Resultater for STT Efterårsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.90 | 1:14.20 | 1:54.43 | 2:34.10 | |||
2 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:15.09 | 1:56.59 | 2:37.29 | |||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.95 | 1:17.45 | 1:58.18 | 2:38.44 | |||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:18.88 | 2:03.06 | 2:43.67 | |||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.25 | 1:23.30 | 2:07.23 | 2:49.46 | |||
6 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.24 | 1:24.76 | 2:12.56 | 2:57.57 | |||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.26 | ||||||
8 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.32 | 1:42.43 | 2:39.94 | 3:35.21 | |||
9 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 47.39 | 1:43.13 | 2:40.19 | 3:36.44 | |||
10 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.24 | 1:48.40 | 2:47.72 | 3:41.98 | |||
- | Josephine Holst Vinter | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.37 | 1:05.70 | 1:41.55 | 2:16.06 | |||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.25 | 1:09.14 | 1:46.42 | 2:22.76 | |||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.90 | 1:10.54 | 1:48.27 | 2:24.98 | |||
4 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:25.00 | ||||||
5 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.61 | 1:11.74 | 1:50.55 | 2:28.22 | |||
6 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 35.77 | 1:14.54 | 1:54.06 | 2:29.80 | |||
7 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.35 | 1:14.01 | 1:53.16 | 2:30.21 | |||
8 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.30 | 1:12.70 | 1:52.09 | 2:32.33 | |||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | 1:14.16 | 1:54.40 | 2:34.51 | |||
10 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.60 | 1:16.65 | 1:57.87 | 2:38.74 | |||
11 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 37.10 | 1:18.54 | 2:01.70 | 2:42.01 | |||
12 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 37.71 | 1:18.93 | 2:01.62 | 2:42.12 | |||
13 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:45.09 | ||||||
14 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.14 | 1:21.35 | 2:04.83 | 2:46.85 | |||
15 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:59.88 | ||||||
16 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 42.49 | 1:31.65 | 2:22.50 | 3:10.72 | |||
- | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 |