2019-08-20   14:02:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  18:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    32.96  1:09.84  1:47.68    2:25.70   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    35.28  1:14.87  1:53.93    2:33.08   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    35.26  1:14.75  1:55.28    2:36.54   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    35.97  1:15.27  1:55.91    2:37.57   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    35.88  1:15.67  1:56.73    2:37.63   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    34.91  1:14.82  1:56.04    2:38.24   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    35.66  1:16.72  1:58.61    2:40.70   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    35.79  1:17.38  1:59.52    2:41.16   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31    37.32  1:19.02  2:00.62    2:43.07   
10  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.09  1:17.62  2:00.69    2:43.55   
11  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.08  1:21.07  2:05.21    2:48.08   
12  Oliver Lindgren  2001  Slangerup Svømmeklub    38.28  1:20.51  2:04.01    2:48.68   
13  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.36  1:22.94  2:07.02    2:50.33   
14  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    37.06  1:20.02  2:05.94    2:50.90   
15  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    38.61  1:22.31  2:07.55    2:51.64   
16  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    39.05  1:22.93  2:07.30    2:52.22   
17  Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    40.89  1:26.10  2:09.72    2:53.58   
18  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    38.19  1:22.18  2:08.52    2:55.44   
19  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    39.30  1:23.58  2:09.37    2:56.05   
20  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    39.00  1:23.91  2:10.04    2:56.47   
21  Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub    39.58  1:25.22  2:12.80    2:59.17   
22  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    40.45  1:26.25  2:13.33    3:00.45   
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    37.19  1:17.59  1:58.92    2:41.13   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.40  1:17.22  1:58.87    2:41.67   
Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    37.39  1:18.96  2:01.42    2:43.04   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    37.80  1:20.74  2:03.10    2:45.32   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    36.74  1:18.37  2:01.74    2:45.46   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    37.97  1:21.33  2:06.43    2:52.80   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød    40.70  1:25.51  2:11.04    2:56.79   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    39.28  1:24.34  2:10.63    2:57.22   
Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub    40.53  1:26.28  2:13.68    3:02.11   
10  Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    41.07  1:27.51  2:15.61    3:02.81   
11  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening    43.63  1:31.75  2:18.15    3:04.12   
12  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.94  1:30.42  2:17.83    3:04.92   
13  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.12  1:27.36  2:15.90    3:05.12   
14  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen    41.76  1:29.77  2:19.50    3:06.75   
15  Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    44.06  1:34.49  2:24.82    3:14.23   
16  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    43.25  1:31.80  2:20.02    3:14.72   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  2xflybenspark v/125m 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Fl. flyben v 125 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark