2019-08-23   07:11:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:57   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Uusitalo  1995    535  27.86  58.88  1:32.08    2:05.64   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Aleksi Kanste  1998    472  29.55  1:02.28  1:37.15    2:10.94   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Juho Laatikainen  1999    454  30.07  1:03.67  1:38.54    2:12.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    438  29.36  1:02.81  1:39.17    2:14.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    418  30.47  1:04.72  1:40.64    2:16.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    397  31.48  1:06.79  1:43.84    2:18.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Miikka Huotari  2000    373    1:08.95      2:21.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Topias Nygård  2000    353  33.15  1:09.93  1:47.75    2:24.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    274  35.12  1:15.41  1:57.67    2:37.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Aatu Pirneskoski  2001    224  38.40  1:22.85  2:07.30    2:47.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Leevi Kärnä  2001    223  38.20  1:22.49  2:08.01    2:48.05   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
12  Kalle Karhunen  2001    205    1:22.55  2:10.46    2:52.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
13  Aleksandr Timofeev  2001    179  39.10  1:25.24  2:13.08    3:00.69   
  Kostamus                   
                     
14  Niklas Nygård  2001    157    1:27.43      3:08.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Otto Luokkala  2001    152  42.10  1:31.65  2:23.15    3:11.06   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Riku Silvennoinen  2001    146  43.22  1:33.48  2:25.76    3:13.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Yufei Meng  2004    92  48.54  1:46.93  2:47.01    3:45.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Elias Ruuska  2000              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner