2020-01-18   23:52:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Joulu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m RU T-9,-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Ellonen  2005    210          48.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Aino Hinkka  2005    186          50.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Liinu Haavisto  2005    159          53.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ruut Raunio  2005    159          53.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nelli Lehmijoki  2005    158          53.18   
  Nokian Pyry                   
Hilla Penttilä  2005    147          54.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ilona Niemi  2005    147          54.52   
  Uinti Tampere                   
Julia Rauhala  2006    134          56.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Henni Halme  2005    123          57.76   
  Uinti Tampere                   
10  Moona Korpikoski  2005    122          57.95   
  Nokian Pyry                   
11  Vilma Pitkäranta  2005    114          59.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Erika Ingves  2005    113          59.57   
  Kauhajoen Karhu                   
13  Eeva Toroi  2005    109          1:00.28   
  Uinti Tampere                   
14  Oona Turunen  2006    92          1:03.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Ronja Makkonen  2005    74          1:08.33   
  Uinti Tampere                   
16  Karoliina Salmi  2006    47          1:19.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Inkeri Lyytinen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Jenna Luoma  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Pihla Pöllänen  2006              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m RU T-9,-11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minea Wiren  2003    253          45.48   
  Nokian Pyry                   
Jessika Liimatta  2004    246          45.91   
  Tatu Tampere                   
Senni Mattila  2003    242          46.21   
  Porin Uimaseura                   
Laura Heinonen  2004    219          47.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ella Uusitalo  2003    206          48.69   
  Jämsänkosken Jyry                   
Anni-Maria Laakso  2003    190          50.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
Oona Holmberg  2004    183          50.69   
  Uinti Tampere                   
Siiri Mätäsjärvi  2004    163          52.64   
  Uinti Tampere                   
Frida Ekman  2004    160          52.98   
  Uinti Tampere                   
10  Silja Rossi  2004    149          54.31   
  Uinti Tampere                   
11  Lotta Ruppa  2003    147          54.56   
  Tatu Tampere                   
12  Wilma Lassila  2004    138          55.64   
  Tatu Tampere                   
13  Johanna Koivisto  2003    137          55.86   
  Uinti Tampere                   
14  Siiri Niskasaari  2004    134          56.18   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
15  Amanda Malminen  2004    128          57.14   
  Nokian Pyry                   
16  Noora Kotanen  2004    113          59.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Noora Kylmämetsä  2004    95          1:03.07   
  Uinti Tampere                   
Nita Tenho  2004              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 2, 50m RU P-9,-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Rautaporras  2005    96          54.99   
  Nokian Pyry                   
Anton Ingves  2005    56          1:05.79   
  Kauhajoen Karhu                   
Niklas Töyrylä  2006    52          1:07.46   
  Uinti Tampere                   
Joona Talja  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Markus Koskinen  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
Samuel Sainio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
 
Laji 2, 50m RU P-9,-11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    215          42.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
Akseli Hakala  2003    179          44.75   
  Uinti Tampere                   
Roope Ollikainen  2004    168          45.69   
  Porin Uimaseura                   
Lassi Niemi  2004    137          48.89   
  Tatu Tampere                   
Joona Saloniemi  2004    129          49.88   
  Nokian Pyry                   
Topias Kupiainen  2004    123          50.76   
  Nokian Pyry                   
Topi Raitalaakso  2003    119          51.21   
  Uinti Tampere                   
Akseli Kotti  2004    110          52.67   
  Tatu Tampere                   
Litti Penttilä  2004    83          57.81   
  Uinti Tampere                   
10  Aapo Pakarinen  2004    78          58.94   
  Uinti Tampere                   
11  Atte Nieminen  2004    74          59.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Ilpo Pitkänen  2003    68          1:01.70   
  Loimaan Uimaseura                   
13  Nicolas Knuutila  2004    65          1:02.54   
  Uinti Tampere                   
Aapo Hampaala  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Daniel Malone  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
Eemil Karuveha  2003              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Mäkimartti  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Pavel Pankratov  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m VU T-10,-12,-14,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004    330  34.36        1:13.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Sonja Salmimies  2004    301  36.11        1:16.08   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Siiri Arjanmaa  2004    292  36.42        1:16.81   
  Uinti Tampere                   
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    256  37.12        1:20.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Santra Nieminen  2004    241  40.12        1:21.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    241  40.61        1:21.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Aada Hakala  2004    222  38.84        1:24.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Salla Rantala  2004    205  41.45        1:26.39   
  Nokian Pyry                   
                     
Veera Vahtolammi  2004    200  41.12        1:27.21   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Sofia Ellonen  2004    197  40.04        1:27.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Jessica Mäkinen  2004    192  41.17        1:28.34   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Nita Tenho  2004    191  40.51        1:28.52   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
13  Ella Suominen  2004    190  42.76        1:28.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Moona Korpikoski  2005    177  43.83        1:30.80   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Pinja Kallio  2004    172  42.90        1:31.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
16  Laura Heinonen  2004    169  44.10        1:32.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Alina Talja  2004    161  43.99        1:33.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Saara Kiuru  2004    158  43.10        1:34.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Nelli Lehmijoki  2005    156  42.62        1:34.56   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Kiona Inkilä  2004    156  43.17        1:34.67   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Wilma Lassila  2004    155  43.29        1:34.95   
  Tatu Tampere                   
                     
22  Noora Pätiälä  2004    146  45.37        1:36.66   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Aaltola Aaltola  2005    146  46.82        1:36.75   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Aino Lepola  2005    139  46.59        1:38.45   
  Tatu Tampere                   
                     
25  Frida Ekman  2004    133  44.60        1:39.86   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Amanda Malminen  2004    133  47.00        1:39.93   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Siiri Levonoja  2004    130  48.48        1:40.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Aino Suominen  2004    128  47.39        1:40.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
29  Noora Kylmämetsä  2004    121  49.12        1:43.00   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Viivi Heittokangas  2004    119  48.98        1:43.52   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Ranja Ruotoistenmäki  2004    118  49.36        1:43.80   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Liinu Haavisto  2005    116  47.24        1:44.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Silja Rossi  2004    107  49.40        1:47.12   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Jemina Vainio  2004    107  48.25        1:47.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
35  Noora Kotanen  2004    101  51.93        1:49.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
36  Henni Halme  2005    100  50.19        1:49.77   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Ida Töyrylä  2004    99  50.01        1:49.97   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Vilma Pitkäranta  2005    88  52.76        1:54.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Ilona Niemi  2005    87  53.06        1:54.88   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Ruut Raunio  2005    81  53.59        1:57.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Laura Nyyssönen  2004    76  54.60        2:00.23   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Karen Valo  2004    70  56.36        2:03.26   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Inkeri Lyytinen  2005    70  1:00.76        2:03.54   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Monika Yli-Äyhö  2006    69  58.07        2:03.96   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Emilia Jokinen  2004    67  59.33        2:05.01   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Ronja Makkonen  2005    51  1:02.16        2:17.20   
  Uinti Tampere                   
                     
Jenna Luoma  2005              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-10,-12,-14,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olga Koskinen  2002    404  33.05        1:08.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jenni Moisio  2002    379  33.66        1:10.45   
  Nokian Pyry                   
                     
Ella Ekman  2003    379  32.33        1:10.46   
  Uinti Tampere                   
                     
Sanni Ylösmäki  2002    363  34.36        1:11.45   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Anni Turkkila  2002    344  34.97        1:12.80   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Senni Mattila  2003    331  34.87        1:13.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eveliina Koivula  2003    329  34.10        1:13.83   
  Uinti Tampere                   
                     
Katariina Rautiainen  2002    307  35.67        1:15.61   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kinnunen  2003    294  36.16        1:16.71   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Emmi Uotila  2002    293  36.62        1:16.75   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Ronja Myllykallio  2003    269  37.65        1:18.93   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Areliina Manninen  2003    269  37.51        1:19.00   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Anni Ruokanen  2003    262  38.00        1:19.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Maiju Harju  2002    262  38.04        1:19.69   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Viivi Nieminen  2002    261  37.84        1:19.75   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Soile Auvinen  2002    254  37.44        1:20.52   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Pauliina Piirainen  2002    233  39.64        1:22.78   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Siiri Toiva  2002    233  39.47        1:22.81   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Ilona Halima  2003    229  39.78        1:23.31   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Aino Kallio  2003    221  39.84        1:24.27   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
21  Minea Wiren  2003    219  39.68        1:24.61   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Jemina Knuutila  2002    214  39.14        1:25.27   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Ilona Hjelt  2002    212  41.95        1:25.44   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
24  Sini Korin  2003    209  40.51        1:25.95   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Emmi Tamminiemi  2002    208  41.80        1:25.99   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Johanna Mönkkönen  2002    202  41.85        1:26.84   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Ronja Mäkelä  2003    177  42.31        1:30.71   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Liisa Siikala  2003    173  41.82        1:31.39   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Veera Vittaniemi  2002    173  42.37        1:31.40   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Kaisa Huttunen  2002    160  44.55        1:33.93   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Darina Gotcheva  2003    153  44.12        1:35.32   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Aurora Laine  2002    141  45.68        1:37.86   
  Uinti Tampere                   
                     
Evgenia Vlasova  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Tiia Strandberg  2002              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m VU T-10,-12,-14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    571  29.69        1:01.46   
  Nokian Pyry                   
                     
Camilla Tyven  2001    527  30.10        1:03.12   
  Nokian Pyry                   
                     
Nora Kosonen  2001    449  31.86        1:06.58   
  Tatu Tampere                   
                     
Milja Mettinen  2000    447  31.63        1:06.68   
  Tatu Tampere                   
                     
Suvi Kurth  2001    440  32.17        1:07.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Minea Bogdanoff  2001    428  31.88        1:07.66   
  Tatu Tampere                   
                     
Anni Aro  2001    404  33.25        1:08.96   
  Nokian Pyry                   
                     
Aino Jussila  2000    394  33.27        1:09.55   
  Uinti Tampere                   
                     
Pinja Penttilä  2001    366  33.67        1:11.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Siiri Nurmi  2000    341  34.26        1:13.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Emma Latva  2001    340  34.02        1:13.02   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Anni Matikainen  2001    335  34.57        1:13.44   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Emilia Majuri  2001    304  35.31        1:15.85   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Petra Puronurmi  2000    300  36.37        1:16.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
15  Viivi Jokiniemi  2001    289  36.73        1:17.10   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Saimi Puolakka  2001    239  36.94        1:22.10   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Säde Kotiniitty  2001    235  39.02        1:22.61   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Daria Marishina  2001    214  41.41        1:25.25   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Nuppu Toiva  2001    198  41.88        1:27.43   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Margarita Kataja  2001    125  46.15        1:41.90   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-10,-12,-14,N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    585  29.59        1:00.96   
  Tatu Tampere                   
                     
Noora Kukkonen  1999    561  29.52        1:01.84   
  Tatu Tampere                   
                     
Susanna Ellonen  1999    507  30.35        1:03.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nelli Uusitalo  1999    497  31.61        1:04.38   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Vilma Ryöti  1999    493  30.63        1:04.53   
  Nokian Pyry                   
                     
