Resultater for Ã…berg MUSeum Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅBERGS MUSEUM CUP 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 september 2015 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 18.33 | 39.75 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 20.58 | 45.65 | |||||
3 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 21.37 | 49.28 | |||||
4 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 23.10 | 53.55 | |||||
- | Adam Esk | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 18.07 | 39.18 | |||||
2 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 18.05 | 39.92 | |||||
3 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.69 | 40.56 | |||||
4 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.77 | 41.56 | |||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.69 | 42.20 | |||||
6 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.38 | 44.50 | |||||
7 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.39 | 45.14 | |||||
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.03 | 47.56 | |||||
9 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.27 | 48.05 | |||||
10 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.40 | 49.46 | |||||
11 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.70 | 49.68 | |||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.63 | 49.80 | |||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.08 | 30.98 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 14.47 | 31.48 | |||||
3 | Fredrik Hasselberg | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 16.35 | 36.22 | |||||
4 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.49 | 36.52 | |||||
5 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 16.65 | 36.70 | |||||
6 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.26 | 37.02 | |||||
7 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 17.58 | 38.00 | |||||
8 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 19.61 | 43.72 | |||||
9 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 18.54 | 44.11 | |||||
10 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.19 | 44.97 | |||||
11 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 21.25 | 47.41 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Stenström | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 14.01 | 31.15 | |||||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 14.52 | 31.55 | |||||
3 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.09 | 33.10 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 13.00 | 28.19 | |||||
2 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.84 | 29.65 | |||||
3 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.44 | 31.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:34 |