Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.92 | 59.10 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | 1:03.15 | |||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.42 | 1:03.72 | |||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 31.38 | 1:03.88 | |||||
5 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:04.28 | |||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.37 | 1:05.67 | |||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.05 | 1:05.85 | |||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:06.42 | |||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:06.55 | |||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.65 | 1:06.85 | |||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | 1:07.11 | |||||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.94 | 1:07.67 | |||||
13 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.80 | 1:07.85 | |||||
14 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.85 | 1:08.21 | |||||
15 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.22 | 1:08.33 | |||||
16 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.91 | 1:09.08 | |||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.50 | 1:09.23 | |||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | 1:09.48 | |||||
19 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.82 | 1:09.62 | |||||
20 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.41 | 1:10.24 | |||||
21 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.73 | 1:10.30 | |||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 35.09 | 1:10.58 | |||||
23 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.17 | 1:10.88 | |||||
24 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | 1:11.26 | |||||
25 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.31 | 1:11.46 | |||||
26 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.10 | 1:11.87 | |||||
27 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.92 | 1:12.01 | |||||
28 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.56 | 1:12.13 | |||||
29 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.32 | 1:14.24 | |||||
30 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 36.91 | 1:17.05 | |||||
31 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.53 | 1:17.82 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.80 | 1:01.17 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | 1:05.20 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.69 | 1:06.34 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.45 | 1:06.76 | |||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.35 | 1:09.37 | |||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | 1:10.06 | |||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.87 | 1:10.31 | |||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.61 | 1:10.76 | |||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | 1:10.89 | |||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:11.30 | |||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:11.78 | |||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.72 | 1:12.05 | |||||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.68 | 1:12.64 | |||||
14 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.04 | 1:12.74 | |||||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.77 | 1:12.83 | |||||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.57 | 1:13.26 | |||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.83 | 1:13.73 | |||||
18 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | 1:14.01 | |||||
19 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.45 | 1:14.31 | |||||
20 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:14.93 | |||||
21 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.08 | 1:14.94 | |||||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.25 | 1:14.99 | |||||
23 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | 1:15.26 | |||||
24 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.61 | 1:16.02 | |||||
25 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.19 | 1:17.12 | |||||
26 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:20.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |