2020-08-15   10:37:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Drenge 1  2002  Lyngby Svømmeklub            1:45.60   
  William Textor Broch  2001      25.82        25.82   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      26.94        52.76   
  Alfred Højberg  2002      27.74        1:20.50   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      25.10        1:45.60   
                     
Kvik Drenge  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:46.20   
  Jonas M. Jørgensen  2001      26.07        26.07   
  Gustav Sidenius  2001      26.45        52.52   
  Ole Damgaard  2002      27.19        1:19.71   
  Roar Andersen  2001      26.49        1:46.20   
                     
Stv 1 Drenge  2001  Swim Team Vestsjælland            1:48.23   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      26.04        26.04   
  Matthias Hansen  2001      26.47        52.51   
  Jonathan Kock Jensen  2001      28.21        1:20.72   
  Jonas Hansen  2001      27.51        1:48.23   
                     
Gsc Drenge 1  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:49.42   
  William Christoffersen  2001      26.16        26.16   
  Alfred August Grubert  2001      27.54        53.70   
  Christian Crone  2001      26.84        1:20.54   
  Oskar Vårdal  2001      28.88        1:49.42   
                     
Helsingør Drenge 1  2001  Helsingør Svømmeklub            1:49.85   
  Jonathan P. Hedager  2001      29.29        29.29   
  Villads Bomholt Larsen  2001      28.33        57.62   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      26.36        1:23.98   
  William Houen  2001      25.87        1:49.85   
                     
Gentofte Drenge 1  2001  Gentofte Svømme Klub            1:49.88   
  Christoffer Weiss  2001      27.45        27.45   
  Leo Badaker  2002      27.27        54.72   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      26.93        1:21.65   
  Carl-Emil Lønborg  2002      28.23        1:49.88   
                     
Triton Talent Drenge  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:50.02   
  Mads Raaby Jensen  2001      27.13        27.13   
  Gustav Stjernholm  2002      27.16        54.29   
  Kasper Bonnichsen  2002      28.96        1:23.25   
  Magnus Aasberg  2001      26.77        1:50.02   
                     
Vat-Cph Drenge 1  2001  VAT Copenhagen            1:51.09   
  Alexander Rendlev  2001      26.99        26.99   
  Rasmus Nickelsen  2003      27.89        54.88   
  Luccas Dam Brenner  2001      28.87        1:23.75   
  Tobias Dan Hansen  2002      27.34        1:51.09   
                     
Sigma Drenge 1  2001  Sigma Swim            1:51.21   
  Mathias Holm  2001      28.11        28.11   
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.35        55.46   
  Rasmus Nielsen  2001      28.17        1:23.63   
  Frederik Bornemann  2001      27.58        1:51.21   
                     
10  Ringsted Drenge  2001  Ringsted Svømme Klub            1:51.23   
  Victor Grandjean  2001      27.11        27.11   
  Frederik Møller  2002      27.62        54.73   
  Mads Jensen  2001      27.61        1:22.34   
  Anders Nielsen  2001      28.89        1:51.23   
                     
11  Køge SK  2001  Køge Svømmeklub            1:54.23   
  Rasmus Danielsen  2001      28.76        28.76   
  Daniel Hartkopf  2001      28.84        57.60   
  Mathias Luplau  2001      27.17        1:24.77   
  August Ryom  2002      29.46        1:54.23   
                     
12  Hovedstadens Drenge  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.41   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      28.37        28.37   
  Mathias Vestergaard  2001      27.06        55.43   
  Alfred Klarskov  2002      29.09        1:24.52   
  Bertram Dreyer Riis  2002      29.89        1:54.41   
                     
13  Lyngby Drenge 2  2002  Lyngby Svømmeklub            1:55.24   
  Gustav Fabiansen  2002      28.75        28.75   
  Oliver Aagaard Jeppesen  2001      27.45        56.20   
  Mads Møller Bjørnskov  2001      29.65        1:25.85   
  Mikkel Quaade  2003      29.39        1:55.24   
                     
14  Søllerød Boys  2001  Søllerød Svømmeklub            1:55.30   
  Valdemar Solok  2001      29.44        29.44   
  Christoffer Weiss  2002      30.36        59.80   
  Mark Viskum  2001      27.81        1:27.61   
  Christoffer H. Andersen  2002      27.69        1:55.30   
                     
15  Gentofte Drenge 2  2001  Gentofte Svømme Klub            1:56.12   
  Mads Bjørn Andersen  2001      29.33        29.33   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      28.11        57.44   
  August Becktor  2001      28.55        1:25.99   
  Christian Skinhøj  2001      30.13        1:56.12   
                     
16  Hørsholm  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:56.76   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      28.96        28.96   
  Christoffer Hove  2002      31.02        59.98   
  Asger Væver Hartvig  2002      29.57        1:29.55   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      27.21        1:56.76   
                     
17  Gsc Drenge 2  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:57.59   
  Emil Steenberg  2002      30.15        30.15   
  Jakob Alexander Jensen  2002      28.67        58.82   
  Oliver Steenberg  2002      29.88        1:28.70   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      28.89        1:57.59   
                     
18  Vat-Cph Drenge 2  2001  VAT Copenhagen            1:57.67   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      28.87        28.87   
  Joakim Køhn  2003      30.64        59.51   
  Marcus Munkholm  2001      28.53        1:28.04   
  William I. Kristiansen  2001      29.63        1:57.67   
                     
19  Frederikssund Drenge  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:58.46   
  Frederik Brogaard  2001      28.13        28.13   
  William S. Michaelsen  2001      28.29        56.42   
  Lucas Skovsbo Ota  2001      29.83        1:26.25   
  Mads Lind  2002      32.21        1:58.46   
                     
20  Sigma Drenge 2  2001  Sigma Swim            1:58.47   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      28.95        28.95   
  Sebastian M. Staal  2002      30.94        59.89   
  Emil Kildahl Døssing  2002      29.31        1:29.20   
  Niels Skovbye Brandt  2002      29.27        1:58.47   
                     
21  Herlev Drenge 2  2001  Herlev Svømning            1:59.25   
  Carl Peter Vittrup  2001      29.62        29.62   
  Nicolai Wiuff  2002      30.13        59.75   
  Peter Eskjær-Køppen  2002      29.94        1:29.69   
  Altin Misimi  2002      29.56        1:59.25   
                     
22  Nakskov Drenge :)  2001  Nakskov Svømme Klub            2:00.16   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      28.59        28.59   
  Christoffer Jensen  2002      33.41        1:02.00   
  Sebastian Jensen  2001      28.80        1:30.80   
  Valdemar Piihl Hansen  2001      29.36        2:00.16   
                     
23  A6 Drenge  2001  A6            2:01.92   
  Frederik Bojesen  2002      29.59        29.59   
  Oliver Lindgren  2001      29.18        58.77   
  Morten Østergaard  2002      31.29        1:30.06   
  Nicolai Therkelsen  2003      31.86        2:01.92   
                     
Herlev Drenge 1  2001  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
  Felix Lund  2001      25.84        25.84   
  Victor Bendix Beiter  2001      25.99        51.83   
  Laurits Kenskov  2001      27.43        1:19.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark