2019-08-23   06:48:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    340          38.21   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Niklas Raesalmi  2002    218          44.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Keränen  2002    205          45.16   
  Oulun Lohet                   
Sihan Yu  2003    198          45.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    174          47.69   
  Oulun Lohet                   
Andrei Turchenkov  2002    171          47.98   
  Kostamus                   
Teppo Jestoi  2003    163          48.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olli Halvari  2002    158          49.27   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Matias Mikkonen  2003    148          50.34   
  Oulun Lohet                   
10  Veikka Ijäs  2004    139          51.45   
  Oulun Lohet                   
11  Artem Ivanchuk  2004    130          52.63   
  Kostamus                   
12  Eemeli Korhonen  2003    105          56.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
13  Kalle Huttunen  2002    103          56.83   
  Oulun Lohet                   
14  Paavo Tapio  2005    100          57.31   
  Oulun Lohet                   
15  Aatu Kunnari  2004    100          57.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
16  Akseli Rautalin  2002    96          58.24   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Lassi Lahtinen  2004    95          58.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Cedu Decena  2004    95          58.33   
  Oulun Lohet                   
19  Tuomas Romsi  2005    94          58.61   
  Kemin Uimaseura                   
20  Otso Kotila  2004    87          1:00.04   
  Oulun Lohet                   
21  Luukas Salin  2005    75          1:03.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Roope Hyvärinen  2003    55          1:09.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
23  Visa Nissinen  2004    40          1:17.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ilari Raesalmi  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Jaakko Harju  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    553          32.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Teemu Hartikainen  1993    546          32.63   
  Kemin Uimaseura                   
Petri Lampela  1996    540          32.75   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Santeri Leppälä  1998    508          33.42   
  Kemin Uimaseura                   
Anton Ukkola  2000    499          33.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Aukusti Ylitervo  1999    439          35.07   
  Oulun Lohet                   
Vladimir Belusov  2000    427          35.40   
  Kostamus                   
Miikka Willman  1998    405          36.03   
  Oulun Lohet                   
Kosti Kaaresvirta  1999    383          36.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Jere Ojakippola  1999    372          37.08   
  Vieskan Uimarit                   
11  Nikita Soldatov  1999    369          37.16   
  Kostamus                   
12  Nikita Konvoev  1998    360          37.47   
  Kostamus                   
13  Noa Mäkelä  2001    352          37.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Paavo-Petteri Kelho  1996    351          37.79   
  Haukiputaan Heitto                   
15  Jere Keskiaho  2001    344          38.06   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Lauri Tapio  1998    327          38.69   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Kimmo Viinamäki  1995    318          39.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Iakov Rusanov  2001    298          39.91   
  Kostamus                   
19  Taneli Juutinen  2000    295          40.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Juho Kaikkonen  1999    290          40.25   
  Oulun Lohet                   
21  Tapio Siltari  1963    273          41.09   
  Kemin Uimaseura                   
22  Arttu Pirneskoski  2000    257          41.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
23  Aleksei Polkovoi  2000    246          42.56   
  Kostamus                   
24  Hugo Mattola  2001    202          45.42   
  Haapajärven Kiilat                   
25  Juho Kallunki  2001    177          47.49   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Eetu Viiri  2001    160          49.08   
  Haukiputaan Heitto                   
27  Riku Silvennoinen  2001    150          50.13   
  Kempeleen Pyrintö                   
28  Sami Saloranta  2001    130          52.52   
  Haukiputaan Heitto                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner