
|
|
|
5:35.58 |
6:46.08 |
7:57.63 |
|
|
|
2 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.49 |
2:11.23 |
3:19.93 |
4:29.36 |
9:10.15 |
|
|
|
|
|
|
5:40.03 |
6:51.42 |
8:01.76 |
|
|
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.56 |
2:19.77 |
3:32.34 |
4:45.29 |
9:33.43 |
|
|
|
|
|
|
5:58.49 |
7:11.44 |
8:23.45 |
|
|
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.97 |
2:23.78 |
3:38.32 |
4:52.32 |
9:51.39 |
|
|
|
|
|
|
6:06.91 |
7:23.03 |
8:38.77 |
|
|
|
5 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.79 |
2:29.41 |
3:47.99 |
5:06.45 |
10:20.77 |
|
|
|
|
|
|
6:25.85 |
7:44.99 |
9:03.83 |
|
|
|
6 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.62 |
2:34.49 |
3:57.34 |
5:20.04 |
10:50.69 |
|
|
|
|
|
|
6:43.77 |
8:06.89 |
9:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.43 |
2:27.65 |
3:48.03 |
5:07.89 |
10:24.57 |
|
|
|
|
|
|
6:28.47 |
7:48.65 |
9:09.20 |
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.59 |
2:33.62 |
3:55.73 |
5:15.93 |
10:32.63 |
|
|
|
|
|
|
6:36.93 |
7:56.79 |
9:16.89 |
|
|
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.13 |
2:31.30 |
3:52.51 |
5:13.92 |
10:36.86 |
|
|
|
|
|
|
6:35.46 |
7:56.41 |
9:18.11 |
|
|
|
4 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.70 |
2:35.82 |
3:58.49 |
5:20.88 |
10:54.20 |
|
|
|
|
|
|
6:44.18 |
8:07.39 |
9:32.22 |
|
|
|
5 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.39 |
2:48.18 |
4:19.26 |
5:47.93 |
11:40.13 |
|
|
|
|
|
|
7:17.12 |
8:47.50 |
10:16.26 |
|
|
|
6 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
1:25.56 |
3:02.36 |
4:41.41 |
6:20.36 |
12:47.04 |
|
|
|
|
|
|
7:59.30 |
9:37.45 |
11:16.57 |
|
|
|
7 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.27 |
3:05.76 |
4:47.88 |
6:34.65 |
13:42.04 |
|
|
|
|
|
|
8:23.70 |
10:12.93 |
12:01.19 |
|
|
|
- |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:26 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.41 |
1:11.34 |
1:48.95 |
|
2:27.02 |
|
2 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.18 |
1:16.10 |
1:55.94 |
|
2:35.82 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.14 |
1:15.61 |
1:56.59 |
|
2:38.68 |
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.90 |
1:17.65 |
2:01.54 |
|
2:44.72 |
|
5 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
36.11 |
1:19.86 |
2:05.88 |
|
2:48.41 |
|
6 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
38.05 |
1:21.06 |
2:06.23 |
|
2:50.24 |
|
7 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
35.53 |
1:18.01 |
2:04.32 |
|
2:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.26 |
1:12.07 |
1:50.95 |
|
2:30.21 |
|
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.65 |
1:12.74 |
1:53.47 |
|
2:34.71 |
|
3 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.14 |
1:13.31 |
1:54.91 |
|
2:34.78 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.05 |
1:15.26 |
1:57.49 |
|
2:40.24 |
|
5 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.56 |
1:27.79 |
2:15.57 |
|
3:02.91 |
|
6 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.26 |
1:28.33 |
2:18.72 |
|
3:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.77 |
1:15.16 |
1:56.76 |
|
2:37.63 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.83 |
1:14.38 |
1:56.34 |
|
2:38.11 |
|
3 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.59 |
1:15.68 |
1:56.77 |
|
2:38.56 |
|
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.84 |
1:21.38 |
2:05.18 |
|
2:48.63 |
|
5 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.01 |
1:19.49 |
2:05.78 |
|
2:52.73 |
|
6 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.89 |
1:21.95 |
2:07.37 |
|
2:53.50 |
|
7 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.43 |
1:20.44 |
2:07.49 |
|
2:54.94 |
|
8 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.38 |
1:25.15 |
2:13.46 |
|
3:03.17 |
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.54 |
1:26.13 |
2:15.55 |
|
3:06.11 |
|
10 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.26 |
1:32.04 |
2:29.55 |
|
3:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.63 |
1:29.05 |
2:18.55 |
|
3:05.89 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
44.21 |
1:35.02 |
2:26.56 |
|
3:09.97 |
|
3 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.41 |
1:30.61 |
2:21.63 |
|
3:11.80 |
|
4 |
Smilla Malm |
2003 |
Danderyds Sim |
|
40.89 |
1:29.96 |
2:21.61 |
|
3:12.27 |
|
5 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.60 |
1:39.08 |
2:38.92 |
|
3:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
30.65 |
1:03.16 |
1:36.17 |
|
2:09.03 |
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.85 |
1:03.83 |
1:37.55 |
|
2:11.16 |
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.12 |
1:04.64 |
1:39.12 |
|
2:13.45 |
|
4 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.50 |
1:11.70 |
1:48.52 |
|
2:24.90 |
|
5 |
Jonas Fellman |
1999 |
IF Åland |
|
31.87 |
1:08.61 |
1:47.67 |
|
2:26.35 |
|
6 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.63 |
1:10.84 |
1:49.42 |
|
2:28.27 |
|
7 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.76 |
1:12.47 |
1:52.01 |
|
2:31.27 |
|
8 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.95 |
1:15.94 |
1:56.40 |
|
2:35.25 |
|
9 |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.16 |
1:16.91 |
1:59.93 |
|
2:41.86 |
|
10 |
Carl Sundelin |
1999 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
42.17 |
1:28.59 |
2:15.35 |
|
2:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.49 |
1:07.13 |
1:42.56 |
|
2:18.01 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.32 |
1:07.90 |
1:45.99 |
|
2:20.21 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.46 |
1:09.86 |
1:47.75 |
|
2:25.65 |
|
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.84 |
1:11.04 |
1:49.12 |
|
2:26.87 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.01 |
1:13.13 |
1:51.52 |
|
2:29.07 |
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.02 |
1:14.80 |
1:54.40 |
|
2:31.99 |
|
7 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.39 |
1:15.24 |
1:55.24 |
|
2:33.84 |
|
8 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.49 |
1:22.76 |
2:07.01 |
|
2:48.13 |
|
9 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.06 |
1:23.52 |
2:07.79 |
|
2:50.27 |
|
10 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.38 |
1:22.56 |
2:08.26 |
|
2:51.86 |
|
11 |
Julius Eneström |
2001 |
Danderyds Sim |
|
41.22 |
1:26.08 |
2:10.62 |
|
2:53.26 |
|
12 |
Isak Nordin |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
43.05 |
1:29.74 |
2:16.20 |
|
2:59.36 |
|
13 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
46.16 |
1:35.00 |
2:23.58 |
|
3:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:55 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:55 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
27.22 |
58.04 |
1:27.60 |
|
1:57.12 |
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
28.53 |
59.36 |
1:30.41 |
|
2:01.22 |
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.16 |
59.71 |
1:32.32 |
|
2:03.52 |
|
4 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
28.41 |
59.76 |
1:32.02 |
|
2:03.82 |
|
5 |
Olle Österman |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
28.16 |
59.76 |
1:32.69 |
|
2:04.89 |
|
6 |
Jonas Fellman |
1999 |
IF Åland |
|
27.87 |
59.94 |
1:34.42 |
|
2:09.52 |
|
7 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.42 |
1:04.14 |
1:38.18 |
|
2:11.00 |
|
8 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.49 |
1:06.72 |
1:40.89 |
|
2:12.68 |
|
9 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.31 |
1:04.20 |
1:39.02 |
|
2:12.72 |
|
10 |
Oscar Norman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.78 |
1:05.51 |
1:41.06 |
|
2:15.19 |
|
11 |
Eddie Eriksson |
1999 |
IF Åland |
|
31.31 |
1:08.07 |
1:45.86 |
|
2:22.92 |
|
12 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.33 |
1:07.07 |
1:49.78 |
|
2:30.79 |
|
13 |
Carl Sundelin |
1999 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
34.59 |
1:15.76 |
1:59.50 |
|
2:41.84 |
|
- |
Josef Mehari |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
28.61 |
59.23 |
1:30.80 |
|
2:01.91 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
27.75 |
58.62 |
1:31.00 |
|
2:03.34 |
|
3 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.60 |
1:02.16 |
1:35.65 |
|
2:06.58 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.07 |
1:06.29 |
1:43.46 |
|
2:18.90 |
|
5 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.90 |
1:06.43 |
1:43.09 |
|
2:19.07 |
|
6 |
Julius Eneström |
2001 |
Danderyds Sim |
|
34.21 |
1:11.47 |
1:50.09 |
|
2:25.34 |
|
7 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.82 |
1:12.09 |
1:51.47 |
|
2:29.92 |
|
8 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.90 |
1:14.02 |
1:54.85 |
|
2:32.95 |
|
9 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.46 |
1:13.04 |
1:53.48 |
|
2:33.41 |
|
10 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.29 |
1:12.93 |
1:53.70 |
|
2:33.88 |
|
11 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.53 |
1:15.05 |
1:58.75 |
|
2:40.61 |
|
12 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
38.92 |
1:21.96 |
2:06.21 |
|
2:49.02 |
|
13 |
Isak Nordin |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.60 |
1:23.73 |
2:09.02 |
|
2:50.61 |
|
- |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.46 |
1:04.50 |
1:39.54 |
|
2:13.85 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.24 |
1:10.16 |
1:47.90 |
|
2:23.95 |
|
3 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.72 |
1:11.47 |
1:50.14 |
|
2:29.04 |
|
4 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.68 |
1:14.26 |
1:53.21 |
|
2:30.72 |
|
5 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.38 |
1:14.96 |
1:53.33 |
|
2:32.23 |
|
6 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.85 |
1:13.42 |
1:53.72 |
|
2:32.30 |
|
7 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.48 |
1:13.51 |
1:54.26 |
|
2:34.50 |
|
8 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.23 |
1:14.96 |
1:55.81 |
|
2:35.75 |
|
9 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
36.44 |
1:17.22 |
1:57.39 |
|
2:36.31 |
|
10 |
Simon Imhäuser |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.15 |
1:16.56 |
1:58.77 |
|
2:38.21 |
|
11 |
Timothy Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.38 |
1:17.98 |
2:00.40 |
|
2:38.64 |
|
12 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.79 |
1:16.17 |
1:59.67 |
|
2:39.61 |
|
13 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.57 |
1:19.48 |
2:03.63 |
|
2:42.22 |
