Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:21 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | 1:04.83 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:05.66 | |||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.73 | 1:06.67 | |||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.29 | 1:07.33 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.79 | 1:07.74 | |||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.26 | 1:08.71 | |||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.54 | 1:09.24 | |||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.41 | 1:09.34 | |||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | 1:09.47 | |||||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | 1:09.73 | |||||
11 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.07 | 1:09.84 | |||||
12 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.68 | 1:11.20 | |||||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.05 | 1:11.23 | |||||
14 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.82 | 1:11.40 | |||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:11.93 | |||||
16 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.62 | 1:12.33 | |||||
17 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.42 | 1:12.52 | |||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.35 | 1:13.59 | |||||
19 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.70 | 1:13.63 | |||||
20 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.18 | 1:14.43 | |||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.30 | 1:15.25 | |||||
22 | Katja Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.43 | 1:16.60 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.70 | 1:12.51 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.85 | 1:12.68 | |||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.10 | 1:13.82 | |||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.11 | 1:15.28 | |||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.27 | 1:15.39 | |||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.96 | 1:15.89 | |||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.85 | 1:15.98 | |||||
8 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.70 | 1:17.23 | |||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.39 | 1:17.83 | |||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:18.18 | |||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:18.24 | |||||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.42 | 1:18.40 | |||||
13 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.29 | 1:19.46 | |||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.60 | 1:19.74 | |||||
15 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.14 | 1:19.88 | |||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.53 | 1:20.29 | |||||
17 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.36 | 1:20.31 | |||||
18 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.15 | 1:20.54 | |||||
19 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.73 | 1:20.55 | |||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.47 | 1:20.58 | |||||
21 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.25 | 1:20.98 | |||||
22 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 1:21.16 | |||||
23 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.72 | 1:21.66 | |||||
24 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.46 | 1:21.72 | |||||
25 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.93 | 1:21.82 | |||||
26 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:22.30 | |||||
27 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.59 | 1:22.91 | |||||
28 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.40 | 1:23.33 | |||||
29 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.37 | 1:23.60 | |||||
30 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.70 | 1:25.00 | |||||
31 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.69 | 1:25.06 | |||||
32 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | 1:26.49 | |||||
33 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.59 | 1:27.56 | |||||
34 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 41.27 | 1:28.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:21 |