Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.14 | 58.68 | 1:28.93 | 1:58.54 | |||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.53 | 59.61 | 1:31.25 | 2:03.18 | |||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.48 | 59.99 | 1:32.31 | 2:03.89 | |||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.56 | 1:00.00 | 1:31.99 | 2:04.50 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.40 | 59.90 | 1:32.48 | 2:04.62 | |||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.94 | 1:00.81 | 1:33.56 | 2:05.69 | |||
7 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.85 | 58.78 | 1:31.00 | 2:05.97 | |||
8 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.77 | 1:02.88 | 1:34.91 | 2:06.10 | |||
9 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.55 | 1:00.59 | 1:33.76 | 2:06.68 | |||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 29.94 | 1:03.45 | 1:36.03 | 2:07.45 | |||
11 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | 1:01.28 | 1:34.45 | 2:07.53 | |||
12 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.46 | 1:02.40 | 1:35.90 | 2:07.71 | |||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | 1:03.09 | 1:37.18 | 2:09.64 | |||
14 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.25 | 1:04.82 | 1:38.88 | 2:11.34 | |||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.67 | 1:03.28 | 1:37.37 | 2:11.81 | |||
16 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.83 | 1:04.01 | 1:37.91 | 2:12.02 | |||
17 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | 1:03.97 | 1:38.49 | 2:12.43 | |||
18 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.29 | 1:04.12 | 1:38.55 | 2:12.60 | |||
19 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.93 | 1:04.58 | 1:38.89 | 2:12.75 | |||
20 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 31.57 | 1:05.23 | 1:39.56 | 2:13.29 | |||
21 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 1:05.19 | 1:39.85 | 2:13.73 | |||
22 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:04.19 | 1:39.45 | 2:13.80 | |||
23 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.69 | 1:05.08 | 1:39.91 | 2:13.85 | |||
24 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | 1:04.47 | 1:39.51 | 2:14.57 | |||
25 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.94 | 1:04.27 | 1:39.26 | 2:14.68 | |||
26 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.84 | 1:05.44 | 1:41.34 | 2:15.45 | |||
27 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.50 | 1:06.25 | 1:41.58 | 2:16.29 | |||
28 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.90 | 1:06.03 | 1:41.88 | 2:16.37 | |||
29 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.04 | 1:04.92 | 1:40.62 | 2:17.25 | |||
30 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.50 | 1:05.55 | 1:41.82 | 2:17.53 | |||
31 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 32.85 | 1:07.81 | 1:42.85 | 2:17.58 | |||
32 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.66 | 1:09.00 | 1:45.83 | 2:20.90 | |||
33 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.85 | 1:08.69 | 1:46.44 | 2:22.87 | |||
34 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.90 | 1:11.47 | 1:48.79 | 2:24.00 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.56 | 1:01.65 | 1:34.86 | 2:07.82 | |||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 28.14 | 1:00.31 | 1:34.40 | 2:08.78 | |||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | 1:02.21 | 1:35.89 | 2:08.92 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.76 | 1:03.11 | 1:37.12 | 2:10.65 | |||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.23 | 1:02.74 | 1:37.19 | 2:11.12 | |||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.43 | 1:03.27 | 1:38.18 | 2:11.82 | |||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | 1:03.87 | 1:38.08 | 2:12.86 | |||
8 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 29.37 | 1:03.60 | 1:39.13 | 2:13.36 | |||
9 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:04.25 | 1:39.04 | 2:13.73 | |||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:06.49 | 1:41.08 | 2:14.40 | |||
11 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.30 | 1:05.36 | 1:40.02 | 2:14.87 | |||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.49 | 1:04.57 | 1:39.97 | 2:15.26 | |||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 31.42 | 1:05.81 | 1:41.21 | 2:15.86 | |||
14 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.31 | 1:06.33 | 1:42.77 | 2:17.66 | |||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.32 | 1:08.10 | 1:43.56 | 2:17.98 | |||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.64 | 1:07.14 | 1:43.39 | 2:18.66 | |||
17 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 1:07.11 | 1:42.67 | 2:18.84 | |||
18 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:04.35 | 1:44.56 | 2:20.05 | |||
19 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.36 | 1:08.31 | 1:44.92 | 2:20.33 | |||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | 1:07.45 | 1:43.76 | 2:20.37 | |||
21 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.52 | 1:08.26 | 1:44.98 | 2:20.99 | |||
22 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.22 | 1:07.60 | 1:44.41 | 2:21.50 | |||
23 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.20 | 1:08.31 | 1:45.32 | 2:22.11 | |||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.93 | 1:09.60 | 1:46.71 | 2:23.13 | |||
25 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.15 | 1:07.60 | 1:46.16 | 2:24.17 | |||
26 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.27 | 1:09.94 | 1:47.49 | 2:24.42 | |||
27 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.54 | 1:10.53 | 1:47.77 | 2:24.67 | |||
28 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.07 | 1:10.13 | 1:49.65 | 2:26.72 | |||
29 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.20 | 1:12.04 | 1:50.82 | 2:26.74 | |||
30 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.92 | 1:12.04 | 1:50.60 | 2:27.12 | |||
31 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.58 | 1:09.97 | 1:48.44 | 2:27.38 | |||
32 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.68 | 1:12.39 | 1:52.15 | 2:31.26 | |||
33 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.27 | 1:14.87 | 1:54.36 | 2:32.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |