2019-12-06   09:18:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Turchenkov  2002    174          43.06   
  Kostamus                   
Henrik Siltari  2002    167          43.60   
  Kemin Uimaseura                   
Teppo Jestoi  2003    146          45.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
Eemeli Korhonen  2003    125          48.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
Olli Halvari  2002    124          48.15   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Cedu Decena  2004    118          48.92   
  Oulun Lohet                   
Jeremia Saarinen  2002    111          49.91   
  Haukiputaan Heitto                   
Artem Ivanchuk  2004    109          50.20   
  Kostamus                   
Juho Keränen  2002    94          52.79   
  Oulun Lohet                   
10  Sihan Yu  2003    92          53.25   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Visa Nissinen  2004    91          53.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Lassi Lahtinen  2004    90          53.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Aatu Kunnari  2004    87          54.09   
  Rovaniemen Uimaseura                   
14  Roope Hyvärinen  2003    86          54.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
15  Luukas Salin  2005    83          55.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Tuomas Romsi  2005    82          55.13   
  Kemin Uimaseura                   
17  Alex Kortesalmi  2004    80          55.66   
  Rovaniemen Uimaseura                   
18  Paavo Tapio  2005    73          57.44   
  Oulun Lohet                   
19  Paavo Juutinen  2005    68          58.89   
  Oulun Lohet                   
20  Olli Talus  2005    67          58.98   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roman Nemyshev  1998    472          30.87   
  Kostamus                   
Santeri Leppälä  1998    404          32.50   
  Kemin Uimaseura                   
Ville Teppola  1996    374          33.35   
  Haukiputaan Heitto                   
Taneli Juutinen  2000    329          34.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Arttu Pirneskoski  2000    328          34.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Veikko Romppainen  2000    276          36.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Hugo Mattola  2001    256          37.82   
  Haapajärven Kiilat                   
Niklas Nygård  2001    138          46.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
Sami Saloranta  2001    117          49.04   
  Haukiputaan Heitto                   
Joonas Sihvonen  1989              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner