2019-12-13   14:02:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgangsmesterskab Gr. 1    Udskriftsdato  16 januar 2015   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 januar 2015         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    687  28.05  59.31  1:30.49    2:03.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marius Møldrup  1999    596  29.32  1:02.36  1:36.10    2:08.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    593  28.41  1:01.21  1:35.83    2:09.16   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    576  29.50  1:01.80  1:35.10    2:10.44   
  Ringsted Svømmeklub                   
                     
Søren B. Jeppesen  1999    551  29.60  1:02.63  1:36.48    2:12.37   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    548  29.10  1:02.66  1:36.80    2:12.60   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    544  29.40  1:03.03  1:38.12    2:12.94   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Johan Joensen  2000    532  29.43  1:02.65  1:37.86    2:13.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    519  29.30  1:03.35  1:39.10    2:15.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Andreas Hansen  2000    517  29.88  1:04.47  1:39.06    2:15.19   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Marcus Dan Hansen  1999    515  28.44  1:01.73  1:37.31    2:15.39   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
12  Daniel Sørensen  1999    510  30.63  1:05.33  1:40.42    2:15.83   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Arnas Jefimanka  1999    507  30.35  1:05.13  1:39.86    2:16.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Oliver Christiansen  1999    507  30.27  1:04.53  1:40.35    2:16.11   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
15  Valdemar Mariegaard  1999    501  30.96  1:05.44  1:41.33    2:16.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Frederik Lundgaard  1999    487  29.95  1:06.29  1:42.00    2:17.93   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
17  Magnus Vinjebo  1999    484  30.48  1:05.19  1:40.89    2:18.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Jakob Juul  2000    483  30.45  1:06.16  1:42.46    2:18.32   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Tais Andkjær Kristensen  1999    483  29.95  1:03.88  1:40.28    2:18.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
20  Felix Burmester  1999    481  29.62  1:03.87  1:40.65    2:18.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
21  David Hjort  2000    465  30.04  1:04.64  1:41.05    2:20.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Christian Andersen  1999    450  31.56  1:06.68  1:43.33    2:21.63   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
23  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    448  32.15  1:08.09  1:44.31    2:21.83   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Casper Christiansen  2000    442  31.62  1:06.15  1:44.03    2:22.49   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
25  Kasper Jørgensen  2000    437  30.28  1:05.16  1:42.73    2:23.03   
  Kolding SK                   
                     
26  Daniel Berg Wenk  2000    433  31.56  1:07.83  1:46.29    2:23.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Simon Krøyer Svendsen  1999    432  31.40  1:06.54  1:43.40    2:23.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
28  Toke Michaelsen  1999    432  30.51  1:06.45  1:44.05    2:23.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
29  Gustav Jørgensen  2000    429  30.19  1:06.01  1:44.21    2:23.88   
  Tårnborg-Vemmelev Svømning                   
                     
30  Emil Hedegaard  1999    424  31.72  1:07.55  1:45.64    2:24.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
31  Mark Jensby Madsen  1999    417  31.78  1:08.71  1:46.71    2:25.20   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
32  Mads Skøde Hansen  1999    405  31.97  1:07.85  1:45.99    2:26.70   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Jakob Mose  2000    397  32.03  1:08.50  1:47.96    2:27.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
34  Mads Rishøj  1999    396  32.70  1:11.10  1:50.70    2:27.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
35  Oliver Phil Langsted  1999    396  32.61  1:10.20  1:48.84    2:27.82   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
36  Thor B. Hansen  2000    385  32.48  1:11.64  1:50.58    2:29.10   
  Køge Svømmeklub                   
                     
37  Christian Mangaard  1999    385  31.47  1:10.10  1:49.87    2:29.12   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
38  Kristian Torp  2000    381  33.47  1:11.79  1:50.62    2:29.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
39  Magnus Lerche  1999    377  32.31  1:09.70  1:50.65    2:30.20   
  Aars Svømmeklub                   
                     
40  Martin Szokody  1999    375  32.04  1:10.18  1:50.52    2:30.43   
  Ringsted Svømmeklub                   
                     
41  Frederik Palmø  2000    373  32.57  1:09.63  1:49.40    2:30.70   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
42  Jens Riisgaard  2000    360  34.85  1:12.45  1:51.51    2:32.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
43  Mads Sørensen  2000    355  33.86  1:12.90  1:53.78    2:33.24   
  O.S.L.F.                   
                     
44  Daniel H. Johannesen  1999    352  32.19  1:10.09  1:50.18    2:33.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
45  Jacob Krog Christoffersen  2000    334  32.91  1:11.51  1:53.97    2:36.45   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
46  Frederik Presskorn  2000    320  34.15  1:13.41  1:55.95    2:38.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
47  Daniel Schytte  2000    257  34.40  1:13.66  1:58.98    2:50.53   
  Ringsted Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  16 januar 2015 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark