2019-08-20   14:59:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 december 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    567  34.76  1:12.01  1:48.77    2:24.94   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    553  34.64  1:11.58  1:49.83    2:26.20   
  Kolding SK                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    543  33.80  1:11.32  1:49.58    2:27.11   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    507  35.12  1:13.63  1:52.49    2:30.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    497  35.86  1:13.51  1:52.92    2:31.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    495  37.05  1:16.05  1:54.74    2:31.70   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    495  34.68  1:13.19  1:53.31    2:31.72   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Marie Christensen  2002    489  36.11  1:14.69  1:53.92    2:32.31   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    485  36.07  1:14.96  1:54.15    2:32.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Stefanie Brun Koch  2001    464  36.78  1:16.10  1:55.49    2:34.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Ida Bøgh Hald  2001    458  36.15  1:15.08  1:55.50    2:35.64   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Line Johannsen  2001    456  37.05  1:16.23  1:56.53    2:35.90   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Julie Gadgaard  2001    455  36.68  1:16.89  1:57.15    2:36.00   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Louise Hvarre  2001    441  37.11  1:17.37  1:57.89    2:37.59   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Cecilie B. Andersen  2001    440  37.92  1:17.85  1:59.42    2:37.73   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Karoline Sørensen  2002    438  36.50  1:16.85  1:57.83    2:37.95   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
17  Victoria Haahr Pallesen  2002    433  39.19  1:19.93  1:59.96    2:38.64   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
18  Julie Nykvist Jensen  2001    431  38.01  1:17.72  1:58.20    2:38.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Matilde Bodilsen  2001    428  36.73  1:17.21  1:58.55    2:39.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Emilie Knudsen  2002    420  36.87  1:17.23  1:59.01    2:40.27   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
20  Thea Søe Bach  2002    420  37.79  1:18.25  1:59.59    2:40.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
22  Sibel Simonsen  2001    412  36.96  1:17.03  1:59.56    2:41.19   
  Swim Team Neptun                   
                     
23  Isabella Bach  2002    399  38.43  1:19.65  2:01.28    2:43.02   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
24  Pernille Koch Sinding  2002    395  38.35  1:20.25  2:02.95    2:43.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
25  Regitze Bæhrenz  2001    390  38.15  1:19.74  2:02.25    2:44.17   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
26  Signe Søby Jensen  2001    389  38.86  1:20.87  2:02.95    2:44.34   
  Odder Svømmeklub                   
                     
27  Michelle Jatta  2001    388  39.29  1:21.57  2:03.56    2:44.51   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
28  Mitzi D. Jensen  2002    380  38.52  1:20.85  2:04.33    2:45.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
29  Amalie Vilstrup  2002    378  38.80  1:21.22  2:03.96    2:45.90   
  Herning Svømmeklub                   
                     
30  Cecilie V Jensen  2002    376  39.64  1:21.79  2:04.38    2:46.26   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
31  Katarina Holse  2002    366  40.05  1:22.71  2:05.24    2:47.70   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
32  Sille Ibsen  2001    366  39.60  1:22.38  2:05.12    2:47.75   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
33  Julie Kappel Petersen  2002    364  39.29  1:21.54  2:04.90    2:47.96   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
34  Carli Mark  2002    362  39.22  1:22.08  2:05.35    2:48.39   
  Durup IF                   
                     
35  Mie Buch Nielsen  2001    360  38.43  1:20.81  2:05.36    2:48.66   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Lise Lindemann-Larsen  2002    356  40.57  1:23.24  2:07.08    2:49.25   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
37  Maja Johansen  2002    356  39.66  1:22.02  2:06.25    2:49.27   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
38  Camilla Brøgger-Andersen  2002    356  40.56  1:23.59  2:07.19    2:49.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
39  Alma Thrige Dyrehauge  2002    353  38.75  1:20.82  2:05.29    2:49.68   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
40  Signe Bach  2002    351  39.68  1:22.35  2:07.62    2:50.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
41  Cecilie Væver  2002    341  37.84  1:20.84  2:06.80    2:51.76   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
42  Laura Mathilde Hansen  2001    331  40.27  1:24.23  2:09.07    2:53.40   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
43  Katrine B. Hansen  2002    314  40.99  1:26.32  2:12.49    2:56.45   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
44  Cecilie Gregersen  2002    312  40.50  1:25.08  2:10.85    2:56.94   
  Odder Svømmeklub                   
                     
45  Kristine Hülsen  2002    310  41.89  1:26.23  2:12.29    2:57.34   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
46  Nanna Funch Martens  2002    302  40.60  1:25.43  2:12.75    2:58.90   
  O.S.L.F.                   
                     
Emma Rasmussen  2002              DSQ  ej fort bevæg v175 
  Odder Svømmeklub                   
                     
Line Sloth Holm  2001              DSQ  ej forsat bev 25m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark