Results for STT Efterårsstævne 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:23.40 | 2:10.79 | 2:50.37 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.62 | 1:19.33 | 2:15.00 | 2:54.26 | |||
3 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.81 | 1:29.31 | 2:17.65 | 2:58.55 | |||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 45.33 | 1:31.20 | 2:23.44 | 3:05.66 | |||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.20 | 1:31.37 | 2:26.69 | 3:06.39 | |||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.85 | 1:33.71 | 2:33.14 | 3:15.19 | |||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.37 | 1:32.25 | 2:28.68 | 3:15.26 | |||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.64 | 1:36.45 | 2:32.33 | 3:16.30 | |||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.25 | 1:36.79 | 2:33.61 | 3:18.45 | |||
10 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.54 | 1:38.91 | 2:38.39 | 3:21.61 | |||
11 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 49.01 | 1:41.37 | 2:42.18 | 3:26.86 | |||
12 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.47 | 1:38.86 | 2:40.34 | 3:27.43 | |||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.58 | 2:43.29 | 3:28.91 | 3:28.91 | |||
14 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.66 | 1:44.73 | 2:49.04 | 3:35.63 | |||
15 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.13 | 1:51.08 | 2:48.61 | 3:43.04 | |||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.78 | 1:50.37 | 2:58.33 | 3:48.22 | |||
17 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.30 | 1:49.21 | 2:55.97 | 3:48.45 | |||
18 | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | 1:58.37 | 3:01.16 | 3:54.62 | |||
19 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.18 | 1:57.46 | 3:02.20 | 3:55.36 | |||
20 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.56 | 3:08.17 | 3:59.90 | ||||
21 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 1:15.12 | 2:28.35 | 3:40.53 | 4:41.77 | |||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v. 75m | |||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Svøm på maven v. 100 | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.68 | 1:11.79 | 2:00.51 | 2:38.03 | |||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:15.41 | 2:02.94 | 2:40.23 | |||
3 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.49 | 1:16.83 | 2:04.50 | 2:42.21 | |||
4 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 37.47 | 1:16.69 | 2:06.05 | 2:43.22 | |||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.96 | 1:16.54 | 2:06.38 | 2:44.19 | |||
6 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 37.21 | 1:20.09 | 2:08.34 | 2:45.29 | |||
7 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.68 | 1:21.39 | 2:10.41 | 2:47.58 | |||
8 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:22.69 | 2:11.04 | 2:49.90 | |||
9 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.79 | 1:21.67 | 2:11.40 | 2:50.87 | |||
10 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.11 | 1:23.76 | 2:11.77 | 2:50.90 | |||
11 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.27 | 1:22.00 | 2:12.41 | 2:52.56 | |||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.38 | 1:25.97 | 2:15.94 | 2:54.14 | |||
13 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.74 | 1:28.89 | 2:17.10 | 2:57.00 | |||
14 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.95 | 1:23.79 | 2:15.42 | 2:57.69 | |||
15 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.89 | 1:26.98 | 2:17.05 | 2:57.93 | |||
16 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 39.03 | 1:27.63 | 2:18.71 | 2:58.55 | |||
17 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.82 | 1:30.28 | 2:26.65 | 3:07.42 | |||
18 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.85 | 1:29.39 | 2:28.27 | 3:08.60 | |||
19 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.40 | 1:43.61 | 2:38.87 | 3:22.55 | |||
20 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 51.26 | 1:43.39 | 2:40.04 | 3:25.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 |