|
14 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
37.34 |
1:19.64 |
2:01.96 |
|
2:42.28 |
|
15 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.00 |
1:18.19 |
2:01.40 |
|
2:42.42 |
|
16 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.73 |
1:20.53 |
2:03.48 |
|
2:43.22 |
|
17 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.85 |
1:18.62 |
2:03.15 |
|
2:46.14 |
|
18 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
37.84 |
1:20.83 |
2:05.31 |
|
2:46.96 |
|
19 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.95 |
1:18.97 |
2:04.11 |
|
2:48.80 |
|
20 |
Max Crafoord |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.02 |
1:20.37 |
2:05.19 |
|
2:51.03 |
|
21 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.07 |
1:24.99 |
2:09.50 |
|
2:51.32 |
|
22 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.38 |
1:20.11 |
2:06.75 |
|
2:51.36 |
|
23 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.17 |
1:22.49 |
2:08.33 |
|
2:51.85 |
|
24 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.30 |
1:24.76 |
2:12.70 |
|
2:57.41 |
|
25 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
40.60 |
1:27.10 |
2:15.18 |
|
3:01.48 |
|
26 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.08 |
1:27.57 |
2:18.00 |
|
3:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.87 |
1:11.20 |
1:56.68 |
|
2:31.69 |
|
2 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
31.93 |
1:11.01 |
2:00.57 |
|
2:35.29 |
|
3 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.37 |
1:13.91 |
2:00.92 |
|
2:36.45 |
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.88 |
1:16.22 |
2:01.78 |
|
2:36.65 |
|
5 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.44 |
1:14.70 |
2:00.19 |
|
2:36.93 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.90 |
1:14.62 |
2:02.04 |
|
2:38.52 |
|
7 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.71 |
1:13.91 |
2:02.36 |
|
2:39.69 |
|
8 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
37.75 |
1:16.63 |
2:04.40 |
|
2:40.71 |
|
9 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
37.03 |
1:20.63 |
2:06.54 |
|
2:42.15 |
|
10 |
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.89 |
1:16.03 |
2:05.18 |
|
2:42.56 |
|
10 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
35.36 |
1:17.49 |
2:04.28 |
|
2:42.56 |
|
12 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.45 |
1:18.57 |
2:08.50 |
|
2:44.19 |
|
13 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.61 |
1:21.50 |
2:08.11 |
|
2:48.03 |
|
14 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.82 |
1:20.93 |
2:12.12 |
|
2:49.84 |
|
15 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.35 |
1:25.11 |
2:16.72 |
|
2:55.68 |
|
16 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
39.75 |
1:28.54 |
2:16.97 |
|
2:56.81 |
|
17 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.98 |
1:23.30 |
2:15.24 |
|
2:57.49 |
|
18 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.90 |
1:23.65 |
2:19.11 |
|
2:59.86 |
|
- |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.44 |
1:10.80 |
1:54.80 |
|
2:29.59 |
|
2 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.67 |
1:11.85 |
1:58.88 |
|
2:34.04 |
|
3 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.53 |
1:11.79 |
1:59.41 |
|
2:34.87 |
|
4 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.60 |
1:13.24 |
1:59.60 |
|
2:35.36 |
|
5 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.71 |
1:16.97 |
2:02.16 |
|
2:35.42 |
|
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.40 |
1:14.99 |
2:00.52 |
|
2:36.85 |
|
7 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.80 |
1:16.55 |
2:03.19 |
|
2:40.76 |
|
8 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.69 |
1:14.17 |
2:03.64 |
|
2:41.11 |
|
9 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.93 |
1:17.47 |
2:06.61 |
|
2:42.71 |
|
10 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.18 |
1:14.54 |
2:03.67 |
|
2:42.83 |
|
11 |
Evelina Johansson |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.64 |
1:23.30 |
2:10.43 |
|
2:47.79 |
|
12 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.13 |
1:23.04 |
2:12.07 |
|
2:49.80 |
|
13 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.16 |
1:25.23 |
2:12.64 |
|
2:52.18 |
|
14 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim |
|
37.72 |
1:21.65 |
2:12.16 |
|
2:54.94 |
|
15 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.12 |
1:26.91 |
2:19.27 |
|
2:59.13 |
|
16 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.81 |
1:27.05 |
2:20.34 |
|
3:03.77 |
|
17 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.00 |
1:28.45 |
2:22.97 |
|
3:04.89 |
|
18 |
Josefin Asp |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.68 |
1:28.64 |
2:24.90 |
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.27 |
1:12.74 |
1:56.70 |
|
2:29.74 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.07 |
1:15.69 |
2:01.17 |
|
2:36.92 |
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.72 |
1:14.51 |
2:00.74 |
|
2:37.71 |
|
4 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.45 |
1:18.76 |
2:04.40 |
|
2:40.37 |
|
5 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.65 |
1:18.94 |
2:04.78 |
|
2:42.63 |
|
6 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.93 |
1:18.05 |
2:04.10 |
|
2:42.71 |
|
7 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.24 |
1:17.19 |
2:08.08 |
|
2:44.67 |
|
8 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.22 |
1:17.87 |
2:09.08 |
|
2:47.49 |
|
9 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.83 |
1:21.93 |
2:11.24 |
|
2:49.40 |
|
10 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Bålsta Simklubb |
|
35.75 |
1:20.81 |
2:13.58 |
|
2:52.33 |
|
11 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.76 |
1:24.96 |
2:16.56 |
|
2:53.85 |
|
12 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.42 |
1:24.00 |
2:14.28 |
|
2:54.71 |
|
13 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.71 |
1:20.89 |
2:14.60 |
|
2:54.96 |
|
14 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.75 |
1:24.67 |
2:16.66 |
|
2:56.56 |
|
15 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.13 |
1:24.95 |
2:19.54 |
|
2:59.19 |
|
16 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.05 |
1:24.39 |
2:21.79 |
|
3:02.80 |
|
17 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.39 |
1:27.79 |
2:22.95 |
|
3:02.92 |
|
18 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
42.48 |
1:30.02 |
2:28.90 |
|
3:07.97 |
|
19 |
Benita Abrahamsson Sánchez |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.59 |
1:29.74 |
2:28.43 |
|
3:10.70 |
|
20 |
Sabina Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
48.21 |
1:38.23 |
2:32.47 |
|
3:18.49 |
|
21 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
49.38 |
1:43.92 |
2:43.62 |
|
3:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.02 |
1:15.10 |
1:59.29 |
|
2:33.49 |
|
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.04 |
1:16.82 |
2:04.29 |
|
2:39.99 |
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
37.47 |
1:22.31 |
2:11.80 |
|
2:48.09 |
|
4 |
Smilla Malm |
2003 |
Danderyds Sim |
|
38.49 |
1:23.64 |
2:10.00 |
|
2:48.85 |
|
5 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.33 |
1:21.71 |
2:11.15 |
|
2:50.23 |
|
6 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.41 |
1:23.50 |
2:15.81 |
|
2:54.98 |
|
7 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.92 |
1:25.05 |
2:15.70 |
|
2:56.56 |
|
8 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.30 |
1:28.17 |
2:17.06 |
|
2:57.25 |
|
9 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
38.06 |
1:23.37 |
2:17.00 |
|
2:57.92 |
|
10 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.54 |
1:27.00 |
2:20.01 |
|
2:59.07 |
|
11 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
38.06 |
1:23.41 |
2:18.16 |
|
2:59.13 |
|
12 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.46 |
1:25.08 |
2:21.19 |
|
2:59.78 |
|
13 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.94 |
1:26.26 |
2:18.41 |
|
3:00.08 |
|
14 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.13 |
1:23.66 |
2:19.68 |
|
3:01.15 |
|
15 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.11 |
1:29.97 |
2:21.57 |
|
3:01.68 |
|
16 |
Josefine Torell |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
41.46 |
1:30.07 |
2:21.49 |
|
3:01.73 |
|
17 |
Irma Åkerblom |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
40.92 |
1:27.18 |
2:21.28 |
|
3:01.90 |
|
18 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.10 |
1:28.67 |
2:19.81 |
|
3:02.60 |
|
19 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.01 |
1:28.08 |
2:22.43 |
|
3:03.05 |
|
20 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.56 |
1:27.02 |
2:24.01 |
|
3:05.99 |
|
21 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.09 |
1:29.49 |
2:25.81 |
|
3:10.96 |
|
22 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.85 |
1:32.73 |
2:32.09 |
|
3:12.55 |
|
23 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
42.15 |
1:31.96 |
2:30.16 |
|
3:14.12 |
|
24 |
Julia Wernros Olofsson |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
41.08 |
1:31.50 |
2:27.97 |
|
3:15.18 |
|
25 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.01 |
1:33.57 |
2:31.41 |
|
3:15.30 |
|
26 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.63 |
1:33.41 |
2:33.16 |
|
3:15.53 |
|
27 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.71 |
1:36.45 |
2:36.73 |
|
3:22.23 |
|
28 |
Anastasia Marinou |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
48.28 |
1:40.67 |
2:39.38 |
|
3:24.42 |
|
29 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
52.81 |
1:46.69 |
2:48.72 |
|
3:37.28 |
|
30 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
57.43 |
1:50.53 |
2:53.96 |
|
3:42.51 |
|
- |
Daniella Berglund |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Ignell |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.00 |
2:15.34 |
3:34.00 |
|
4:36.52 |
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.95 |
2:19.58 |
3:42.58 |
|
4:47.14 |
|
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:11.63 |
2:29.81 |
3:52.33 |
|
4:59.12 |
|
4 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.37 |
2:26.22 |
3:53.68 |
|
5:01.49 |
|
5 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.04 |
2:35.81 |
3:59.74 |
|
5:12.50 |
|
6 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.45 |
2:30.63 |
4:04.46 |
|
5:14.57 |
|
7 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.73 |
2:45.67 |
4:22.46 |
|
5:32.29 |
|
8 |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.26 |
2:51.46 |
4:30.20 |
|
5:50.59 |
|
9 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.01 |
2:59.28 |
4:43.11 |
|
6:05.43 |
|
10 |
Eddie Eriksson |
1999 |
IF Åland |
|
1:30.92 |
3:06.66 |
4:51.00 |
|
6:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:08.16 |
2:24.69 |
3:51.31 |
|
4:58.87 |
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.54 |
2:32.22 |
3:54.58 |
|
5:05.24 |
|
3 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.17 |
2:38.60 |
4:09.83 |
|
5:19.69 |
|
4 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.35 |
2:38.38 |
4:11.51 |
|
5:21.26 |
|
5 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.41 |
2:43.04 |
4:13.49 |
|
5:26.94 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.31 |
2:44.69 |
4:15.56 |
|
5:29.06 |
|
7 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.84 |
2:49.15 |
4:31.64 |
|
5:52.93 |
|
- |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.50 |
2:26.16 |
3:53.39 |
|
4:58.56 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.50 |
2:30.41 |
3:59.15 |
|
5:07.59 |
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.18 |
2:45.41 |
4:27.33 |
|
5:41.57 |
|
4 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:33.38 |
3:04.09 |
4:58.55 |
|
6:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.47 |
2:57.45 |
4:35.16 |
|
5:47.83 |
|
2 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.61 |
2:58.28 |
4:38.76 |
|
5:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:49 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:17 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.95 |
1:20.45 |
2:03.77 |
|
2:47.43 |
|
2 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.35 |
1:21.73 |
2:07.60 |
|
2:53.75 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.13 |
1:24.77 |
2:10.13 |
|
2:55.29 |
|
4 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.87 |
1:26.28 |
2:12.07 |
|
2:55.70 |
|
5 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.49 |
1:25.32 |
2:11.10 |
|
2:58.80 |
|
6 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
39.50 |
1:24.85 |
2:12.67 |
|
3:01.31 |
|
7 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
41.75 |
1:29.46 |
2:17.71 |
|
3:02.45 |
|
8 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
40.07 |
1:26.29 |
2:14.88 |
|
3:04.29 |
|
9 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
42.74 |
1:30.24 |
2:19.00 |
|
3:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.29 |
1:20.25 |
2:02.90 |
|
2:45.86 |
|
2 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.70 |
1:21.08 |
2:06.07 |
|
2:52.05 |
|
3 |
Evelina Johansson |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.97 |
1:27.06 |
2:13.39 |
|
2:59.54 |
|
4 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.89 |
1:28.22 |
2:14.57 |
|
2:59.65 |
|
5 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.13 |
1:26.10 |
2:13.40 |
|
2:59.82 |
|
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.57 |
1:26.96 |
2:13.37 |
|
3:00.13 |
|
7 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.53 |
1:26.93 |
2:14.94 |
|
3:01.90 |
|
8 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.71 |
1:28.39 |
2:15.97 |
|
3:02.76 |
|
9 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.14 |
1:26.31 |
2:14.67 |
|
3:03.01 |
|
10 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.74 |
1:27.21 |
2:15.57 |
|
3:04.46 |
|
11 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.06 |
1:29.82 |
2:20.62 |
|
3:10.18 |
|
12 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.20 |
1:33.48 |
2:23.73 |
|
3:12.65 |
|
13 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim |
|
42.68 |
1:31.93 |
2:23.66 |
|
3:15.78 |
|
14 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
45.88 |
1:37.99 |
2:30.76 |
|
3:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.21 |
1:22.95 |
2:06.85 |
|
2:51.28 |
|
2 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.50 |
1:24.93 |
2:10.63 |
|
2:55.49 |
|
3 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.63 |
1:25.72 |
2:11.53 |
|
2:58.12 |
|
4 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.91 |
1:28.35 |
2:15.28 |
|
3:01.60 |
|
5 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.57 |
1:28.58 |
2:17.21 |
|
3:04.96 |
|
6 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.67 |
1:28.97 |
2:17.70 |
|
3:06.23 |
|
7 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.94 |
1:29.27 |
2:19.81 |
|
3:09.21 |
|
8 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.52 |
1:31.48 |
2:23.25 |
|
3:13.59 |
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
46.93 |
1:38.94 |
2:30.59 |
|
3:21.78 |
|
10 |
Sabina Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
47.11 |
1:39.93 |
2:33.87 |
|
3:27.24 |
|
11 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
51.62 |
1:50.14 |
2:49.70 |
|
3:50.24 |
|
12 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
52.22 |
1:53.45 |
2:55.18 |
|
3:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.49 |
2:10.21 |
|
2:56.39 |
|
2 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.19 |
1:26.54 |
2:12.64 |
|
2:57.49 |
|
3 |
Smilla Malm |
2003 |
Danderyds Sim |
|
39.99 |
1:25.82 |
2:13.76 |
|
3:02.07 |
|
4 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.83 |
1:30.05 |
2:19.43 |
|
3:07.24 |
|
5 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.50 |
1:31.81 |
2:21.50 |
|
3:11.54 |
|
6 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
44.13 |
1:33.24 |
2:23.63 |
|
3:12.50 |
|
7 |
Hanna Mehari |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.33 |
1:33.86 |
2:24.48 |
|
3:15.01 |
|
8 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.41 |
1:34.23 |
2:24.84 |
|
3:15.98 |
|
9 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.40 |
1:33.93 |
2:24.92 |
|
3:16.59 |
|
10 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.53 |
1:36.06 |
2:27.70 |
|
3:17.80 |
|
11 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.20 |
1:35.41 |
2:28.67 |
|
3:19.45 |
|
12 |
Esther Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
44.93 |
1:35.28 |
2:27.46 |
|
3:19.99 |
|
13 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.30 |
1:36.42 |
2:29.64 |
|
3:23.20 |
|
14 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.61 |
1:38.51 |
2:30.87 |
|
3:24.16 |
|
15 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.19 |
1:37.64 |
2:30.33 |
|
3:24.23 |
|
16 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
46.95 |
1:39.85 |
2:34.28 |
|
3:24.91 |
|
17 |
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
45.65 |
1:39.18 |
2:33.15 |
|
3:26.50 |
|
18 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.78 |
1:41.89 |
2:36.43 |
|
3:30.55 |
|
19 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
48.00 |
1:43.02 |
2:39.88 |
|
3:32.71 |
|
20 |
Anastasia Marinou |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
48.73 |
1:43.67 |
2:39.56 |
|
3:33.02 |
|
21 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
49.57 |
1:43.47 |
2:39.17 |
|
3:33.47 |
|
22 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.48 |
1:44.88 |
2:42.05 |
|
3:34.30 |
|
23 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.66 |
1:46.23 |
2:42.25 |
|
3:35.64 |
|
24 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.57 |
1:46.00 |
2:42.72 |
|
3:35.92 |
|
25 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
50.24 |
1:44.80 |
2:45.68 |
|
3:41.03 |
|
26 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
51.31 |
1:49.98 |
2:49.86 |
|
3:44.82 |
|
27 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
51.66 |
1:50.96 |
2:49.20 |
|
3:46.64 |
|
28 |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
51.49 |
1:50.05 |
2:49.68 |
|
3:47.56 |
|
29 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
54.58 |
1:54.76 |
2:55.57 |
|
3:53.55 |
|
30 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
55.05 |
1:56.38 |
2:58.20 |
|
3:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 189 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
59.33 |
2:02.90 |
3:07.09 |
|
4:10.17 |
|
2 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:00.48 |
2:05.71 |
3:12.65 |
|
4:19.34 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.54 |
2:17.51 |
3:28.01 |
|
4:37.53 |
|
4 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.02 |
2:12.69 |
3:25.86 |
|
4:38.21 |
|
5 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.48 |
2:16.79 |
3:28.17 |
|
4:40.29 |
|
6 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.36 |
2:23.50 |
3:35.51 |
|
4:48.90 |
|
7 |
Jonas Fellman |
1999 |
IF Åland |
|
1:03.43 |
2:17.14 |
3:34.61 |
|
4:49.92 |
|
8 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.14 |
2:36.26 |
4:02.24 |
|
5:24.35 |
|
9 |
Carl Sundelin |
1999 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
1:20.34 |
2:46.92 |
4:18.44 |
|
5:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:03.14 |
2:10.39 |
3:21.60 |
|
4:30.98 |
|
2 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.00 |
2:14.55 |
3:25.40 |
|
4:33.32 |
|
3 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:07.17 |
2:18.83 |
3:29.67 |
|
4:39.13 |
|
4 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.88 |
2:18.51 |
3:31.17 |
|
4:41.62 |
|
5 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.82 |
2:20.91 |
3:36.66 |
|
4:49.12 |
|
6 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.35 |
2:25.07 |
3:38.96 |
|
4:50.60 |
|
7 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.40 |
2:22.51 |
3:37.01 |
|
4:52.41 |
|
8 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:06.23 |
2:20.89 |
3:38.73 |
|
4:56.46 |
|
9 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.61 |
2:32.78 |
3:54.30 |
|
5:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.21 |
2:07.63 |
3:12.58 |
|
4:17.94 |
|
2 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.51 |
2:09.19 |
3:17.67 |
|
4:25.58 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.55 |
2:13.33 |
3:22.66 |
|
4:29.79 |
|
4 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.97 |
2:15.70 |
3:26.99 |
|
4:37.59 |
|
5 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.49 |
2:23.55 |
3:37.73 |
|
4:48.66 |
|
6 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.38 |
2:28.25 |
3:45.39 |
|
4:59.73 |
|
7 |
Julius Eneström |
2001 |
Danderyds Sim |
|
1:12.19 |
2:30.85 |
3:49.89 |
|
5:07.78 |
|
8 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.18 |
2:37.90 |
4:02.40 |
|
5:20.90 |
|
9 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.59 |
2:40.33 |
4:05.49 |
|
5:28.12 |
|
10 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
1:24.25 |
2:56.53 |
4:29.38 |
|
6:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.81 |
2:23.64 |
3:41.27 |
|
4:57.46 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.09 |
2:28.99 |
3:46.11 |
|
5:02.19 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.86 |
2:29.65 |
3:49.02 |
|
5:05.50 |
|
4 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:13.08 |
2:34.53 |
3:55.86 |
|
5:15.19 |
|
5 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.94 |
2:37.84 |
4:01.99 |
|
5:20.97 |
|
6 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:17.60 |
2:40.91 |
4:02.38 |
|
5:21.59 |
|
7 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:14.72 |
2:38.65 |
4:01.94 |
|
5:22.60 |
|
8 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:18.74 |
2:44.60 |
4:09.83 |
|
5:33.79 |
|
9 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.00 |
2:43.82 |
4:11.98 |
|
5:37.82 |
|
10 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.97 |
2:50.07 |
4:20.50 |
|
5:47.16 |
|
11 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
1:21.77 |
2:50.40 |
4:20.70 |
|
5:47.20 |
|
12 |
Timothy Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.06 |
2:53.58 |
4:24.64 |
|
5:51.02 |
|
13 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.03 |
2:53.83 |
4:26.71 |
|
5:52.79 |
|
14 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.62 |
2:58.74 |
4:33.62 |
|
6:06.61 |
|
15 |
Erik Johansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.27 |
3:01.03 |
4:36.49 |
|
6:07.26 |
|
16 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
1:23.23 |
2:56.05 |
4:33.24 |
|
6:07.75 |
|
17 |
Antonio Cinotti |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.27 |
3:02.54 |
4:42.81 |
|
6:21.00 |
|
- |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.02 |
2:23.45 |
3:36.65 |
4:50.34 |
18:29.00 |
|
|
|
|
|
|
6:03.86 |
7:17.80 |
8:32.17 |
9:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.63 |
12:15.60 |
13:29.96 |
14:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.58 |
17:14.50 |
|
|
|
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.71 |
2:28.11 |
3:44.50 |
5:01.19 |
19:32.30 |
|
|
|
|
|
|
6:19.24 |
7:38.07 |
8:57.11 |
10:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.61 |
12:56.22 |
14:16.27 |
15:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.31 |
18:17.07 |
|
|
|
|
3 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.31 |
2:29.53 |
3:47.39 |
5:05.41 |
19:37.53 |
|
|
|
|
|
|
6:23.66 |
7:43.38 |
9:02.85 |
10:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.51 |
13:02.09 |
14:21.21 |
15:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
17:01.07 |
18:20.26 |
|
|
|
|
4 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:12.96 |
2:32.89 |
3:54.30 |
5:16.12 |
20:00.89 |
|
|
|
|
|
|
6:38.12 |
7:58.19 |
9:19.85 |
10:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12:02.05 |
13:23.41 |
14:44.18 |
16:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
17:25.87 |
18:45.07 |
|
|
|
|
5 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:13.89 |
2:34.71 |
3:57.07 |
5:19.57 |
20:26.83 |
|
|
|
|
|
|
6:42.01 |
8:04.08 |
9:27.12 |
10:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:12.97 |
13:36.04 |
14:59.16 |
16:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.82 |
19:06.97 |
|
|
|
|
6 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:16.25 |
2:38.90 |
4:01.51 |
5:23.80 |
20:58.52 |
|
|
|
|
|
|
6:46.81 |
8:11.27 |
9:37.06 |
11:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.54 |
13:53.24 |
15:19.24 |
16:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18:12.26 |
19:37.79 |
|
|
|
|
7 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:13.73 |
2:40.66 |
4:09.55 |
5:38.68 |
21:54.46 |
|
|
|
|
|
|
7:07.48 |
8:37.43 |
10:07.29 |
11:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.30 |
14:35.88 |
16:04.51 |
17:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.49 |
20:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.93 |
2:20.74 |
3:33.53 |
4:46.53 |
18:04.22 |
|
|
|
|
|
|
5:59.59 |
7:12.39 |
8:25.16 |
9:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.31 |
12:03.03 |
13:15.70 |
14:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.73 |
16:53.49 |
|
|
|
|
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.84 |
2:25.64 |
3:40.31 |
4:55.05 |
18:41.99 |
|
|
|
|
|
|
6:09.85 |
7:25.11 |
8:40.75 |
9:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.68 |
12:29.36 |
13:44.79 |
14:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16:14.83 |
17:29.62 |
|
|
|
|
3 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.47 |
2:24.68 |
3:39.61 |
4:55.55 |
18:43.20 |
|
|
|
|
|
|
6:11.82 |
7:28.78 |
8:45.38 |
10:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.58 |
12:31.89 |
13:47.12 |
15:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.55 |
17:30.48 |
|
|
|
|
4 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.55 |
2:29.02 |
3:46.02 |
5:01.82 |
19:18.27 |
|
|
|
|
|
|
6:19.89 |
7:37.15 |
8:54.31 |
10:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.30 |
12:50.79 |
14:07.80 |
15:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.79 |
18:03.13 |
|
|
|
|
5 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.48 |
2:37.11 |
4:01.89 |
5:27.71 |
22:20.36 |
|
|
|
|
|
|
6:55.70 |
8:23.03 |
9:51.01 |
11:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
12:48.76 |
14:16.94 |
15:52.32 |
17:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
19:10.60 |
20:47.53 |
|
|
|
|
6 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.47 |
2:44.79 |
4:13.50 |
5:43.65 |
22:36.73 |
|
|
|
|
|
|
7:13.90 |
8:44.23 |
10:14.83 |
11:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13:18.98 |
14:51.94 |
16:22.55 |
17:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.52 |
21:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.68 |
2:24.38 |
3:38.90 |
4:53.42 |
18:38.01 |
|
|
|
|
|
|
6:07.81 |
7:22.54 |
8:37.27 |
9:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.50 |
12:22.92 |
13:37.93 |
14:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.81 |
17:23.69 |
|
|
|
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.16 |
2:25.81 |
3:40.96 |
4:56.51 |
19:10.23 |
|
|
|
|
|
|
6:12.74 |
7:29.05 |
8:46.20 |
10:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.37 |
12:39.85 |
13:58.68 |
15:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.08 |
17:54.77 |
|
|
|
|
3 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.79 |
2:28.39 |
3:44.50 |
4:59.61 |
19:12.08 |
|
|
|
|
|
|
6:15.42 |
7:31.24 |
8:47.59 |
10:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.11 |
12:40.22 |
13:58.48 |
15:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.99 |
17:55.64 |
|
|
|
|
4 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.37 |
2:29.01 |
3:46.93 |
5:04.91 |
19:20.17 |
|
|
|
|
|
|
6:21.75 |
7:39.89 |
8:57.84 |
10:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.62 |
12:51.00 |
14:08.54 |
15:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.66 |
18:03.08 |
|
|
|
|
5 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.32 |
2:32.31 |
3:51.20 |
5:10.41 |
19:53.13 |
|
|
|
|
|
|
6:28.81 |
7:49.42 |
9:08.92 |
10:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:48.99 |
13:10.08 |
14:31.40 |
15:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17:15.87 |
18:35.38 |
|
|
|
|
6 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.64 |
2:39.17 |
4:02.98 |
5:27.20 |
21:00.85 |
|
|
|
|
|
|
6:51.77 |
8:15.94 |
9:40.15 |
11:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.99 |
13:55.42 |
15:21.19 |
16:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
18:13.27 |
19:38.22 |
|
|
|
|
7 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.52 |
2:39.83 |
4:04.12 |
5:28.91 |
21:05.28 |
|
|
|
|
|
|
6:53.99 |
8:18.30 |
9:43.37 |
11:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12:34.62 |
14:00.68 |
15:26.28 |
16:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18:17.84 |
19:43.25 |
|
|
|
|
8 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
1:21.06 |
2:50.36 |
4:21.30 |
5:51.55 |
22:29.95 |
|
|
|
|
|
|
7:21.86 |
8:52.39 |
10:24.52 |
11:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.68 |
14:59.05 |
16:31.26 |
18:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
19:32.61 |
21:02.35 |
|
|
|
|
9 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.86 |
2:52.19 |
4:25.17 |
5:58.84 |
23:07.25 |
|
|
|
|
|
|
7:32.10 |
9:06.34 |
10:39.49 |
12:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:47.51 |
15:22.53 |
16:57.18 |
18:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20:05.86 |
21:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:13.83 |
2:35.31 |
3:57.23 |
5:19.16 |
20:28.46 |
|
|
|
|
|
|
6:40.34 |
8:02.21 |
9:25.17 |
10:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.95 |
13:33.59 |
14:56.17 |
16:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.46 |
19:08.56 |
|
|
|
|
2 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
1:20.03 |
2:45.49 |
4:10.39 |
5:36.45 |
21:32.63 |
|
|
|
|
|
|
7:02.92 |
8:30.63 |
9:58.82 |
11:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.81 |
14:23.64 |
15:51.08 |
17:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
18:44.39 |
20:10.33 |
|
|
|
|
3 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.06 |
2:51.08 |
4:20.63 |
5:50.73 |
22:27.51 |
|
|
|
|
|
|
7:21.61 |
8:51.87 |
10:22.17 |
11:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13:23.58 |
14:54.97 |
16:26.38 |
17:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
19:29.37 |
21:00.40 |
|
|
|
|
4 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.03 |
2:49.95 |
4:19.33 |
5:50.24 |
22:28.83 |
|
|
|
|
|
|
7:19.74 |
8:49.86 |
10:21.02 |
11:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
13:22.67 |
14:53.36 |
16:24.61 |
17:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
19:27.93 |
20:59.39 |
|
|
|
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.02 |
2:51.38 |
4:21.70 |
5:52.34 |
22:31.88 |
|
|
|
|
|
|
7:22.55 |
8:52.98 |
10:23.53 |
11:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.31 |
14:58.79 |
16:31.41 |
18:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.12 |
21:04.18 |
|
|
|
|
6 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.20 |
2:53.34 |
4:25.41 |
5:57.01 |
22:48.21 |
|
|
|
|
|
|
7:30.18 |
9:03.20 |
10:34.99 |
12:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
13:39.33 |
15:11.67 |
16:44.59 |
18:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
19:48.44 |
21:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:17 |
|