2019-10-19   21:50:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2014, Järfälla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Järfälla S         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Spårvägen Herrar Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            2:15.33   
  Gustav Henrikssen  2002      34.36        34.36   
  Arvid Styrman  2002      37.24        1:11.60   
  Herman Nilsson  2002      34.03        1:45.63   
  Andreas Wallén  2002      29.70        2:15.33   
                     
Järfälla Herrar Lag 1  2002  Järfälla Simsällskap            2:16.73   
  Simon Fröde  2003      33.53        33.53   
  Erik Almvret  2002      38.37        1:11.90   
  Rasmus Hanson  2003      34.71        1:46.61   
  Markus Larsson  2002      30.12        2:16.73   
                     
Täby Sim Herrar 1 [2002]  2002  Täby Sim            2:23.27   
  Jonas Al-Khalili  2002      34.69        34.69   
  Alexander Bergström  2002      41.28        1:15.97   
  Lukas Roosmark  2002      33.66        1:49.63   
  Gustav Ahlqvist  2003      33.64        2:23.27   
                     
Spårvägen Herrar Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            2:31.05   
  William Bernhardsson  2002      37.79        37.79   
  Aaron O´Malley  2002      43.86        1:21.65   
  Ludvig Jansson  2002      38.30        1:59.95   
  Gordon Ölund  2002      31.10        2:31.05   
                     
SS04 Herrar [2002]  2002  Solna Sundbyberg SS 04            2:31.09   
  Per Levander  2002      37.53        37.53   
  Kim Carlsson  2002      46.23        1:23.76   
  Leonardo Montes  2002      34.47        1:58.23   
  Isac Böschen  2002      32.86        2:31.09   
                     
Väsby SS Pojkar Lag 1  2002  Väsby Simsällskap            2:36.66   
  William Lernå  2002      35.86        35.86   
  Eric Hansson  2002      38.74        1:14.60   
  Ludvig Ahlström  2002      40.30        1:54.90   
  Leonardo Vespertini  2003      41.76        2:36.66   
                     
Åkersberga Herrar [2002]  2002  Åkersberga Simsällskap            2:37.08   
  Emil Tikkanen  2002      39.18        39.18   
  Simon Imhäuser  2002      41.50        1:20.68   
  Timothy Westmoreland  2002      36.60        1:57.28   
  Axel Cederlöf  2003      39.80        2:37.08   
                     
Täby Sim Herrar 2[2002]  2002  Täby Sim            2:42.55   
  Karl Lingham  2002      39.42        39.42   
  Axel von Goës  2002      48.93        1:28.35   
  Isac Rune  2003      41.13        2:09.48   
  Erik Åstrand  2003      33.07        2:42.55   
                     
Järfälla Herrar Lag 2  2002  Järfälla Simsällskap            2:43.56   
  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003      43.92        43.92   
  Gustav Annas  2003      47.54        1:31.46   
  Arian Parsa  2002      35.92        2:07.38   
  Daniel Parsa  2003      36.18        2:43.56   
                     
10  Spårvägen Herrar Lag 3  2002  Spårvägen Simförening            2:54.91   
  Matyas Török  2002      42.13        42.13   
  Viktor Malmring  2003      47.75        1:29.88   
  Linus Öberg  2003      44.85        2:14.73   
  Adam Hansson Dylén  2003      40.18        2:54.91   
                     
11  Tureberg Herrar [2002]  2002  Turebergs Simklubb            2:59.51   
  Ludvig Holfve  2003      44.30        44.30   
  Leo Svanfeldt  2002      57.11        1:41.41   
  John Sun  2002      37.63        2:19.04   
  Filip Westlund  2003      40.47        2:59.51   
                     
12  Täby Sim Herrar 3 [2002]  2002  Täby Sim            3:02.33   
  Liam Gabrielsson  2003      44.09        44.09   
  Lukas Ribberheim  2002      52.32        1:36.41   
  Oscar Amilon  2002      46.17        2:22.58   
  Simon Lörinc  2003      39.75        3:02.33   
                     
Spårvägen Herrar Lag 4  2002  Spårvägen Simförening            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Väsby SS Pojkar Lag 2  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
  Denniz Yilmaz  2002                 
  Marcus Sundberg  2002                 
  Gabriel Derantz  2003                 
  Kevin Rathnasiri  2003              DNS   
                     
Danderyd Herrar [2002]  2002  Danderyds Sim            DSQ   
  Linus Wickström  2003      40.26        40.26   
  Filip Novacic  2003      49.00        1:29.26   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner