Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.56 | 2:17.44 | 3:35.01 | 4:40.95 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.39 | 2:22.03 | 3:45.50 | 4:47.62 | |||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.40 | 2:26.58 | 3:50.28 | 4:57.04 | |||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.97 | 2:29.01 | 3:52.04 | 5:01.56 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.29 | 2:26.66 | 3:54.54 | 5:01.94 | |||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.97 | 2:29.52 | 3:58.45 | 5:06.00 | |||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.50 | 2:25.94 | 4:04.88 | 5:09.00 | |||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | 2:34.71 | 4:00.86 | 5:10.29 | |||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.13 | 2:30.67 | 4:01.65 | 5:14.42 | |||
10 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.23 | 2:33.93 | 4:05.08 | 5:15.22 | |||
11 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.87 | 2:33.54 | 4:04.22 | 5:15.93 | |||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.65 | 2:35.07 | 4:07.85 | 5:16.41 | |||
13 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:13.03 | 2:34.20 | 4:07.85 | 5:17.40 | |||
14 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.37 | 2:39.16 | 4:10.27 | 5:22.19 | |||
15 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.50 | 2:40.88 | 4:14.07 | 5:22.84 | |||
16 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.87 | 2:37.52 | 4:11.08 | 5:23.29 | |||
17 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.28 | 2:38.82 | 4:13.24 | 5:25.19 | |||
18 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:12.84 | 2:33.19 | 4:14.63 | 5:25.29 | |||
19 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:16.57 | 2:39.32 | 4:15.49 | 5:26.10 | |||
20 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.17 | 2:43.78 | 4:11.16 | 5:28.66 | |||
21 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.86 | 2:38.60 | 4:16.16 | 5:29.20 | |||
22 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.17 | 2:41.80 | 4:19.89 | 5:33.21 | |||
23 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:17.71 | 2:39.33 | 4:21.57 | 5:34.21 | |||
24 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:14.63 | 2:39.45 | 4:21.07 | 5:34.44 | |||
25 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:18.90 | 2:46.77 | 4:16.82 | 5:35.74 | |||
26 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:19.19 | 2:46.17 | 4:28.98 | 5:38.50 | |||
- | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/150m | |||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ESB v 250 m. | |||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.35 | 2:23.26 | 3:53.43 | 5:03.52 | |||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.17 | 2:35.22 | 4:02.28 | 5:09.26 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.73 | 2:31.16 | 4:05.12 | 5:16.63 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.76 | 2:36.41 | 4:04.35 | 5:17.15 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.92 | 2:33.04 | 4:02.11 | 5:17.61 | |||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.62 | 2:37.03 | 4:10.29 | 5:19.04 | |||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.10 | 2:39.14 | 4:14.02 | 5:25.77 | |||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.25 | 2:46.34 | 4:13.79 | 5:26.48 | |||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.75 | 2:41.28 | 4:11.86 | 5:26.56 | |||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.63 | 2:41.60 | 4:16.17 | 5:29.15 | |||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:14.13 | 2:39.79 | 4:17.33 | 5:29.43 | |||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:18.61 | 2:42.82 | 4:15.12 | 5:30.12 | |||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.76 | 2:38.82 | 4:18.29 | 5:30.54 | |||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.42 | 2:41.81 | 4:18.57 | 5:30.98 | |||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.13 | 2:42.52 | 4:17.91 | 5:31.49 | |||
16 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.91 | 2:40.43 | 4:17.15 | 5:32.09 | |||
17 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.35 | 2:46.27 | 4:23.09 | 5:33.31 | |||
18 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:14.88 | 2:44.46 | 4:19.17 | 5:35.31 | |||
19 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.95 | 2:46.81 | 4:21.29 | 5:35.64 | |||
20 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.20 | 2:50.84 | 4:26.80 | 5:40.93 | |||
21 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:17.72 | 2:47.57 | 4:21.30 | 5:41.23 | |||
22 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.74 | 2:52.18 | 4:27.72 | 5:43.11 | |||
23 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:22.32 | 2:50.38 | 4:27.71 | 5:43.94 | |||
24 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.53 | 2:53.86 | 4:29.44 | 5:44.19 | |||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.97 | 2:49.71 | 4:28.96 | 5:44.49 | |||
26 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.99 | 2:49.09 | 4:24.95 | 5:45.84 | |||
27 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.60 | 2:48.28 | 4:30.02 | 5:48.95 | |||
28 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.50 | 3:35.94 | 5:11.14 | 5:50.06 | |||
29 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.87 | 2:54.40 | 4:35.82 | 5:50.51 | |||
30 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:20.51 | 2:47.53 | 4:34.13 | 5:50.72 | |||
31 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:24.75 | 2:53.12 | 4:35.24 | 5:52.00 | |||
32 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.82 | 2:49.92 | 4:32.24 | 5:52.21 | |||
33 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.63 | 2:50.46 | 4:34.34 | 5:52.71 | |||
34 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.31 | 2:52.39 | 4:33.02 | 5:53.97 | |||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:21.41 | 2:57.92 | 4:36.60 | 5:56.76 | |||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.52 | 3:03.37 | 4:43.58 | 6:05.73 | |||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Asynkr. ben i fly | |||||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb. v. 125 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |