Results for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 05 december 2014 |
Lb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 600 | 30.49 | 1:05.24 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 553 | 31.34 | 1:07.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 530 | 32.43 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 526 | 32.75 | 1:08.16 | |||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
5 | Lrke Toftgaard | 2001 | 452 | 33.87 | 1:11.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Emma Jrgensen | 2001 | 436 | 34.30 | 1:12.57 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Bodilsen | 2001 | 414 | 34.56 | 1:13.86 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 391 | 34.80 | 1:15.28 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
9 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 389 | 35.70 | 1:15.40 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
10 | Ida Bgh Hald | 2001 | 381 | 35.02 | 1:15.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
11 | Sascha Lausten | 2002 | 381 | 37.36 | 1:15.92 | |||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
12 | Louise Hyer-Nissen | 2001 | 380 | 36.00 | 1:15.95 | |||||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
13 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 372 | 35.71 | 1:16.51 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
14 | Lrke Bjerre Tange | 2002 | 365 | 36.23 | 1:16.99 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 362 | 36.10 | 1:17.24 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Tommerup Srensen | 2001 | 359 | 35.42 | 1:17.41 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Emilie Knudsen | 2002 | 352 | 35.92 | 1:17.96 | |||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
18 | Ester Helth Mller | 2001 | 350 | 35.84 | 1:18.10 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
19 | Sille Ibsen | 2001 | 348 | 35.23 | 1:18.21 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
20 | Michelle Jatta | 2001 | 347 | 36.12 | 1:18.28 | |||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
21 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 346 | 36.39 | 1:18.35 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 344 | 36.71 | 1:18.55 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 336 | 35.81 | 1:19.11 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
24 | Sisse Fischer | 2002 | 332 | 36.49 | 1:19.47 | |||||
Sby Svmmeklub SSK | ||||||||||
25 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 324 | 37.72 | 1:20.08 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 324 | 36.87 | 1:20.08 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
27 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 318 | 35.49 | 1:20.61 | |||||
Odense Svmme Klub | ||||||||||
28 | Thilde Timmermand | 2002 | 317 | 37.62 | 1:20.69 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 305 | 38.04 | 1:21.73 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
30 | Cecilie Grndal | 2002 | 288 | 38.34 | 1:23.27 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
31 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 268 | 39.95 | 1:25.31 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
32 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 245 | 41.85 | 1:27.95 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
33 | Katrine B. Hansen | 2002 | 241 | 42.14 | 1:28.34 | |||||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
34 | Josefine Due Christensen | 2001 | 238 | 40.84 | 1:28.78 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
35 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 227 | 41.08 | 1:30.12 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Silja sp Logadottir | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |