Tulokset STT Efterårsstævne 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.24 | 1:30.52 | |||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.36 | 1:32.44 | |||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.18 | 1:32.92 | |||||
4 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.10 | 1:34.36 | |||||
5 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 47.26 | 1:39.31 | |||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.16 | 1:39.63 | |||||
7 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.96 | 1:41.04 | |||||
8 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.47 | 1:45.87 | |||||
9 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.02 | 1:46.04 | |||||
10 | Anton Mabeck | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.50 | 1:52.04 | |||||
11 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.80 | 1:55.27 | |||||
12 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 51.48 | 1:56.53 | |||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 56.36 | 2:02.94 | |||||
14 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.31 | 2:05.37 | |||||
- | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.49 | 1:09.72 | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.88 | 1:14.28 | |||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.39 | 1:15.00 | |||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 37.02 | 1:16.53 | |||||
5 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | 1:19.03 | |||||
6 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.36 | 1:21.11 | |||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.71 | 1:23.22 | |||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.17 | 1:24.03 | |||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.24 | 1:25.59 | |||||
10 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.47 | 1:26.38 | |||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.82 | 1:26.98 | |||||
12 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.22 | 1:28.78 | |||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | 1:30.36 | |||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.81 | 1:30.71 | |||||
15 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 43.24 | 1:31.34 | |||||
16 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.63 | 1:31.47 | |||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.36 | 1:32.22 | |||||
18 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.16 | 1:33.62 | |||||
19 | Villads Cowan | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | 1:33.96 | |||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.86 | 1:34.05 | |||||
21 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.84 | 1:34.08 | |||||
22 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 45.62 | 1:34.15 | |||||
23 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.21 | 1:37.56 | |||||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.53 | 1:37.57 | |||||
25 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.84 | 1:38.50 | |||||
26 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.03 | 1:38.78 | |||||
27 | Julius S. Weiergang | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.50 | 1:39.63 | |||||
28 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.76 | 1:43.43 | |||||
29 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.91 | 1:52.21 | |||||
30 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 53.09 | 1:52.62 | |||||
31 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.13 | 1:55.37 | |||||
32 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.15 | 1:56.02 | |||||
33 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.25 | 1:58.02 | |||||
34 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.04 | 2:04.53 | |||||
- | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Egaa Jakobsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.19 | 1:01.84 | |||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.99 | 1:06.74 | |||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.42 | 1:08.01 | |||||
4 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | 1:08.21 | |||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.00 | 1:09.33 | |||||
6 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 34.31 | 1:09.39 | |||||
7 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.14 | 1:09.59 | |||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.87 | 1:10.02 | |||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:11.37 | |||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | 1:12.83 | |||||
11 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.63 | 1:14.30 | |||||
12 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.35 | 1:15.07 | |||||
13 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.59 | 1:16.59 | |||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.46 | 1:17.25 | |||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.50 | 1:17.67 | |||||
16 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.93 | 1:18.40 | |||||
17 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.74 | 1:18.77 | |||||
18 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 37.13 | 1:20.11 | |||||
19 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:20.79 | |||||
20 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 39.81 | 1:21.86 | |||||
21 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 1:23.26 | 1:23.26 | |||||
22 | Jeppe Jensen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.88 | 1:24.16 | |||||
23 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 41.15 | 1:24.85 | |||||
24 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:25.07 | |||||
25 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.64 | 1:32.32 | |||||
26 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 45.89 | 1:36.26 | |||||
27 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 48.69 | 1:47.34 | |||||
- | Adam Ussingkær | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.18 | 1:00.81 | |||||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.44 | 1:01.15 | |||||
3 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.66 | 1:02.80 | |||||
4 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.79 | 1:05.72 | |||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | 1:05.99 | |||||
6 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.10 | 1:06.22 | |||||
7 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.60 | 1:06.97 | |||||
8 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.02 | 1:09.54 | |||||
9 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.39 | 1:09.81 | |||||
10 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 33.65 | 1:11.15 | |||||
11 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.69 | 1:11.68 | |||||
12 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.79 | 1:16.03 | |||||
13 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.62 | 1:17.90 | |||||
- | Victor Thore Iversen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:49 |