Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stvne by | Udskriftstidspunkt | 13:04 | ||||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 06 december 2014 |
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.41 | 1:17.71 | 1:58.52 | 2:37.38 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.83 | 1:17.36 | 1:58.79 | 2:38.20 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 36.81 | 1:17.36 | 1:58.53 | 2:38.71 | |||
4 | Mia Rindshj | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 36.65 | 1:17.33 | 1:58.85 | 2:39.08 | |||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svmning | 36.69 | 1:18.29 | 2:01.76 | 2:44.58 | |||
6 | Lrke Schelde-Mollerup | 2003 | Svmmeklubben Laksen | 37.85 | 1:19.47 | 2:02.39 | 2:45.87 | |||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:20.08 | 2:04.02 | 2:47.96 | |||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 39.87 | 1:22.37 | 2:06.42 | 2:48.84 | |||
9 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 39.82 | 1:22.02 | 2:05.69 | 2:49.91 | |||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 41.25 | 1:24.49 | 2:08.41 | 2:50.81 | |||
11 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tstrup | 40.83 | 1:25.26 | 2:09.09 | 2:51.79 | |||
12 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | Glostrup Svmme Klub | 40.68 | 1:25.12 | 2:09.83 | 2:52.09 | |||
13 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 40.67 | 1:24.40 | 2:09.49 | 2:52.62 | |||
14 | Signe Dyrskjt Boesen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 39.62 | 1:23.75 | 2:08.95 | 2:52.84 | |||
15 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim Allerd | 41.12 | 1:24.94 | 2:10.09 | 2:54.66 | |||
16 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.72 | 1:26.56 | 2:11.27 | 2:54.96 | |||
17 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 41.58 | 1:26.94 | 2:11.49 | 2:55.89 | |||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 40.92 | 1:25.03 | 2:10.99 | 2:56.27 | |||
19 | Line Nhr Petersen | 2003 | Kge Svmmeklub | 41.48 | 1:26.34 | 2:11.98 | 2:57.17 | |||
20 | Anna Wrist-Elkjr | 2003 | Swim Team Tstrup | 41.32 | 1:27.08 | 2:13.48 | 2:57.82 | |||
21 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 43.83 | 1:29.11 | 2:14.83 | 2:59.48 | |||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 42.81 | 1:30.12 | 2:16.68 | 3:00.72 | |||
- | Terese Kjller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Clara Dreier | 2004 | Kge Svmmeklub | 40.56 | 1:24.59 | 2:08.94 | 2:50.86 | |||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 42.82 | 1:26.99 | 2:11.18 | 2:53.82 | |||
3 | Lrke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 41.02 | 1:26.02 | 2:11.47 | 2:54.90 | |||
4 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 42.44 | 1:27.96 | 2:14.37 | 2:57.34 | |||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 43.00 | 1:29.50 | 2:17.42 | 3:04.12 | |||
6 | Karla Marie Fster | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 46.53 | 1:35.40 | 2:23.54 | 3:08.48 | |||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 45.60 | 1:35.22 | 2:24.13 | 3:11.00 | |||
8 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 43.87 | 1:33.46 | 2:23.51 | 3:11.34 | |||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 46.50 | 1:36.15 | 2:24.93 | 3:11.64 | |||
10 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 45.00 | 1:34.82 | 2:25.34 | 3:11.65 | |||
11 | Liva Stjernholm | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | 1:36.02 | 2:26.02 | 3:12.55 | |||
12 | Cornelia Vmosi | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 46.73 | 1:36.99 | 2:27.35 | 3:14.46 | |||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 46.42 | 1:36.35 | 2:28.00 | 3:16.73 | |||
14 | Selma Kobber | 2004 | Roskilde Svmning | 46.01 | 1:36.28 | 2:27.67 | 3:17.42 | |||
15 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 48.23 | 1:38.50 | 2:29.87 | 3:17.94 | |||
16 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 48.27 | 1:40.14 | 2:30.82 | 3:18.96 | |||
17 | Anna Hjerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brndby | 45.79 | 1:35.40 | 2:24.88 | 3:23.23 | |||
18 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:54.78 | 1:55.75 | 2:02.96 | 3:24.02 | |||
19 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 48.00 | 1:41.36 | 2:34.13 | 3:26.50 | |||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | EFB v125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idrts Forening | Udskriftstidspunkt | 13:04 |