2020-01-17   16:50:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  31 maj 2015   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    28.30        59.89   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    28.65        1:00.47   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.04        1:03.98   
Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    30.37        1:04.12   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.43        1:05.14   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    30.86        1:05.24   
Jonas Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    30.85        1:05.66   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.25        1:05.67   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    30.61        1:06.66   
10  Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    30.72        1:07.28   
11  Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.26        1:07.70   
12  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    31.92        1:08.58   
13  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    31.66        1:08.61   
14  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning    32.66        1:08.89   
15  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    32.51        1:09.56   
16  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    33.25        1:09.70   
17  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning    33.03        1:10.50   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    32.85        1:10.79   
19  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    33.35        1:10.87   
20  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    34.11        1:11.10   
21  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    33.30        1:11.51   
22  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.19        1:11.57   
23  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    33.98        1:11.64   
24  Tobias Hufeldt  2001  Hvidovre Svømme Klub    33.65        1:13.86   
25  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    33.55        1:14.04   
26  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    34.61        1:14.27   
27  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    35.30        1:14.69   
28  Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub    33.71        1:14.84   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning    29.01        1:01.83   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.32        1:04.15   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    29.84        1:04.26   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    32.05        1:07.77   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.94        1:07.88   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.80        1:07.94   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    32.13        1:09.15   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    32.21        1:10.15   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    32.59        1:10.63   
10  Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    33.27        1:10.75   
11  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    33.29        1:10.78   
12  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub    33.32        1:11.17   
13  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    33.04        1:11.20   
14  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    33.64        1:11.27   
15  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    33.37        1:11.80   
16  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    32.91        1:12.23   
17  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.43        1:12.26   
18  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    33.48        1:12.80   
19  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    34.40        1:12.94   
20  Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød    34.97        1:13.72   
21  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    33.84        1:14.60   
22  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.87        1:14.97   
23  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    34.68        1:15.49   
24  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    35.56        1:15.72   
25  Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    34.33        1:15.87   
26  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    35.87        1:16.25   
27  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning    35.35        1:16.32   
28  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød    35.61        1:17.04   
29  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    36.01        1:17.11   
30  Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    35.94        1:17.77   
31  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    35.50        1:17.86   
32  Morten Østergaard  2002  Svømmeklubben Laksen    36.57        1:18.91   
33  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    36.93        1:19.05   
34  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    36.89        1:19.71   
35  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    36.92        1:19.76   
36  Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød    37.49        1:21.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 maj 2015 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark