2019-08-18   15:31:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  15:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 december 2014         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    27.08        55.97   
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    27.24        56.44   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    28.05        57.58   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    27.68        57.62   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    27.67        58.63   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    27.93        58.79   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.94        59.40   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    28.76        59.84   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    29.12        1:00.11   
10  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    28.73        1:00.55   
11  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    28.95        1:00.68   
12  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    28.94        1:00.76   
13  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.37        1:01.52   
14  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    29.52        1:01.70   
15  Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    29.29        1:01.72   
16  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.26        1:01.73   
17  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    30.10        1:02.06   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    29.77        1:02.19   
19  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub    29.89        1:03.01   
20  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.23        1:04.60   
21  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød    31.30        1:05.22   
22  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub    31.80        1:05.74   
23  Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby    31.25        1:06.13   
24  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    31.75        1:06.60   
William I. Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            DNS   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.56        59.92   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    29.56        1:00.47   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    29.10        1:01.61   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    29.65        1:01.99   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    29.79        1:03.02   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub    30.02        1:03.26   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    30.33        1:03.71   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.26        1:03.76   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    30.74        1:04.44   
10  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    30.72        1:05.05   
11  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.96        1:05.16   
12  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    31.42        1:05.23   
13  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.71        1:05.29   
14  Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød    31.18        1:05.81   
15  Nicolai Pagh Petersen  2002  Nakskov Svømme Klub    32.02        1:06.21   
16  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    31.55        1:06.26   
17  Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.39        1:07.08   
18  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    31.99        1:07.46   
19  Lukas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    32.18        1:07.77   
20  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    32.01        1:07.90   
21  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.97        1:08.99   
22  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.93        1:09.14   
23  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.38        1:09.73   
24  Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    32.77        1:10.55   
25  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    33.96        1:10.66   
26  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    34.15        1:11.09   
27  Thor Nielsen  2002  Vest-Brøndby    34.56        1:11.71   
28  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød    33.71        1:12.41   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  15:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark