Resultater for UGP1-Eriksdal
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2015 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.91 | 59.31 | |||||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 27.69 | 59.60 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.29 | 1:01.15 | |||||
4 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.28 | 1:04.28 | |||||
5 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 28.72 | 1:04.50 | |||||
6 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.45 | 1:06.57 | |||||
7 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.18 | 1:08.78 | |||||
8 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 30.76 | 1:09.33 | |||||
9 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.43 | 1:09.38 | |||||
10 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.87 | 1:12.04 | |||||
11 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.90 | 1:13.38 | |||||
12 | Josef Mehari | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.95 | 1:15.93 | |||||
13 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.84 | 1:17.35 | |||||
14 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 37.38 | 1:24.07 | |||||
- | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 29.78 | 1:04.92 | |||||
2 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.38 | 1:07.56 | |||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.99 | 1:08.19 | |||||
4 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 31.54 | 1:09.02 | |||||
5 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 32.46 | 1:09.85 | |||||
6 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.32 | 1:10.29 | |||||
7 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.11 | 1:10.71 | |||||
8 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.14 | 1:11.32 | |||||
9 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.84 | 1:12.51 | |||||
10 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:13.49 | |||||
11 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.64 | 1:13.78 | |||||
12 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:14.01 | |||||
13 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.48 | 1:15.38 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 28.78 | 1:03.00 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 29.04 | 1:03.38 | |||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.58 | 1:05.00 | |||||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.43 | 1:11.66 | |||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:11.95 | |||||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.27 | 1:14.61 | |||||
7 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:16.66 | |||||
8 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:20.06 | |||||
9 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 38.10 | 1:22.70 | |||||
10 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.72 | 1:28.83 | |||||
- | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.53 | 1:13.59 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.08 | 1:13.66 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:14.21 | |||||
4 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:17.31 | |||||
5 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.74 | 1:20.37 | |||||
6 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 36.98 | 1:20.48 | |||||
7 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.92 | 1:21.39 | |||||
8 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.62 | 1:22.67 | |||||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 39.90 | 1:24.81 | |||||
10 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.97 | 1:24.92 | |||||
11 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.74 | 1:28.29 | |||||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.34 | 1:28.57 | |||||
13 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.16 | 1:30.38 | |||||
14 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 42.61 | 1:33.83 | |||||
15 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.72 | 1:34.55 | |||||
16 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.45 | 1:39.15 | |||||
17 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.76 | 1:41.99 | |||||
18 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 49.23 | 1:47.97 | |||||
- | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:09 |