2019-10-19   23:03:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2014, Järfälla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Järfälla S         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    35.71        1:13.27   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    35.83        1:13.61   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.40        1:15.45   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    37.11        1:16.52   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    37.54        1:18.53   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.67        1:19.56   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    38.04        1:20.33   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.56        1:20.56   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    39.71        1:21.84   
10  Karl Lingham  2002  Täby Sim    39.95        1:22.09   
11  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    39.73        1:22.54   
12  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    39.79        1:22.55   
13  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    41.11        1:22.57   
14  Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    40.11        1:23.11   
15  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    40.96        1:24.43   
16  Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    42.16        1:24.51   
17  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    42.58        1:24.58   
17  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    41.05        1:24.58   
19  Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    41.59        1:25.29   
20  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    41.21        1:26.16   
21  Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    41.59        1:26.40   
22  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    41.99        1:27.15   
23  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    43.16        1:28.02   
24  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.65        1:28.59   
25  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    1:29.09        1:29.09   
26  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    43.99        1:29.97   
27  Axel von Goës  2002  Täby Sim    47.30        1:35.66   
28  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    47.80        1:35.76   
29  Oscar Amilon  2002  Täby Sim    46.06        1:36.27   
30  Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    47.06        1:37.59   
31  Lukas Ribberheim  2002  Täby Sim    48.85        1:41.06   
32  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    49.17        1:41.10   
33  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    49.32        1:42.19   
34  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    51.93        1:42.92   
35  Leo Svanfeldt  2002  Turebergs Simklubb    52.49        1:49.48   
36  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    51.13        1:50.28   
Denniz Yilmaz  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
Kim Carlsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner