2019-10-19   22:13:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2014, Järfälla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Järfälla S         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åkersberga Damer [2002]  2002  Åkersberga Simsällskap            2:18.33   
  Jennifer Bergström  2002      34.01        34.01   
  Lovisa Liljeblad  2002      37.38        1:11.39   
  Tindra Imhäuser  2002      33.89        1:45.28   
  Tina Westmoreland  2002      33.05        2:18.33   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2002  Väsby Simsällskap            2:19.04   
  Felicia Rosenberg  2002      36.28        36.28   
  Jennifer Nyblom  2003      39.54        1:15.82   
  Dimitra Tsirona  2002      33.14        1:48.96   
  Lucrezia Vespertini  2002      30.08        2:19.04   
                     
Järfälla Damer Lag 1  2002  Järfälla Simsällskap            2:19.95   
  Lilly Lundgren  2002      36.20        36.20   
  Ella Arrhén Andersson  2002      39.07        1:15.27   
  Ebba Edbom  2002      33.81        1:49.08   
  Emma Hansson  2002      30.87        2:19.95   
                     
Täby Sim Damer 1  2002  Täby Sim            2:23.38   
  Josephine Junehed  2002      36.39        36.39   
  Beatrice Östlund  2003      37.99        1:14.38   
  Stella Alin  2002      37.14        1:51.52   
  Thilda Ström  2003      31.86        2:23.38   
                     
Väsby SS Flickor Lag 2  2002  Väsby Simsällskap            2:25.93   
  Anna Frisk Garcia  2002      37.95        37.95   
  Tuva Björkén  2003      40.68        1:18.63   
  Elin Peng  2003      34.06        1:52.69   
  Roya Tittelbach  2003      33.24        2:25.93   
                     
Järfälla Damer Lag 2  2002  Järfälla Simsällskap            2:27.83   
  Rebecca Policastro  2003      36.38        36.38   
  Louise Larsson  2002      42.26        1:18.64   
  Sara Strand  2002      36.44        1:55.08   
  Amanda Lindqvist  2002      32.75        2:27.83   
                     
Spårvägen Damer Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            2:28.56   
  Lovisa Malm  2002      38.00        38.00   
  Linn Herlin  2002      39.74        1:17.74   
  Mikaela Hedström  2003      35.39        1:53.13   
  Ioana Danes  2002      35.43        2:28.56   
                     
SS04 Damer [2002]  2002  Solna Sundbyberg SS 04            2:31.22   
  Emma Lundmark  2003      39.87        39.87   
  Sofia Karls  2002      39.10        1:18.97   
  Lisa Candelius  2003      36.83        1:55.80   
  Jessica Edlundh  2002      35.42        2:31.22   
                     
Järfälla Damer Lag 3  2002  Järfälla Simsällskap            2:34.45   
  Naomi Tesfai  2003      40.07        40.07   
  Felicia Granberg  2002      42.48        1:22.55   
  Sara Hertegren  2002      37.48        2:00.03   
  Moa Arvehed  2003      34.42        2:34.45   
                     
10  Täby Sim Damer 3  2002  Täby Sim            2:39.10   
  Embla Börjesson  2002      41.93        41.93   
  Jennifer Barnå  2002      42.36        1:24.29   
  Maja Sköld  2002      40.56        2:04.85   
  Chloe Elhouar  2002      34.25        2:39.10   
                     
11  Spårvägen Damer Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            2:39.41   
  Susanna Nivenius  2002      39.59        39.59   
  Maja Karlsson Karlström  2002      10.27        49.86   
  Cornelia Lythell  2003      31.15        1:21.01   
  Elvira Schei  2003      1:18.40        2:39.41   
                     
12  Tureberg Damer [2002]  2002  Turebergs Simklubb            2:40.81   
  Victoria Norén  2002      38.38        38.38   
  Cornelia Ericsson  2003      46.26        1:24.64   
  Clara Wettergren  2002      39.10        2:03.74   
  Felicia Larsered  2003      37.07        2:40.81   
                     
13  Järfälla Damer Lag 4  2002  Järfälla Simsällskap            2:47.37   
  Linnea Zetterlund  2003      43.09        43.09   
  Josefine Iwarson  2003      45.64        1:28.73   
  Ebba de Besche  2003      42.52        2:11.25   
  Josefin Andersson  2003      36.12        2:47.37   
                     
14  Väsby SS Flickor Lag 3  2002  Väsby Simsällskap            2:50.47   
  Oliwia Kantecki  2003      41.51        41.51   
  Alice Lagerholm  2003      50.72        1:32.23   
  Elin Bergman  2003      40.71        2:12.94   
  Emelie Lindström  2003      37.53        2:50.47   
                     
15  Täby Sim Damer 4  2002  Täby Sim            2:51.76   
  Nina Takolander  2003      44.75        44.75   
  Josefin Hydén  2002      46.36        1:31.11   
  Katie Hälleberg  2003      41.28        2:12.39   
  Ida Svensson  2002      39.37        2:51.76   
                     
16  Tureberg Damer 2 [2002]  2002  Turebergs Simklubb            2:57.11   
  Yasemin Uzum  2003      42.31        42.31   
  Nora Holmberg  2002      51.08        1:33.39   
  Julia Wernros Olofsson  2002      42.95        2:16.34   
  Yasmine Jezzini  2003      40.77        2:57.11   
                     
17  Järfälla Damer Lag 5  2002  Järfälla Simsällskap            2:57.91   
  Linnea Mattila  2003      46.61        46.61   
  Jessika Westberg  2003      49.38        1:35.99   
  Johanna Elmquist  2003      46.93        2:22.92   
  Therese Moberg  2003      34.99        2:57.91   
                     
18  Spårvägen Damer Lag 3  2002  Spårvägen Simförening            3:03.84   
  Sophie Sundqvist  2003      48.40        48.40   
  Emilia Wullrich  2003      50.56        1:38.96   
  Tove Hägerdal  2002      47.55        2:26.51   
  Beata Kårén  2003      37.33        3:03.84   
                     
19  Spårvägen Damer Lag 4  2002  Spårvägen Simförening            3:05.13   
  Meja Morota  2003      48.33        48.33   
  Veronica Lythell  2003      50.92        1:39.25   
  Eliane Westermark  2003      46.90        2:26.15   
  Linda Lövqvist  2003      38.98        3:05.13   
                     
20  Täby Sim Damer 5  2002  Täby Sim            3:11.91   
  Paulina Engvall  2003      52.76        52.76   
  Anna Gyllerup  2003      11.12        1:03.88   
  Emelie Bergvall  2003      41.22        1:45.10   
  Kore Danaë Plunkett  2003      1:26.81        3:11.91   
                     
Spårvägen Damer Lag 5  2002  Spårvägen Simförening            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Täby Sim Damer 2  2002  Täby Sim            DNS   
  Izabelle Lindberg  2003                 
  Ingrid Franks  2003                 
  Jennie Ewerbring  2003                 
  Elin Andersson  2003              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  12:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner