2019-12-13   16:37:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 december 2014         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Vat-Cph Herrer B  Vat Copenhagen            7:59.74   
  Oliver Thor Sørensen  2000      58.28  2:03.57      2:03.57   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      57.62  1:57.70      4:01.27   
  Daniel Sørensen  1999      58.85  2:03.17      6:04.44   
  Johan Bragason  1999      56.23  1:55.30      7:59.74   
                     
Vat-Cph Herrer A  Vat Copenhagen            8:01.86   
  Marcus Dan Hansen  1999      57.02  1:56.64      1:56.64   
  Valdemar Mariegaard  1999      58.35  2:02.44      3:59.08   
  Frederik Hatting Petersen  2000      58.30  2:03.81      6:02.89   
  Mathias Immerkjær  1999      55.75  1:58.97      8:01.86   
                     
Sigma Drenge  Sigma Swim            8:03.70   
  Anton Borring Andersen  1999      56.33  1:59.41      1:59.41   
  Emil Engels Henriksen  1999      58.65  2:02.18      4:01.59   
  Sebastian Tullberg  2000      56.88  1:57.63      5:59.22   
  Kasper Jeppsson  1999      58.03  2:04.48      8:03.70   
                     
Kvik Kastrup Drenge  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:06.35   
  Lukas Storm  1999      58.22  1:59.33      1:59.33   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      58.38  2:02.03      4:01.36   
  Ferdinand Wahl  2000      1:00.04  2:03.95      6:05.31   
  Emil Hedegaard  1999      57.76  2:01.04      8:06.35   
                     
Gsc Drenge  Gladsaxe Idræts Forening            8:06.85   
  Frederik Rindshøj  1999      56.20  1:56.41      1:56.41   
  Rasmus Steenberg  2000      57.01  2:01.13      3:57.54   
  Jonas Hyllested  1999      1:01.05  2:05.87      6:03.41   
  William Lehn-Schiøler  2000      59.03  2:03.44      8:06.85   
                     
Triton Drenge 1  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:18.00   
  Johan Joensen  2000      59.66  2:05.60      2:05.60   
  Marius Møldrup  1999      57.69  2:01.46      4:07.06   
  Lukas Gustafson  1999      1:00.16  2:05.03      6:12.09   
  Niels Paulli Sparholt  2000      1:00.06  2:05.91      8:18.00   
                     
Lyngby Drenge  Lyngby Svømmeklub            8:25.05   
  Gustav Frydensberg  1999      1:01.35  2:05.73      2:05.73   
  Johan Feld Sørensen  1999      1:01.26  2:07.43      4:13.16   
  Lukas Sieben  1999      1:01.21  2:06.76      6:19.92   
  Anders Blix Mogensen  2000      1:00.15  2:05.13      8:25.05   
                     
Køge Drenge  1999  Køge Svømmeklub            8:31.13   
  Jacob Holm  2000      1:05.44  2:15.94      2:15.94   
  Mathias Nielsen  1999      56.86  1:56.23      4:12.17   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      59.47  2:03.32      6:15.49   
  Thor B. Hansen  2000      1:05.51  2:15.64      8:31.13   
                     
Triton Drenge 2  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:39.65   
  Jakob Schmidt  1999      1:02.79  2:08.38      2:08.38   
  Mads Rishøj  1999      1:03.47  2:09.86      4:18.24   
  Mikkel S. Hansen  2000      1:00.63  2:07.43      6:25.67   
  Daniel Berg Wenk  2000      1:04.78  2:13.98      8:39.65   
                     
10  Roskilde Drenge  2000  Roskilde Svømning            8:44.97   
  Jakob Gersholm Baktoft  2000      1:03.11  2:14.83      2:14.83   
  Magnus Vinjebo  1999      1:03.14  2:09.06      4:23.89   
  Daniel C. Biørrith  1999      1:03.34  2:10.38      6:34.27   
  Joakim Palmqvist  1999      1:02.78  2:10.70      8:44.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark