2019-12-07   07:21:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  15:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 december 2014         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.72        1:04.83   
Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.73        1:05.66   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    32.73        1:06.67   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    32.29        1:07.33   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub    32.79        1:07.74   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    33.26        1:08.71   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.54        1:09.24   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Svømmeklubben Laksen    33.41        1:09.34   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.67        1:09.47   
10  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub    33.63        1:09.73   
11  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.07        1:09.84   
12  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    34.68        1:11.20   
13  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    34.05        1:11.23   
14  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    33.82        1:11.40   
15  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.60        1:11.93   
16  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    34.62        1:12.33   
17  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    35.42        1:12.52   
18  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    35.35        1:13.59   
19  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    35.70        1:13.63   
20  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    35.18        1:14.43   
21  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.30        1:15.25   
22  Katja Lorentzen  2003  Greve Svømmeklub    36.43        1:16.60   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.70        1:12.51   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.85        1:12.68   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    35.10        1:13.82   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    36.11        1:15.28   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub    36.27        1:15.39   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    35.96        1:15.89   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.85        1:15.98   
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    37.70        1:17.23   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    37.39        1:17.83   
10  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.26        1:18.18   
11  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.25        1:18.24   
12  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    38.42        1:18.40   
13  Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød    38.29        1:19.46   
14  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    38.60        1:19.74   
15  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.14        1:19.88   
16  Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub    38.53        1:20.29   
17  Maya Krogh Brønnicke  2005  Vordingborg Svømme Klub    38.36        1:20.31   
18  Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    39.15        1:20.54   
19  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.73        1:20.55   
20  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    38.47        1:20.58   
21  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    37.25        1:20.98   
22  Melina Degner  2004  Køge Svømmeklub    39.13        1:21.16   
23  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub    38.72        1:21.66   
24  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.46        1:21.72   
25  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.93        1:21.82   
26  Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub    39.58        1:22.30   
27  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    38.59        1:22.91   
28  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub    39.40        1:23.33   
29  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.37        1:23.60   
30  Freya Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.70        1:25.00   
31  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.69        1:25.06   
32  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub    41.99        1:26.49   
33  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød    41.59        1:27.56   
34  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    41.27        1:28.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  15:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark