Tulokset STT Efterårsstævne 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:22.10 | |||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.85 | 1:24.00 | |||||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.36 | 1:25.43 | |||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.43 | 1:27.04 | |||||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.29 | 1:27.18 | |||||
6 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.93 | 1:27.75 | |||||
7 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.57 | 1:29.94 | |||||
8 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.05 | 1:29.99 | |||||
9 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.29 | 1:30.64 | |||||
10 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.52 | 1:35.61 | |||||
11 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.13 | 1:37.14 | |||||
12 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.84 | 1:37.95 | |||||
13 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.33 | 1:40.53 | |||||
14 | Jeppe Jensen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 48.60 | 1:43.69 | |||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.38 | 1:43.97 | |||||
16 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.35 | 1:47.31 | |||||
17 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.79 | 1:47.99 | |||||
18 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.61 | 1:56.97 | |||||
- | Adam Ussingkær | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.78 | 1:19.18 | |||||
2 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.73 | 1:20.59 | |||||
3 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.34 | 1:23.20 | |||||
4 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.22 | 1:24.25 | |||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | 1:28.16 | |||||
6 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.21 | 1:28.71 | |||||
7 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.40 | 1:28.99 | |||||
8 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.94 | 1:33.55 | |||||
9 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.66 | 1:36.50 | |||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 53.53 | 1:53.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 |