Tiina Soukka  1996    471  31.29        1:05.53   
  Tatu Tampere                   
                     
Pinja Tiainen  1999    398  31.57        1:09.29   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Korsu  1999    398  33.09        1:09.31   
  Nokian Pyry                   
                     
Lotta Hamdi  1999    388  32.84        1:09.92   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Noora Vallinen  1998    363  34.56        1:11.48   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Iina Aro  1998    357  33.71        1:11.90   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Malin Denker  1999    280  37.65        1:17.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Eeva Tuohimaa  1998    244  36.17        1:21.62   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
14  Johanna Törmä  1997    188  40.62        1:28.95   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 4, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    224  35.07        1:13.95   
  Tatu Tampere                   
                     
Lassi Niemi  2004    202  35.86        1:16.51   
  Tatu Tampere                   
                     
Akseli Kotti  2004    162  38.50        1:22.38   
  Tatu Tampere                   
                     
Roope Ollikainen  2004    148  40.45        1:24.79   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eero Rautaporras  2005    139  40.63        1:26.71   
  Nokian Pyry                   
                     
Eero Leino  2004    138  40.90        1:26.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Saku Vehmas  2005    135  42.72        1:27.58   
  Uinti Tampere                   
                     
Jesper Isomaa  2004    134  40.16        1:27.72   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Topias Kupiainen  2004    133  41.68        1:28.02   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Oskar Tuominen  2004    121  43.89        1:30.79   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Leo Liukonen  2004    116  42.02        1:32.08   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Riccardo Castagno  2004    110  42.04        1:33.74   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Joona Saloniemi  2004    103  45.11        1:35.78   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Konsta Kallio  2004    101  43.31        1:36.47   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Aapo Hampaala  2004    96  45.29        1:37.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Atte Lammi  2004    94  44.41        1:38.75   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Lassi Tenho  2005    91  45.44        1:39.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
18  Miro Birkstedt  2004    91  47.22        1:39.60   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Niilo Kilpeläinen  2004    89  47.32        1:40.62   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Juha-Pekka Vähätalo  2005    83  48.95        1:42.75   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
21  Akseli Liukkonen  2005    81  49.30        1:43.85   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Aapo Pakarinen  2004    78  49.29        1:45.14   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Niklas Tikkanen  2007    66  51.61        1:50.72   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Joona Kurppa  2004    66  51.00        1:50.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Kalle Välimäki  2004    61  52.55        1:53.93   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Litti Penttilä  2004    57  55.93        1:56.15   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Kalle Heinonen  2006    47  54.44        2:04.29   
  Tatu Tampere                   
                     
28  Nicolas Knuutila  2004    33          2:18.84   
  Uinti Tampere                   
                     
Mitja Vaikkola  2004              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Samuele Cavallotti  2005              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Atte Nieminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Daniel Kontula  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Konsta Hihnala  2006              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    266  33.39        1:09.85   
  Tatu Tampere                   
                     
Axel Olander  2002    264  34.01        1:09.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    245  33.67        1:11.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jami Ihalainen  2003    229  35.46        1:13.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Miska Birkstedt  2002    225  34.89        1:13.83   
  Tatu Tampere                   
                     
Mio Harju  2002    216  35.65        1:14.81   
  Tatu Tampere                   
                     
Jere Broman  2002    216  35.40        1:14.82   
  Nokian Pyry                   
                     
Eemeli Leinonen  2002    214  35.80        1:15.09   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Kortteinen  2003    214  35.15        1:15.13   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Ville-Veikko Katajisto  2002    213  35.88        1:15.14   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
11  Ville Kortteinen  2002    193  35.56        1:17.66   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
12  Urho Lyytinen  2003    180  37.00        1:19.48   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Samuel Ahopelto  2002    178  36.92        1:19.82   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Aleksi Vuorio  2002    172  38.21        1:20.73   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
15  Teemu Nurminen  2003    171  37.39        1:20.81   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Miika Nummela  2003    165  38.78        1:21.80   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Eemil Sipola  2003    165  39.48        1:21.82   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Julius Nyberg  2002    163  40.25        1:22.16   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
19  Aleksi Panu  2002    156  39.75        1:23.35   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Miko Vaikkola  2003    156  41.09        1:23.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Tatu Saareks  2003    154  39.77        1:23.84   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
22  Pyry Vahteristo  2003    137  41.61        1:27.17   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
23  Kalle Haavisto  2003    136  40.32        1:27.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
24  Karri Korhonen  2002    135  41.35        1:27.44   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Henri Naarajärvi  2002    128  41.09        1:29.04   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Santeri Mönkkönen  2003    122  41.70        1:30.52   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Visa Kotiniitty  2003    118  43.38        1:31.56   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Venni-Osku Mäkinen  2002    107  46.94        1:34.45   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Ville Syrjäkoski  2002    101  45.48        1:36.42   
  Tatu Tampere                   
                     
30  Ville Viikki  2002    91  47.89        1:39.75   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Antti Toivonen  2003    81  1:43.81        1:43.81   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Frans Yli-Äyhö  2003    69  50.58        1:49.44   
  Uinti Tampere                   
                     
Oscar Korju  2002              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Aapo Huhti  2003              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Pieti Raunio  2002              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Topi Raitalaakso  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Hakkarainen  2000    462  28.43        58.12   
  Tatu Tampere                   
                     
Olli Rautaporras  2000    408  28.65        1:00.57   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    342  30.53        1:04.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Perttu Mikkola  2001    332  30.46        1:04.84   
  Nokian Pyry                   
                     
Kalle Kiviniemi  2000    324  30.81        1:05.43   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Kuronen  2000    318  31.37        1:05.84   
  Nokian Pyry                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    317  32.08        1:05.89   
  Porin Uimaseura                   
                     
Valtteri Länsipuro  2000    303  31.95        1:06.86   
  Nokian Pyry                   
                     
Joona Syrjäkoski  2000    281  32.39        1:08.56   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Iiro Kuusela  2001    279  32.50        1:08.75   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Pekka Vilmunen  2001    272  32.60        1:09.36   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Tino Vehkalahti  2001    270  32.38        1:09.50   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Sami Kukkonen  2000    267  33.05        1:09.74   
  Tatu Tampere                   
                     
14  Sami Peltonen  2001    248  33.86        1:11.51   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Aleksi Turkkila  2000    237  35.09        1:12.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
16  Riku Leino  2001    236  34.60        1:12.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Leo Roine  2001    235  34.37        1:12.76   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Markus Hagström  2000    209  35.58        1:15.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Kalle Alkula  2001    200  34.76        1:16.82   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Mikael Jokinen  2001    170  37.29        1:21.05   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
21  Jasperi Halme  2001    161  36.43        1:22.50   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Tuomas Jylhä  2001    154  39.76        1:23.82   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Tuomas Moilanen  2001    151  39.99        1:24.39   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Hugo Sundstedt  2001    123  41.81        1:30.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Olli Peura  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Mettälä  1999    477  27.77        57.51   
  Tatu Tampere                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    473  27.49        57.67   
  Tatu Tampere                   
                     
Aapo Eerola  1999    441  27.79        59.00   
  Tatu Tampere                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    422  28.15        59.90   
  Nokian Pyry                   
                     
Rami Rissanen  1999    414  28.40        1:00.25   
  Porin Uimaseura                   
                     
Rafael Stenman  1997    385  29.02        1:01.76   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    374  29.47        1:02.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Lauri Löyttyniemi  1999    255  33.16        1:10.81   
  Uinti Tampere                   
                     
Kevin Lokkila  1999    250  33.12        1:11.26   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Lauri Koskela  1999    237  34.35        1:12.53   
  Porin Pyrintö                   
                     
11  Leo Rytövuori  1999    233  35.13        1:12.93   
  Tatu Tampere                   
                     
Leevi Niinimäki  1999              DSQ   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m SU T-12,-14,-16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vivi Valo  2002    283  43.40  1:30.59  2:17.93    3:02.82   
  Uinti Tampere                   
                     
Sanna Pajula  2003    231  44.92  1:35.23  2:25.89    3:15.60   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aliisa Jalo  2002    218  48.19  1:40.29  2:31.97    3:19.38   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Sofia Ilveskoski  2002    217  47.44  1:40.03  2:31.91    3:19.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Johanna Mönkkönen  2002    216  47.91  1:41.16  2:31.37    3:19.78   
  Nokian Pyry                   
                     
Viivi Nieminen  2002    166  51.44  1:48.83  2:45.61    3:38.29   
  Uinti Tampere                   
                     
Jessica Mäkinen  2004    160  49.41  1:46.86  2:45.87    3:40.90   
  Uinti Tampere                   
                     
Aurora Laine  2002    131  55.41  1:55.80  2:57.65    3:55.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Viivi Kuusinen  2002              DNF   
  Tatu Tampere                   
                     
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Venla Pesu  2002              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m SU T-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janina Ollikainen  2000    481  35.19  1:14.74  1:54.60    2:33.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
Elina Karinkanta  2000    400  38.81  1:20.64  2:03.10    2:42.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nora Kosonen  2001    378  37.31  1:18.08  2:01.13    2:45.92   
  Tatu Tampere                   
                     
Mai Multimäki  2000    313  40.44  1:25.33  2:12.08    2:56.76   
  Uinti Tampere                   
                     
Kerttu Virtanen  2000    257  43.00  1:30.49  2:19.19    3:08.64   
  Tatu Tampere                   
                     
Danyela Tanke  2000    232  45.55  1:36.58  2:27.04    3:15.22   
  Porin Pyrintö                   
                     
Siiri Haanpää  2001    213  47.51  1:39.09  2:32.36    3:20.74   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 5, 200m SU T-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Kukkonen  1999    513  34.59  1:12.65  1:51.96    2:29.89   
  Tatu Tampere                   
                     
Senja Saarteinen  1999    390  37.21  1:19.01  2:44.27    2:44.27   
  Tatu Tampere                   
                     
Iina Aro  1998    325  40.20  1:23.83  2:09.61    2:54.52   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m SU P-12,-14,-16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Hakala  2003    240  39.99  1:22.90  2:06.84    2:50.72   
  Uinti Tampere                   
                     
Miska Birkstedt  2002    222  40.71  1:25.00  2:09.94    2:55.08   
  Tatu Tampere                   
                     
Samuel Ahopelto  2002    140  49.39  1:42.29  2:33.84    3:24.04   
  Uinti Tampere                   
                     
Petteri Lepola  2003    114  51.88  1:49.66  2:47.13    3:38.80   
  Tatu Tampere                   
                     
Karri Korhonen  2002    82  59.84  1:59.99  3:03.30    4:03.69   
  Uinti Tampere                   
                     
Aleksi Panu  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Santeri Mönkkönen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Visa Kotiniitty  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 200m SU P-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Korhonen  2000    408  33.18  1:09.56  1:46.45    2:23.03   
  Tatu Tampere                   
                     
Pirkka Perkola  2001    295  37.23  1:17.49  1:58.64    2:39.29   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    290  36.41  1:16.68  1:58.78    2:40.22   
  Tatu Tampere                   
                     
Kalle Kiviniemi  2000    289  38.21  1:18.89  2:00.64    2:40.36   
  Nokian Pyry                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    261  38.02  1:20.79  2:04.37    2:45.94   
  Tatu Tampere                   
                     
Saku Kovanen  2001    260  37.89  1:20.43  2:04.32    2:46.20   
  Tatu Tampere                   
                     
Mikael Piirainen  2000    237  38.20  1:20.21  2:02.90    2:51.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Eemil Pynnönen  2001    175  43.05  1:29.91  2:20.01    3:09.55   
  Tatu Tampere                   
                     
Aapo Puikkonen  2001    156  46.67  1:37.71  2:28.26    3:17.00   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Olli Peura  2001    155  45.77  1:36.30  2:28.68    3:17.12   
  Uinti Tampere                   
                     
Jasperi Halme  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 6, 200m SU P-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Deny Belaic  1998    439  30.50  1:03.43  1:41.20    2:19.57   
  Tatu Tampere                   
                     
Rami Rissanen  1999    299  36.62  1:16.80  1:58.37    2:38.61   
  Porin Uimaseura                   
                     
Leo Rytövuori  1999    202  43.28  1:29.27  2:15.70    3:00.83   
  Tatu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 7, 50m SU T-9,-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    231          41.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nelli Lehmijoki  2005    153          48.01   
  Nokian Pyry                   
Hilla Penttilä  2005    128          50.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Liinu Haavisto  2005    100          55.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Vilma Pitkäranta  2005    81          59.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ruut Raunio  2005    75          1:00.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Oona Turunen  2006    74          1:01.01   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jenna Luoma  2005    70          1:02.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eeva Toroi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Milla Lempiälä  2005              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Moona Korpikoski  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Nelli-Noora Pitkänen  2005              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m SU T-9,-11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Mattila  2003    290          38.79   
  Porin Uimaseura                   
Ronja Myllykallio  2003    264          40.02   
  Nokian Pyry                   
Ella Uusitalo  2003    222          42.43   
  Jämsänkosken Jyry                   
Sini Korin  2003    212          43.06   
  Nokian Pyry                   
Sanna Pajula  2003    198          44.05   
  Kankaanpään Uimarit                   
Laura Heinonen  2004    157          47.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
Kiona Inkilä  2004    151          48.17   
  Uinti Tampere                   
Inka Jämsen  2004    141          49.32   
  Uinti Tampere                   
Johanna Koivisto  2003    126          51.22   
  Uinti Tampere                   
10  Noora Kotanen  2004    117          52.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Ranja Ruotoistenmäki  2004    117          52.52   
  Uinti Tampere                   
12  Amanda Malminen  2004    116          52.56   
  Nokian Pyry                   
13  Noora Pätiälä  2004    114          52.88   
  Uinti Tampere                   
14  Karen Valo  2004    98          55.58   
  Uinti Tampere                   
15  Ida Töyrylä  2004    93          56.66   
  Uinti Tampere                   
16  Viivi Heittokangas  2004    90          57.15   
  Uinti Tampere                   
17  Jessi Isomaa  2004    76          1:00.54   
  Loimaan Uimaseura                   
18  Helmi Maso  2004    64          1:04.03   
  Uinti Tampere                   
Iida Kallio  2004              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Siiri Arjanmaa  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 8, 50m SU P-9,-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuel Sainio  2005    138          43.67   
  Uinti Tampere                   
Saku Vehmas  2005    131          44.51   
  Uinti Tampere                   
Markus Koskinen  2005    76          53.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Talja  2007    56          59.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Niklas Tikkanen  2007    52          1:00.25   
  Tatu Tampere                   
Akseli Liukkonen  2005    51          1:00.73   
  Uinti Tampere                   
Veeti Nieminen  2005    45          1:03.53   
  Uinti Tampere                   
Veeti Heittokangas  2006    36          1:08.06   
  Uinti Tampere                   
Niklas Töyrylä  2006    35          1:08.78   
  Uinti Tampere                   
Daniel Kontula  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Eero Rautaporras  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lev Vlasov  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuele Cavallotti  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m SU P-9,-11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    222          37.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
Roope Ollikainen  2004    141          43.34   
  Porin Uimaseura                   
Topias Kupiainen  2004    110          47.11   
  Nokian Pyry                   
Leo Liukonen  2004    101          48.55   
  Tatu Tampere                   
Leevi Lehtonen  2003    100          48.63   
  Uinti Tampere                   
Riccardo Castagno  2004    80          52.36   
  Uinti Tampere                   
Lenni Lehtonen  2004    77          53.01   
  Uinti Tampere                   
Valtteri Salmela  2003    71          54.36   
  Uinti Tampere                   
Jaakko Virtanen  2003    71          54.37   
  Uinti Tampere                   
10  Aapo Hampaala  2004    71          54.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Atte Nieminen  2004    69          55.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Atte Lammi  2004    66          55.78   
  Uinti Tampere                   
13  Daniel Malone  2003    64          56.52   
  Uinti Tampere                   
14  Antti Toivonen  2003    63          56.66   
  Uinti Tampere                   
15  Joona Kurppa  2004    57          58.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Kalle Välimäki  2004    52          1:00.37   
  Uinti Tampere                   
Frans Yli-Äyhö  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Jesper Isomaa  2004              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Konsta Kallio  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:16   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m RU T-10,-12,-14, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004    323  41.87        1:30.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Emmi Manninen  2004    266  45.04        1:36.94   
  Tatu Tampere                   
                     
Sonja Salmimies  2004    265  47.30        1:37.03   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Alina Talja  2004    227  48.84        1:42.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Santra Nieminen  2004    214  49.89        1:44.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jessika Liimatta  2004    210  48.84        1:44.86   
  Tatu Tampere                   
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    209  51.31        1:45.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Laura Heinonen  2004    208  49.52        1:45.18   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Salla Rantala  2004    197  51.06        1:47.16   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Ella Suominen  2004    183  53.26        1:49.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Sofia Ellonen  2004    169  54.48        1:52.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Siiri Mätäsjärvi  2004    164  54.91        1:53.80   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Pinja Kallio  2004    141  59.52        1:59.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Aino Lepola  2005    139  55.57        2:00.37   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Susanna Uitto  2004    128  1:02.39        2:03.51   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Aino Suominen  2004    124  1:01.03        2:04.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Ida Töyrylä  2004    120  1:00.31        2:06.22   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Jemina Vainio  2004    94  1:04.10        2:17.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Erika Ingves  2005    93  1:02.85        2:17.34   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
20  Helmi Maso  2004    83  1:07.46        2:22.80   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Monika Yli-Äyhö  2006    47  1:20.62        2:51.97   
  Uinti Tampere                   
                     
Siiri Levonoja  2004              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Emilia Jokinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Saara Kiuru  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 9, 100m RU T-10,-12,-14, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Moisio  2002    296  45.34        1:33.53   
  Nokian Pyry                   
                     
Vivi Valo  2002    282  44.86        1:35.07   
  Uinti Tampere                   
                     
Anni Turkkila  2002    263  45.95        1:37.22   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Emmi Uotila  2002    257  47.07        1:38.08   
  Nokian Pyry                   
                     
Venla Pesu  2002    246  46.78        1:39.48   
  Tatu Tampere                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    234  47.92        1:41.07   
  Tatu Tampere                   
                     
Pauliina Piirainen  2002    233  48.18        1:41.32   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmi Tamminiemi  2002    228  48.89        1:41.94   
  Uinti Tampere                   
                     
Edla Wuori  2003    225  46.65        1:42.42   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
10  Kiia Saari  2002    222  47.80        1:42.85   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Minea Wiren  2003    210  49.61        1:44.82   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Anni Ruokanen  2003    207  50.28        1:45.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Siiri Toiva  2002    201  51.17        1:46.45   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Anni-Maria Laakso  2003    196  50.90        1:47.20   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
15  Ilona Hjelt  2002    193  51.86        1:47.77   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
16  Sofia Ilveskoski  2002    183  52.49        1:49.79   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Ronja Mäkelä  2003    181  52.49        1:50.18   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Darina Gotcheva  2003    177  52.29        1:51.05   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Kaisa Huttunen  2002    137  57.30        2:00.81   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Aurora Laine  2002    137  57.22        2:00.89   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Johanna Mönkkönen  2002    124  59.92        2:04.91   
  Nokian Pyry                   
                     
Tiia Strandberg  2002              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m RU T-10,-12,-14, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000    461  38.39        1:20.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Essi Laine  2000    418  39.41        1:23.34   
  Nokian Pyry                   
                     
Mila Manner  2001    409  39.55        1:24.00   
  Nokian Pyry                   
                     
Pinja Penttilä  2001    374  41.34        1:26.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Minea Bogdanoff  2001    323  43.00        1:30.87   
  Tatu Tampere                   
                     
Petra Puronurmi  2000    318  42.62        1:31.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Kaisa Siukonen  2001    313  44.01        1:31.76   
  Uinti Tampere                   
                     
Anni Matikainen  2001    297  44.58        1:33.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Aino Jussila  2000    288  45.23        1:34.38   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Siiri Nurmi  2000    268  45.41        1:36.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Emma Latva  2001    225  48.41        1:42.45   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Daria Marishina  2001    216  47.63        1:43.89   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Kerttu Virtanen  2000    198  50.62        1:46.90   
  Tatu Tampere                   
                     
14  Nuppu Toiva  2001    176  52.36        1:51.15   
  Nokian Pyry                   
                     
Margarita Kataja  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:16 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:35   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m RU P-10,-12,-14, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Vaikkola  2004    112  52.89        1:55.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Juho Törmä  2005    106  55.66        1:57.50   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jesper Isomaa  2004    100  55.96        1:59.58   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Eero Leino  2004    98  57.70        2:00.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anton Ingves  2005    57  1:12.87        2:24.20   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Joona Saloniemi  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m RU P-10,-12,-14, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    244  43.03        1:28.90   
  Tatu Tampere                   
                     
Jere Broman  2002    191  45.37        1:36.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Julius Nyberg  2002    178  46.42        1:38.70   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Miko Vaikkola  2003    118  54.28        1:53.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tatu Saareks  2003    114  55.61        1:54.36   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Ville Viikki  2002    113  54.11        1:54.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Aleksi Panu  2002    110  55.18        1:55.90   
  Uinti Tampere                   
                     
Valtteri Salmela  2003    109  57.07        1:56.35   
  Uinti Tampere                   
                     
Venni-Osku Mäkinen  2002    105  55.67        1:57.70   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Ville Syrjäkoski  2002    87  58.31        2:05.23   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Santeri Mönkkönen  2003    85  1:01.87        2:06.12   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Karri Korhonen  2002    83  1:01.20        2:07.38   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Oscar Korju  2002    53  1:12.22        2:27.79   
  Uinti Tampere                   
                     
Robert Ridal  2003              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m RU P-10,-12,-14, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Rautaporras  2000    452  33.76        1:12.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Kuronen  2000    399  35.71        1:15.52   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    353  37.07        1:18.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    326  38.36        1:20.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
Riku Leino  2001    311  38.68        1:22.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pekka Vilmunen  2001    304  38.62        1:22.63   
  Tatu Tampere                   
                     
Valtteri Länsipuro  2000    269  40.25        1:26.14   
  Nokian Pyry                   
                     
Joona Syrjäkoski  2000    267  40.54        1:26.33   
  Tatu Tampere                   
                     
Elmeri Helenius  2000    257  40.24        1:27.37   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Joona Lehtonen  2001    253  41.23        1:27.91   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Pirkka Perkola  2001    248  42.58        1:28.40   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Veeti Raivio  2000    248  42.46        1:28.50   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Aleksi Turkkila  2000    221  44.40        1:31.89   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
14  Eerik Tikkakoski  2001    220  43.21        1:32.08   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Kalle Kiviniemi  2000    218  42.92        1:32.33   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Saku Kovanen  2001    210  45.48        1:33.49   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Eemil Pynnönen  2001    203  44.91        1:34.55   
  Tatu Tampere                   
                     
18  Tino Vehkalahti  2001    201  44.11        1:34.82   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Iiro Kuusela  2001    200  45.26        1:35.00   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Juuso Toivonen  2001    192  45.49        1:36.23   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Tuomas Marenk  2001    191  45.32        1:36.55   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Sami Peltonen  2001    185  45.34        1:37.45   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Mikael Jokinen  2001    185  46.66        1:37.58   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
24  Tuomas Moilanen  2001    184  47.22        1:37.72   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Aapo Puikkonen  2001    181  45.57        1:38.14   
  Tatu Tampere                   
                     
26  Kalle Alkula  2001    163  46.41        1:41.70   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Tuukka Jaakola  2001    145  49.55        1:45.68   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Jasperi Halme  2001    144  48.56        1:46.07   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Hugo Sundstedt  2001    97  56.49        2:00.95   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Tuomas Jylhä  2001    85  1:01.19        2:06.06   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 11, 400m VuT-10,-12,-14,-16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Salmimies  2004    275  1:25.77  2:58.46  4:31.47    6:00.49   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Emmi Manninen  2004    266  1:22.69  2:55.24  4:30.07    6:04.25   
  Tatu Tampere                   
                     
Aada Hakala  2004    228  1:28.22  3:05.75  4:45.22    6:23.56   
  Uinti Tampere                   
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    212  1:28.55  3:08.97      6:32.73   
  Uinti Tampere                   
                     
Santra Nieminen  2004    212  1:34.81  3:17.20  4:57.82    6:33.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Rantala  2004    208  1:35.44  3:17.54  4:57.50    6:35.73   
  Nokian Pyry                   
                     
Siiri Arjanmaa  2004    198  1:30.64  3:15.22  5:03.38    6:41.81   
  Uinti Tampere                   
                     
Oona Holmberg  2004    175  1:35.83  3:23.69  5:13.36    6:58.65   
  Uinti Tampere                   
                     
Siiri Niskasaari  2004    165  1:38.77  3:33.81  5:26.10    7:07.53   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Inka Jämsen  2004              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 11, 400m VuT-10,-12,-14,-16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Ekman  2003    304  1:18.34  2:47.69  4:19.82    5:48.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Soile Auvinen  2002    298  1:21.79  2:51.00  4:21.82    5:50.90   
  Uinti Tampere                   
                     
Eveliina Koivula  2003    275  1:26.51  2:58.89  4:31.25    6:00.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kinnunen  2003    269  1:23.18  2:54.46  4:28.54    6:03.22   
  Uinti Tampere                   
                     
Areliina Manninen  2003    257  1:27.70  2:59.83  4:34.36    6:08.50   
  Uinti Tampere                   
                     
Sanna Pajula  2003    206  1:29.56  3:15.02  4:58.34    6:36.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jemina Knuutila  2002    186  1:33.95  3:21.38  5:09.39    6:50.67   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 11, 400m VuT-10,-12,-14,-16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    546  1:07.20  2:19.83  3:34.48    4:46.78   
  Nokian Pyry                   
                     
Janina Ollikainen  2000    490  1:08.24  2:22.70  3:40.19    4:57.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
Julia Sottinen  2000    480  1:10.90  2:27.87  3:44.33    4:59.48   
  Porin Uimaseura                   
                     
Nora Kosonen  2001    471  1:09.61  2:27.63  3:45.17    5:01.41   
  Tatu Tampere                   
                     
Anni Aro  2001    445  1:11.68  2:29.74  3:48.93    5:07.02   
  Nokian Pyry                   
                     
Tinka Markkinen  2000    330  1:16.34  2:41.26  4:09.98    5:39.06   
  Nokian Pyry                   
                     
Emma Latva  2001    317  1:19.20  2:47.92  4:16.82    5:43.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Mai Multimäki  2000    314  1:17.41  2:45.69  4:14.38    5:44.69   
  Uinti Tampere                   
                     
Kerttu Virtanen  2000    304  1:24.89  2:53.63  4:21.87    5:48.76   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Kaisa Siukonen  2001    302  1:20.89  2:51.68  4:22.95    5:49.44   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Danyela Tanke  2000    294  1:22.41  2:53.53  4:24.16    5:52.57   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Siiri Haanpää  2001    251  1:25.01  3:01.01  4:37.74    6:11.62   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Emilia Majuri  2001    228  1:22.86  3:02.03  4:44.91    6:23.50   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Säde Kotiniitty  2001    214  1:32.81  3:17.53  4:57.27    6:31.48   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 11, 400m VuT-10,-12,-14,-16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Susanna Ellonen  1999    517  1:08.75  2:22.19  3:37.42    4:52.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nelli Uusitalo  1999    463  1:09.36  2:25.15  3:44.64    5:03.02   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Malin Denker  1999    227  1:27.10  3:06.21  4:47.19    6:24.31   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Noora Poutanen  1999              DNF   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 11, 400m VuT-10,-12,-14,-16,N, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiina Soukka  1996    419  1:13.05  2:33.07  3:53.72    5:13.16   
  Tatu Tampere                   
                     
Johanna Törmä  1997              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  18:13 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 12, 400m VuP-10,-12,-14,-16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuel Sainio  2005    158  1:34.17  3:14.92  4:55.97    6:32.29   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 12, 400m VuP-10,-12,-14,-16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nooa Lehtoniemi  2003    282  1:16.85  2:40.33  4:03.32    5:23.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pieti Raunio  2002    277  1:18.20  2:42.88  4:04.52    5:25.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mio Harju  2002    252  1:19.34  2:45.03  4:12.08    5:35.67   
  Tatu Tampere                   
                     
Eemeli Leinonen  2002    210  1:21.66  2:51.58  4:24.73    5:56.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Jami Ihalainen  2003    210  1:23.04  2:53.60  4:25.20    5:56.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Joona Kortteinen  2003    209  1:23.31  2:55.60  4:28.45    5:57.22   
  Uinti Tampere                   
                     
Eemil Sipola  2003    199  1:27.06  2:59.12  4:31.30    6:03.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Nurminen  2003    190  1:23.81  2:56.92  4:31.74    6:08.62   
  Uinti Tampere                   
                     
Ville-Veikko Katajisto  2002    184  1:21.11  2:55.88  4:36.27    6:12.58   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
10  Urho Lyytinen  2003    155  1:27.95  3:08.01  4:52.15    6:35.12   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Kalle Haavisto  2003    152  1:30.12  3:12.89  4:55.79    6:37.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Samuel Ahopelto  2002    146  1:33.07  3:20.54  5:05.89    6:42.68   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Aleksi Vuorio  2002    135  1:36.72  3:23.08  5:11.42    6:53.03   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
14  Miika Nummela  2003    135  1:35.19  3:20.97  5:09.59    6:53.28   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Henri Naarajärvi  2002    112  1:37.96  3:32.61  5:30.81    7:19.96   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 12, 400m VuP-10,-12,-14,-16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Aro  2000    441  1:05.25  2:15.77  3:27.16    4:38.68   
  Nokian Pyry                   
                     
Perttu Mikkola  2001    346  1:06.89  2:23.50  3:42.43    5:02.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Veeti Raivio  2000    270  1:20.68  2:45.19  4:11.78    5:28.16   
  Tatu Tampere                   
                     
Waltteri Tiitola  2000    258  1:21.23  2:44.90  4:09.76    5:33.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tatu Korhonen  2000    256  1:15.58  2:41.73  4:09.38    5:34.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Sami Kukkonen  2000    255  1:18.28  2:43.91  4:09.45    5:34.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Tino Vehkalahti  2001    247  1:16.70  2:44.78  4:12.41    5:38.25   
  Tatu Tampere                   
                     
Juuso Toivonen  2001    240  1:20.18  2:47.91  4:14.09    5:41.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Aapo Puikkonen  2001    231  1:19.10  2:47.33  4:17.32    5:45.76   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Mikael Piirainen  2000    224  1:20.33  2:49.67  4:21.99    5:49.02   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Eemil Pynnönen  2001    208  1:25.88    4:49.66    5:57.70   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Olli Peura  2001    198  1:23.43  3:43.49  5:18.16    6:04.07   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 12, 400m VuP-10,-12,-14,-16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Mettälä  1999    490  1:03.74  2:12.70  3:22.00    4:29.08   
  Tatu Tampere                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    484  1:05.21  2:14.84  3:23.72    4:30.20   
  Tatu Tampere                   
                     
Aapo Eerola  1999    482  1:03.97  2:12.79  3:22.12    4:30.59   
  Tatu Tampere                   
                     
Lauri Löyttyniemi  1999    264  1:15.75  2:41.35  4:06.17    5:30.61   
  Uinti Tampere                   
                     
Leo Rytövuori  1999    254  1:20.33  2:46.72  4:12.54    5:34.75   
  Tatu Tampere                   
                     
Kevin Lokkila  1999    254  1:18.09  2:40.93  4:07.36    5:34.87   
  Tatu Tampere                   
                     
Lauri Koskela  1999    227  1:21.27  2:48.64  4:18.46    5:47.68   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  16:05 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Joulu-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 13, 50m VU T-9,-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    259          36.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emmi Ellonen  2005    231          37.86   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Milla Lempiälä  2005    146          44.05   
  Loimaan Uimaseura                   
Eeva Toroi  2005    123          46.67   
  Uinti Tampere                   
Oona Turunen  2006    117          47.40   
  Kankaanpään Uimarit                   
Julia Rauhala  2006    101          49.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Pihla Pöllänen  2006    98          50.40   
  Tatu Tampere                   
Karoliina Salmi  2006    81          53.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Nella Kortteinen  2007    80          53.79   
  Uinti Tampere                   
10  Erika Ingves  2005    79          54.02   
  Kauhajoen Karhu                   
11  Venla Holma  2008    35          1:10.42   
  Loimaan Uimaseura                   
12  Iida Pennanen  2008    35          1:10.48   
  Tatu Tampere                   
Nelli-Noora Pitkänen  2005              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m VU T-9,-11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Uusitalo  2003    326          33.76   
  Jämsänkosken Jyry                   
Siiri Niskasaari  2004    260          36.41   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Ilona Halima  2003    256          36.59   
  Uinti Tampere                   
Ronja Myllykallio  2003    254          36.69   
  Nokian Pyry                   
Minea Wiren  2003    248          36.95   
  Nokian Pyry                   
Aino Kallio  2003    248          36.98   
  Loimaan Uimaseura                   
Nita Tenho  2004    227          38.08   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Laura Heinonen  2004    198          39.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
Johanna Koivisto  2003    161          42.67   
  Uinti Tampere                   
10  Iida Kallio  2004    117          47.49   
  Loimaan Uimaseura                   
11  Ranja Ruotoistenmäki  2004    105          49.24   
  Uinti Tampere