Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:10.90 | 1:53.06 | 2:27.00 | |||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.88 | 1:08.91 | 1:52.61 | 2:27.12 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.15 | 1:13.55 | 1:55.56 | 2:29.38 | |||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | 1:16.63 | 1:59.06 | 2:31.64 | |||
5 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:11.76 | 1:58.05 | 2:31.80 | |||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | 1:11.22 | 1:56.17 | 2:31.95 | |||
7 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.93 | 1:11.78 | 1:57.43 | 2:32.84 | |||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.19 | 1:12.80 | 1:58.09 | 2:33.53 | |||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.72 | 1:16.38 | 1:59.84 | 2:34.01 | |||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | 1:14.26 | 1:59.07 | 2:34.90 | |||
11 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.55 | 1:12.98 | 1:58.82 | 2:35.92 | |||
12 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.92 | 1:13.56 | 1:59.62 | 2:36.05 | |||
13 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 33.07 | 1:11.93 | 2:00.11 | 2:36.46 | |||
14 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.95 | 1:13.47 | 2:00.85 | 2:36.54 | |||
15 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.76 | 1:12.11 | 2:00.54 | 2:36.90 | |||
16 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 35.25 | 1:14.43 | 2:01.76 | 2:38.21 | |||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.30 | 1:19.43 | 2:02.89 | 2:38.34 | |||
18 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.54 | 1:20.27 | 2:03.01 | 2:38.44 | |||
19 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.97 | 1:17.73 | 2:04.50 | 2:39.35 | |||
20 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | 1:15.86 | 2:04.07 | 2:39.74 | |||
21 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.99 | 1:17.42 | 2:03.67 | 2:39.81 | |||
22 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.42 | 1:17.40 | 2:03.13 | 2:40.50 | |||
23 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | 1:17.65 | 2:05.41 | 2:40.93 | |||
24 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.39 | 1:15.92 | 2:02.89 | 2:40.99 | |||
25 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.24 | 1:17.00 | 2:03.34 | 2:41.01 | |||
26 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.40 | 1:14.26 | 2:03.12 | 2:41.06 | |||
27 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.88 | 1:18.12 | 2:03.77 | 2:41.20 | |||
28 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.05 | 1:18.06 | 2:05.08 | 2:41.25 | |||
29 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.17 | 1:16.11 | 2:05.73 | 2:41.46 | |||
29 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 35.55 | 1:14.67 | 1:59.50 | 2:41.46 | |||
31 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.40 | 1:17.64 | 2:06.69 | 2:41.78 | |||
32 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.12 | 1:16.24 | 2:04.60 | 2:41.83 | |||
33 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.65 | 1:20.24 | 2:04.54 | 2:42.09 | |||
34 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.15 | 1:15.63 | 2:04.50 | 2:42.13 | |||
35 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.49 | 1:18.31 | 2:05.72 | 2:42.14 | |||
36 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.29 | 1:16.41 | 2:03.74 | 2:42.35 | |||
37 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.49 | 1:16.10 | 2:06.34 | 2:42.44 | |||
38 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.44 | 1:13.95 | 2:04.78 | 2:42.55 | |||
39 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 36.84 | 1:17.97 | 2:03.09 | 2:42.75 | |||
40 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.68 | 1:18.85 | 2:05.93 | 2:42.92 | |||
41 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.08 | 1:17.47 | 2:06.66 | 2:42.93 | |||
42 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.77 | 1:19.01 | 2:06.15 | 2:43.16 | |||
43 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.72 | 1:17.13 | 2:07.41 | 2:43.24 | |||
44 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:20.83 | 2:04.89 | 2:43.49 | |||
45 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.16 | 1:17.59 | 2:07.53 | 2:43.95 | |||
46 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.40 | 1:17.98 | 2:07.96 | 2:44.35 | |||
47 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.74 | 1:17.02 | 2:06.96 | 2:44.52 | |||
48 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.30 | 1:19.11 | 2:09.06 | 2:44.89 | |||
49 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 35.46 | 1:19.93 | 2:07.29 | 2:45.20 | |||
50 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.98 | 1:19.22 | 2:07.74 | 2:45.27 | |||
51 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.38 | 1:19.53 | 2:09.45 | 2:45.50 | |||
52 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.39 | 1:20.08 | 2:09.88 | 2:46.19 | |||
53 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.07 | 1:24.32 | 2:10.28 | 2:46.84 | |||
54 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:24.15 | 2:08.90 | 2:47.32 | |||
55 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.69 | 1:22.09 | 2:08.61 | 2:47.45 | |||
56 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.86 | 1:19.06 | 2:08.26 | 2:47.48 | |||
57 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.41 | 1:19.26 | 2:09.50 | 2:47.49 | |||
58 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.63 | 1:18.10 | 2:10.78 | 2:48.52 | |||
59 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.00 | 1:25.55 | 2:09.59 | 2:48.66 | |||
60 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.67 | 1:23.93 | 2:08.48 | 2:49.94 | |||
61 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.61 | 1:23.06 | 2:10.62 | 2:50.41 | |||
62 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 38.60 | 1:20.31 | 2:08.81 | 2:50.54 | |||
63 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.15 | 1:21.51 | 2:10.23 | 2:50.61 | |||
64 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 38.70 | 1:23.16 | 2:13.40 | 2:50.87 | |||
65 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.46 | 1:22.38 | 2:12.80 | 2:51.35 | |||
66 | Natascha Laigaard | 2002 | Herlev Svømning | 35.40 | 1:19.36 | 2:09.95 | 2:51.70 | |||
67 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 37.78 | 1:22.79 | 2:12.81 | 2:51.76 | |||
68 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 35.94 | 1:19.13 | 2:10.63 | 2:52.62 | |||
69 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.78 | 1:20.73 | 2:13.65 | 2:53.70 | |||
70 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.63 | 1:23.98 | 2:14.75 | 2:54.22 | |||
71 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.94 | 1:23.52 | 2:16.48 | 2:55.42 | |||
72 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:24.56 | 2:09.62 | 2:55.45 | |||
73 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.98 | 1:23.90 | 2:21.90 | 2:58.71 | |||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |