Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.96 | 1:09.84 | 1:47.68 | 2:25.70 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:14.87 | 1:53.93 | 2:33.08 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.26 | 1:14.75 | 1:55.28 | 2:36.54 | |||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 35.97 | 1:15.27 | 1:55.91 | 2:37.57 | |||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.88 | 1:15.67 | 1:56.73 | 2:37.63 | |||
6 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.91 | 1:14.82 | 1:56.04 | 2:38.24 | |||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.66 | 1:16.72 | 1:58.61 | 2:40.70 | |||
8 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.79 | 1:17.38 | 1:59.52 | 2:41.16 | |||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.32 | 1:19.02 | 2:00.62 | 2:43.07 | |||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.09 | 1:17.62 | 2:00.69 | 2:43.55 | |||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.08 | 1:21.07 | 2:05.21 | 2:48.08 | |||
12 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 38.28 | 1:20.51 | 2:04.01 | 2:48.68 | |||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:22.94 | 2:07.02 | 2:50.33 | |||
14 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.06 | 1:20.02 | 2:05.94 | 2:50.90 | |||
15 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.61 | 1:22.31 | 2:07.55 | 2:51.64 | |||
16 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.05 | 1:22.93 | 2:07.30 | 2:52.22 | |||
17 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 40.89 | 1:26.10 | 2:09.72 | 2:53.58 | |||
18 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.19 | 1:22.18 | 2:08.52 | 2:55.44 | |||
19 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.30 | 1:23.58 | 2:09.37 | 2:56.05 | |||
20 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 39.00 | 1:23.91 | 2:10.04 | 2:56.47 | |||
21 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.58 | 1:25.22 | 2:12.80 | 2:59.17 | |||
22 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.45 | 1:26.25 | 2:13.33 | 3:00.45 | |||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.19 | 1:17.59 | 1:58.92 | 2:41.13 | |||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.40 | 1:17.22 | 1:58.87 | 2:41.67 | |||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.39 | 1:18.96 | 2:01.42 | 2:43.04 | |||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.80 | 1:20.74 | 2:03.10 | 2:45.32 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.74 | 1:18.37 | 2:01.74 | 2:45.46 | |||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.97 | 1:21.33 | 2:06.43 | 2:52.80 | |||
7 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.70 | 1:25.51 | 2:11.04 | 2:56.79 | |||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.28 | 1:24.34 | 2:10.63 | 2:57.22 | |||
9 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.53 | 1:26.28 | 2:13.68 | 3:02.11 | |||
10 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.07 | 1:27.51 | 2:15.61 | 3:02.81 | |||
11 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 43.63 | 1:31.75 | 2:18.15 | 3:04.12 | |||
12 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.94 | 1:30.42 | 2:17.83 | 3:04.92 | |||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.12 | 1:27.36 | 2:15.90 | 3:05.12 | |||
14 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 41.76 | 1:29.77 | 2:19.50 | 3:06.75 | |||
15 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.06 | 1:34.49 | 2:24.82 | 3:14.23 | |||
16 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.25 | 1:31.80 | 2:20.02 | 3:14.72 | |||
- | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2xflybenspark v/125m | |||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Fl. flyben v 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |